Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
24/12/2016
· З Різдвом Христовим !
ÁLDOTT, BÉKÉS KARÁCSONYT !
09/12/2016
· Чопська міська новорічна ялинка запалить свої святкові вогні 19 грудня
08/12/2016
· Чоп зайняв перше місце у перевиконанні бюджету за 11 місяців 2016 року
05/12/2016
· Завтра в Чопі введуть в експлуатацію зведений для військових будинок
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

Чи справедливі тарифи на воду в Чопі ?

Як уже писав раніше «МЧ» в Закарпатському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України знаходиться на розгляді справа відносно Чопського комунального підприємства житлово-комунального господарства «Тиса» у зв’язку з наявністю в його діях ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції.Так, підприємство нараховувало мешканцям міста плату за послугу з централізованого водовідведення за тарифами, затвердженими рішенням виконавчого комітету Чопської міської ради 29.03.2013р. №17 не повідомивши про зміну тарифів не менше, ніж за 15 днів.
Але як з’ясувала редакція «МЧ» це не перше порушення прав споживачів зі сторони МКП ЖКГ «Тиса».
В редакцію «МЧ» звернувся мешканець міста Наталевич В.В., який повідомив, що Закарпатське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України прийняло до розгляду його заяву про необґрунтовано завищені тарифи на водопостачання в місті.
Редакція «МЧ» подає частину заяви мовою оригіналу та відповідно фотокопію даних документів:

« Я проживаю в квартирі за адресою м. Чоп, проспект Залізничників, 1/26.

Суб’єктом природних монополій, що здійснює надання комунальних послуг, в тому числs централізованого водопостачання, на території м. Чоп є МКП ЖКГ «Тиса».

Згідно рішення Виконавчого комітету Чопської міської ради № 218 від 25.10.2007 р. (Додаток № 2) МКП ЖКГ «Тиса» затверджено тариф на послуги центрального водопостачання в розмірі 1,78 грн. за 1 метр кубічний.

При цьому згідно Розрахунку вартості послуги централізованого водопостачання по МКП ЖКГ «Тиса» (додаток № 3), який став однією з підстав для прийняття вищезазначеного рішення, тариф включає прямі матеріальні витрати на оплату праці (згідно штатного розкладу працівників МКП ЖКГ «Тиса» з 01.04.2007 р.) та інші операційні витрати, згідно яких здійснюються витрати на оплату праці бригадира та 4 операторів насосно-фільтрувальної станції (включаючи обов'язкові платежі та відрахування), а також на аварійно відновлювальні роботи насосно-фільтрувальної станції загальною сумою 77 715,76 грн.

Включення в Розрахунок вартості послуги централізованого водопостачання і, як наслідок у тариф, вищезазначених витрат є безпідставним, оскільки засновником МКП ЖКГ «Тиса» Чопською міською радою штатний розклад від 01.04.2007 р., до якого було включено бригадира та 4 операторів насосно-фільтрувальної станції не був затверджений в порядку, передбаченому статутом. Більше того, у власності (користуванні) МКП ЖКГ «Тиса» ніколи не перебувало жодної насосно-фільтрувальної станції, пов'язаної з наданням послуги централізованого водопостачання, що підтверджується листом заступника міського голови Чопської міської ради від 07.06.2013 р. (Додаток № 6).

Таким чином, включивши в тариф послуги централізованого водопостачання необґрунтовані витрати МКП ЖКГ «Тиса», як суб'єкт природної монополії, надає зазначену послугу населенню за необгрунтовано високими цінами, що було б неможливим в разі наявності конкуренції на цьому ринку, і є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Альтернативні способи надання послуг централізованого водопостачання відсутні.

Згідно ст. 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції" зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку є дії чи бездіяльність суб'єкта господарювання, який займає монопольне (домінуюче) становище на ринку, що призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку. 

Згідно п. 2 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції є, зокрема, зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

З огляду на викладене, користуючись своїм монопольним становищем, МКП ЖКГ «Тиса» допустило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що відобразилося у встановленні безпідставно висок тарифів на послугу централізованого водопостачання, що ущемляють мої інтереси як споживача і мають відчутний вплив на умови конкуренції на ринку, оскільки зазначені дії з сторони МКП ЖКГ «Тиса» ні в якому разі не були б можливі при існуванні на території м. Чоп значної конкуренції на ринку послуг централізованого водопостачання.

З питань, порушених в цій заяві я до будь-якого іншого органу державної влади, зокрема до суду, не звертався.

Відповідно до п. 18 Тимчасових правил розгляду справ про порушення антимонопольного законодавства України, затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету від 19.04.1994, № 5 (далі - Тимчасових правил) заява про порушення законодавства про захист економічної конкуренції подається в письмовій формі й повинна містити, зокрема, перелік документів та інших матеріалів, що додаються до заяви. До заяви додаються наявні у заявника документи та інші матеріали, що підтверджують викладені у заяві обставини.

Відповідно до п. 12, 13 Тимчасових правил доказами у справі можуть бути будь-які фактичні дані, які дають можливість визначити наявність або відсутність порушення. Ці дані встановлюються такими засобами: поясненнями сторін і третіх осіб, поясненнями службових осіб та громадян, письмовими доказами, речовими доказами і висновками експертів. Збір доказів здійснюється органами чи посадовими особами Комітету, відділення незалежно від місця знаходження доказів. ;

Оскільки значна частина документів та інших матеріалів в підтвердження вищевикладеного в мене відсутні, прошу з метою зібрання доказів в підтвердження фактів, викладених в цій заяві витребувати в МКП ЖКГ «Тиса»:

1. Докази затвердження станом 01.04.2007 р. штатного розкладу МКП ЖКГ «Тиса», що передбачав би посади бригадира та 4 операторів насосно-фільтрувальної станції;

2.Докази наявності у власності, користуванні МКП ЖКГ «Тиса» насосно- фільтрувальної станції.

З огляду на вищевикладене, прошу:

1.Прийняти рішення про початок розгляду справи на підставі цієї заяви.
2. Прийняти рішення у справі згідно зі статтею 48 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
3. Про хід та результати розгляду цієї заяви повідомити заявника.»Мій Чоп

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
Вибачте, цю статтю коментувати не можна.
Created by Mihanich 2008