Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових
16/11/2016
· Державний «піджак» !?
10/11/2016
· В Чопі розпочато впровадження інтерактивної платформи “Відкрите місто”
09/11/2016
· Рівень води в Тисі в районі Чопа 10 листопада досягне максимальних 9,1-9,7 метра
07/11/2016
· Всього 2 очки не хватило чопським футболістам до золота першості Закарпаття

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

ВУЖКГ — банкрот ! На черзі МКП “ТИСА” ?


історія про наслідки господарювання команди “професіоналів”

Нещодавно в Чопі відбулася подія, яка в черговий раз підтвердила, що борги слід повертати, і краще це робити вчасно. Інакше буде дорожче. Але про все по порядку. Спочатку введемо читачів в контекст матеріалу. Щоб це зробити слід повернутися у недалекий 2006 рік, коли міську владу очолила Галина Цар.


Звичайно, що до керівництва містом прийшла людина, яка до цього немала жодних навиків управління такими складними системами, як міське комунальне підприємство. Проте нова команда «рвалась у бій», хотіла робити поступки, приймати рішення, часто не прораховуючи всі можливі наслідки, в тому числі і негативні. І, звичайно, як це буває у таких випадках, на перших порах будь-які ініціативи мера легко проходили через сесійний зал.

Одним із таких рішень, як стверджують очевидці тих подій, була пропозиція міського голови створити міське комунальне підприємство «Тиса». Правда, згадана пропозиція спричинила гарячу дискусію в сесійному залі. Щоб бути об’єктивним, слід сказати, що на той час чопське ВУЖКГ (виробниче управління житлово-комунального господарства), яке надавало комунальні послуги чопівчанам, було, що називається, «хромою качкою».

Найбільшою проблемою для підприємства стала заборгованість населення за надані комунальні послуги. На перших порах міський голова прислухалась до депутатів і навіть була створена депутатська комісія, для вивчення становища, яке склалося на той час у ВУЖКГ. Комісія прийшла до висновку, що всі біди криються у неефективному і невмілому керівництві підприємством, яке «назбирало» понад 700 тисяч гривень боргу перед державним бюджетом і Пенсійним фондом.

Звичайно, що в цій непростій ситуації, найоптимальнішим кроком керівництва міста могла бути заміна керівництва ВУЖКГ, і уже новий керівник при підтримці міської влади мав би вирішувати усі проблемні питання підприємства. Тому що керівники ВУЖКГ того часу не тільки бездарно управляли підприємством, але прокрались, за що притягалися до кримінальної відповідальності. Саме з наведення порядку на підприємстві шляхом заміни усіх керівників рекомендувала також уже згадана депутатська комісія.

Проте, міський голова Галина Цар пішла іншим шляхом, вона запропонувала створити нове підприємство – «Тиса». Зрозуміло, що створення цього комунального підприємства передбачало остаточне знищення ВУКЖГ. Незважаючи на ці наслідки, більшість депутатів підтримали пропозицію міського голови. Правда, були і такі депутати, які висловлювалися проти створення «Тиси». Останні наголошували, що створення цього підприємства не дасть жодного економічного ефекту, не покращить якості комунальних послуг, а тільки потягне додаткові бюджетні витрати. І саме так сталося. Однак, у той час до аргументів противників створення “Тиси” ніхто із керівників міста не прислухався, не продумав, що буде з боргом, який щоденно зростав і як він буде повертатися.

Звичайно, що на створення нового підприємства мерія запросила немалі кошти з місцевого бюджету. Спочатку триста двадцять тисяч, потім, ще двадцять, потім ще, ще... Проінформовані джерела стверджують, що створення МКП “Тиса” обійшлося міському бюджету понад чотириста тисяч гривень. Але звідки взяли ці кошти ? Мер, приймає соломонове рішення – кошти, які призначалися для фінансування заходів з покращення водопостачання в Чопі та кошти з програми «Турбота» - передати на споживання новоствореному комунальному підприємству.

Можливо і варто було би говорити про доцільність створення згаданого підприємства, як би воно було спроможнім реально покращити якість надання комунальних послуг чопівчанам. Але сьогодні є очевидним, що “батьки” “Тиси” цієї задачі не ставили собі за мету. Пройшло уже два роки і ми переконалися, що якісної роботи комунальників не відбулось. Проблему водопостачання не вирішено. Сміття, особливо на околицях – постійний атрибут місцевого ландшафту. Опалення, ремонт і утримання житлових будинків..., та всіх проблем не перелічити.

Постає питання: чи варто було створювати «Тису»? Якщо врахувати економічні втрати, то однозначно, що потреби у створенні цього підприємства не було. Тому що після створення «Тиси», фактично ніяких якісних зрушень в системі комунального господарства міста не відбулося. Підприємство перетворилось у постійного донора місцевого бюджету у якому, як бездонній бочці, поглинаються усі можливі кошти. І найголовніше, що не вдалося вирішити проблему боргу ВУЖКГ перед державним бюджетом. Навпаки, за період після створення «Тиси», цей борг зріс до суми понад один мільйон триста тисяч гривень. Звісно, що борги рано чи пізно потрібно сплачувати, це відома всім аксіома.

І нещодавно настав, як кажуть момент істини: на вимогу судових органів, міській раді довелося вирішувати, як бути з боргами ВУЖКГ: погашати їх чи знову відтерміновувати на невизначений час. Спочатку мова йшла про погашення всієї суми заборгованості, але згодом податківці, Пенсійний фонд та судові органи піддалися умовлянням представників Чопа і останні не стали наполягати на сплаті всієї суми боргу. Отже сторони зійшлись на тому, що борг ВУЖКГ, який має сплатити його правонаступник – підприємство «Тиса», складає 729455,4 гривень. Саме таку суму доведеться сплачувати… Правда, це задоволення розтягнули, аж на п'ятнадцять років і буде воно обходитись міському бюджету, або МКП «Тиса» в сумі 4052 гривні, щомісячно.

Чи можна було повернути борги раніше без знищення ВУЖКГ ? Звичайно, що так! Ще в 2006 році слід було погодитись на сплату існуючого на той час боргу, не доводячи ситуацію до нарахувань пені, яку потім так важко прийшлось “відбивати”. Чи потрібно було створювати МКП «Тиса»? Автор приходить до висновку, що це рішення помилкове і з такою думкою солідарні окремі депутати міської ради, та власне і здоровий глузд говорить, що це було зайвим.

Позиція міського голови у цій ситуації зрозуміла, вона не знайшли іншого виходу, як створення підприємства. І ось наслідки цього рішення: за рахунок чопівчан прийдеться повертати борги ВУЖКГ, яке стало банкрутом саме завдячуючи непрофесійним діям керівництва міста. Крім цього, з міського бюджету витрачено близько півмільйона гривень на фінансування МКП «Тиса», утворення якого не стало панацеєю від усіх наших комунальних бід.

Але і це ще на все. Як стверджують спеціалісти, сьогодні уже і «Тиса» знаходиться на грані банкрутства ?! І, як тут не згадати прислів'я: “сім раз відмір, один раз відріж”. Сьогодні є очевидним, що цього разу місцеві “професіонали” відрізали не помірявши і не в тому місці…
Мій ЧОП
Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
"ВУЖКГ — банкрот ! На черзі МКП “ТИСА” ? " | Створити Акаунт | 0 Коментарі
Дякуємо за виявлений інтерес

 
Ви не можете відправити коментар анонімно, будьласка зареєтруйтесь.
Created by Mihanich 2008