Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
24/04/2017
· Чопський парк поповнився новими саджанцями червоного дуба (Фото)
22/04/2017
· Перший тур чемпіонату та першості Закарпатської області з футболу перенесено на
21/04/2017
· З початку цього тижня в Чопі запрацювала програма «Доступні ліки»
19/04/2017
· ФК «Локомотив-Чоп» розпочинає футбольну боротьбу першості Закарпаття вдома
16/04/2017
· Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
15/04/2017
· У переддень Великодня в Чопі знешкодили дві міни часів Другої Світової війни
20/03/2017
· На вихідних в Україні переводять годинники
11/03/2017
· Чи буде грати «Локомотив-Чоп» цьогоріч у чемпіонаті області з футболу?
· Чопський «ботанік» виростив вдома коноплі майже на мільйон гривень
10/03/2017
· Чи розірве чопська влада «водяний гордіїв вузол»? (Відео)

Старі статті
Пошук


Лічильники
бесплатный счетчик
Счетчик посещений сайта chop.in.ua

Валерій САМАРДАК: «Відкритість, прозорість, щирість та інвестиції»

Пропонуємо мешканцям міста ексклюзивне інтерв'ю журналу «Карт Бланш» в рамках проекту «Smart-місто» чопського міського голови Валерія Володимировича Самардака про місто, про те, що зроблено для його розбудови та які перспективи його очікують.

Валерію Володимировичу, познайомте нас, будь-ласка, з містом Чоп?

Чоп - це місто в Закарпатській області, розшатоване в межиріччі Тиси і Латориці, на відстані 24 км від Ужгорода. Місто розвинулося із маленького села, заснованого близько восьми століть тому. З 1870 року почалося будівництво залізниці, яка проходила через Чоп. А коли в 1872 року було побудовано залізничну станцію, Чоп став важливим транспортним вузлом. В наші часи місто з'єднує західну та східну частини Європи.
Встановлення кордону СРСР у 1945 саме поблизу Чопа стало вирішальним етапом його подальшого розвитку, як міста-сателіта стратегічного залізничного та автомобільного вузла. Практично всю міську інфраструктуру було створено для виконання функції обслуговування логістичних завдань залізниці, автодороги, кордону.
Зараз через різке падіння товарообігу, зміни транспортних коридорів, які втра тила Україна, змінилось і життя у місті. Ця ситуація сильно ускладнила міській владі можливість утримувати місто у належному стані, забезпечувати жителів міста якісними комунальними послугами.
Найбільш постраждала система водопостачання, яка повністю відпрацювала свій ресурс, і не забезпечує містян водою за відповідними стандартами. До того ж, водозабір є відомчим і вплинути на ситуацію місто не може жодним чином, на жаль.

Що необхідно зробити для того, щоб у міста, якщо говорити про найближчі задачі - була вода, а якщо говорити про стратегічні - була перспектива?
Відповісти на це питання хочу прикладами вже зроблених кроків за рік, що ми при владі. Проблему питної води намагаємось вирішили альтернативним проектом - будівництва водозабірної фільтрувальної станції з наявних свердловин Притисянського водоносного шару. Зараз шукаємо джерела фінансування.
Наступним кроком маємо створити систему переробки твердих побутових відходів. Для цього створено спільне комунальне підприємство зі словацькою фірмою «Чистий Чоп». Завдяки цьому вже отримано повний комплект баків для збирання та сортування сміття, висококласний автомобіль рівня Євро-5 для вивезення сміття, працюємо над розробкою проекту полігону для сортування та компостування сміття.
Очищення стічних каналізаційних вод - теж проблема, яку треба вирішувати. В цьому питанні на допомогу прийшли консультанти фірми «Екосервіс Словенско», що у співпраці з українським архітектурним бюро «Давінчі Дизайн» вже завершують проект реконструкції існуючої, але не функціонуючої міської очисної системи.
Наряду з великими проектами, ми ремонтуємо дороги та стелимо нові тротуари бруківкою, капітально ремонтуємо багатоповерхівки, замінюємо та встанов люємо нові світильники на LED лампах, встановлюємо дитячі майданчики, лавиці, малі архітектурні форми та інше.
Розуміючи, що географічне положення міста Чоп зобов'язує нас дивитись на світ та на себе з різних кутів, мерія намагається відшукати всі можливості для розвитку міста. Тому було ініційовано проведення регіонального екологічного форуму «Чоп - ЕКО 2016». Тут на міжнародному та фаховому рівні було обговорено існуючі проблеми регіону та способи і шляхи їх вирішення. На форумі закордонні фахівці розповіли в своїх виступах про досвід у подоланні екологічних проблем та про фінансові аспекти реалізації відповідних проектів. Також на форумі було прийнято рішення про підписання міжнародної Хартії «Fог а Сlеап Еnvironment» («За чисте довкілля»). Форум матиме своє продовження у наступних заходах 2017 року.

Чи Вам відомо про зацікавленість великих інвесторів у місті Чоп?
Щоб зацікавити інвесторів - ми, як влада, маємо виглядати переконливо у плані надійності та зацікавленості. Чопська міська рада - перша в області відкрила всі процеси з обговорення та прийняття рішень в електронному вигляді, де показуємо всі засідання у прямому режимі, звітуємося та впроваджуємо сучасні платформи для прозорості та оперативності. У такий спосіб інвестор побачить наші справжні цілі. За останній час отримано багато пропозицій про співпрацю. Уклавши договори з угорськими містами, готуємось до укладання договорів дружби зі словацькими та польськими містами.

У чому полягають найбільші виклики для міста? Що Вас, як мера, найбільше хвилює?
Найбільша проблема міста – рівень життя громадян. У місті багато ветеранів праці, є незахищені групи населення, є безробіття, є заробітчанство. Останню проблему вважаю теж потрібною уваги, бо не мають так масово люди покидати сім'ї задля заробітку. Я дуже розраховую на прихід у місто інвесторів, що створять робочі місця з достойною зарплатнею для працівників. У цьому напрямку є хороші приклади та потенціал: поряд з Чопом, у нашому районі, розшатовано заводи найк¬ращих світових брендів та технопарк.
І я дуже розраховую, що українські законодавці таки приймуть закони, що створять належні умови для інвесторів, хоча б відродять ті норми, які дали мож-ливість запрацювати у нашому районі заводам «Гроклін Карпати», «Ядзакі», «Джебіл», «Єврокар» та ін.

Ваші основні правила мера. Що ви маєте робити і що не повинні?
Я вважаю, що у своїй діяльності мер повинен керуватись найголовнішими принципами - відкритість та щирість. Це мої життєві кредо, які більшість городян і працівників мерії сприйняли з початку моєї роботи мером, це відбувалось поступово. Звісно, є люди, які не вірять в мене, але вже зроблені справи мають і їх переконати, що мої слова мають реальне майбутнє, і воно принесе благо кожному мешканцю.

Що б Ви побажали мешканцям Чопу та всім українцям в 2017 році?
Треба всім розуміти, що попереду не простий рік. Він буде своєрідним і відповідальним. Але я впевнений в тому, що ніхто і ніщо не зможе нам завадити у здійсненні наших планів, якщо вони будуть направлені на благо людей. Хай майбутній 2017 рік стане мирним і переможним і допоможе нам реалізувати всі можливості у повній мірі - як для кожної людини, так і для всієї України.

За матеріалами журналу «КАРТ БАНШ», грудень 2016 року

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
Вибачте, цю статтю коментувати не можна.
Created by Mihanich 2008