Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових
16/11/2016
· Державний «піджак» !?
10/11/2016
· В Чопі розпочато впровадження інтерактивної платформи “Відкрите місто”
09/11/2016
· Рівень води в Тисі в районі Чопа 10 листопада досягне максимальних 9,1-9,7 метра
07/11/2016
· Всього 2 очки не хватило чопським футболістам до золота першості Закарпаття

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

Як не платити за комунальні послуги. Поради фахівця

Оплата за комунальні послуги – вимога закону. Проте, відомий в Україні адвокат Тетяна Монтян, закликає людей, які живуть в її будинку, взагалі не платити ЖЕКові. За шість років, що минули звідтоді, як вона оселилася в новій квартирі, Монтян не заплатила за послуги ЖКГ ні копійки, не збирається цього робити надалі, і навіть не знає, скільки там «накапало». Сьогодні вона ділиться порадами, як простій людині не платити за новими тарифами і, як кажуть, «щоб за це нічого не було».


- Не платити за послуги ЖКГ – елементарно: берете і не платите, - каже адвокат. - Якщо у вас грошей досить, і ви не боїтеся, що в разі настання чорного дня вам ніде буде їх узяти, витрачайте їх на що хочете. Якщо ж ви боїтеся, що настане день Ікс, коли платити буде нічим, то йдіть до банку і покладіть туди ту суму, що зазначена в платіжці, і щомісяця відраховуйте гроші на цільовий внесок. Ці гроші стануть в нагоді на той випадок, якщо станеться велика жопа, і до вас прийдуть з виконавчим листом.
- Що ж робити тоді?

- Ця жопа з вами, швидше за все, не станеться ніколи в житті. Адже вже навіть пан Яструбинський (начальник головного управління з питань цінової політики КМДА - УНІАН) визнав, що вам нічого не буде, якщо ви припинете платити. Кожен ЖЕК обслуговує неймовірну кількість платників або неплатників, і юристів там страшенно не вистачає. Для того, щоб висунути вам позов, необхідно зробити купу всяких важливих речей: написати його, сплатити мито, відправити цей позов до суду. Потім суддя повинен порушити провадження у справі, відправити вам повістки, призначити засідання. Уявіть самі, скільки неплатників припадає на одного жеківського юриста.

- Припустімо, вони не полінуються це зробити.

- Якщо цей позов до вас все ж таки прийшов, тоді йдіть сміливо до суду і доводьте, що ЖЕК хоче взяти з вас гроші ні за що, що ви з ним не підписували ніяких договорів, послуг ви не одержували. Якщо поводитися досить нахабно і впевнено, то суддя тихенько скаже ЖЕКові: не приходьте пару разів на засідання, і ми закриємо справу внаслідок вашої нез`яви.

- Наскільки неплатник у такому разі буде правий?

- Абсолютно. Причому не тільки формою, а й по суті. Тому що, згідно з рішенням Конституційного суду, кожен будинок є цілісним майновим комплексом. А в статті десять Закону України про приватизацію житлового фонду написано, що ви повинні платити не міфічні тарифи за опалення і комунальні послуги у вигляді 26 видів послуг, а свою частку у витратах ЖЕКу на утримання саме вашого будинку. А жоден ЖЕК ніколи в житті не відкриє свою бухгалтерію і не скаже, скільки саме він витратив на ваш будинок, і тим більше не скаже, яка частка саме вашої квартири. З юридичного погляду вам боятися нема чого, хіба що суддівського беззаконня.

- Але ж і таке трапляється...

- Якщо суддя скаже: ви повинні платити, і винесе ухвалу проти вас, то йдіть до апеляційного суду і спробуйте відбитися там. Особисто я не знаю ні про одне позитивне рішення на користь ЖЕКу, коли чоловік вимагав в суді, щоб ЖЕК розповів, скільки саме він витратив на його конкретний будинок і яка частка його виплат відповідно до площі його квартири. Зазвичай такі справи припиняються у зв`язку з нез`явою комунальників. Уявіть собі: в Києві всього двісті п`ятдесят суддів на все наше населення. Навіть якщо вони закинуть решту всіх справ – вбивства, згвалтування, розподіл майна, спадки, справу про честь і гідність та іншу хрінь, - скільки позовів доведеться розглянути судді тільки по ЖКГ? І вірогідність того, що у судді дійдуть руки саме до вашого позову, ще менша, ніж те, що ЖЕК подасть до суду саме на вас.

- Розглядаємо гірший варіант: судове рішення вже остаточне, справа надійшла у виконавчу службу...

- Чи варто її боятися, вирішуйте самі. Якщо ви, маючи хвилинку, забіжите до цієї служби, подивитеся, що там робиться: яка кількість там виконавців і яка кількість охочих одержати гроші з боржників. Вірогідність, що саме до вашого виконавчого листа дійдуть руки у конкретного судового виконавця ще менше, ніж вся вірогідність разом, що ви одержите це судове рішення. Мораль цієї байки така: у вас значно більше шансів бути прибитим цеглиною з будівництва, ніж розплатитися з нашим ЖЕКом. А тому: не хочте – не платіть. Нічого вам за це не буде! Навіть у найбільш крайньому випадку: якщо вас одного на мільйон киян захочуть зробити зразково-показовим відбувайлом, все, що вам загрожує, - це зняти з депозиту гроші, віддати їх, щоб відчепилися, а на відсотки випити за здоров`я нашої влади як місцевої, так і центральної.

- Ви самі пройшли все це?

- Мій ЖЕК так не зміг пояснити мені в суді, скільки ж грошей вони витратили конкретно на мій будинок і яка моя частка в цих витратах. Адже і я не вимагала нічого особливо. Я завжди кажу своєму рідному ЖЕКу: тільки-но ви обгрунтуєте свої претензії, за що ви з мене берете гроші, я вам негайно заплачу, тому що деякі послуги я все-таки одержую. Але мені цікаво знати, скільки вони конкретно коштують, а не те, що вони взяли зі стелі і намалювали в квитанції. Проблема в тому, що у нас на будинку висить лічильник гіга-калорій – і вони розраховуються згідно з цим лічильником. Припустімо, наш будинок спалив тисячу гіга-калорій, а з людей стягають у квадратних метрах, і сума виходить в чотири рази більша, а з урахуванням нинішньої теплої зими – разів у шість. То чому я маю платити не за гіга-калорії, а за якісь дебільні квадратні метри? Але вони відмовляються говорити, скільки гіга-калорій ми спалили, бояться, що люди дізнаються, як вони нас дурять.

- А як же щодо відключень?

- Ясний пінь, вони давно б нас відключили, але як вони це зроблять, якщо у нас стояк іде по всіх вісімнадцяти поверхах.

- Чи багато таких людей, як Ви, хто не платить?

- Є вже купа народу, який зрозумів, що можна не платити і нічого за це не буде. Збитки покривають за рахунок дурних людей, які платять невідомо за що. Щоправда, мене вражає те, що багато українців готові торгуватися до сказу за іржаву копійку в магазинах і на базарах, але ЖЕКам платять спокійно, не нарікаючи.

Антон Зікора, УНІАН

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
"Як не платити за комунальні послуги. Поради фахівця" | Створити Акаунт | 0 Коментарі
Дякуємо за виявлений інтерес

 
Ви не можете відправити коментар анонімно, будьласка зареєтруйтесь.
Created by Mihanich 2008