Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових
16/11/2016
· Державний «піджак» !?
10/11/2016
· В Чопі розпочато впровадження інтерактивної платформи “Відкрите місто”
09/11/2016
· Рівень води в Тисі в районі Чопа 10 листопада досягне максимальних 9,1-9,7 метра
07/11/2016
· Всього 2 очки не хватило чопським футболістам до золота першості Закарпаття

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

ЗАПЛАНОВАНИЙ ДОВГОБУД (ФОТО)

Завершення року завжди було приводом для підведення підсумків зробленого, корегування планів на майбутнє. В цьому контексті виявилась цікавою сесія Чопської міської ради, проведена в кінці грудня минулого року. Звичайно, сесія міської ради подібних підсумків не підводила, але проникливий і уважний читач це може зробити самостійно, прочитавши цю статтю.

Переважна більшість питань з порядку денного не викликала цікавості у депутатів напередодні нового року і голосувалась ними одностайно, що називається “з льоту”.

Однак, знайшлося декілька питань, які пожвавили сесію. Насамперед, мова йде про звіт керівництва міської ради стосовно використання коштів для здійснення реконструкції міського водозабору. Відомо, що вказане питання внесено до порядку денного на публічну вимогу депутатів БЮТівців, які в листопаді минулого року зробили резонансну заяву, звинувативши керівництво міської ради у “нераціональному” використанні коштів державної субвенції в розмірі 740 тисяч гривень виділених Урядом на покращення водопостачання в Чопі.

Як стверджують проінформовані джерела, загальна вартість цього проекту сягає до мільйона гривень, оскільки до державної субвенції слід додати вісімдесят тисяч гривень фінансування з місцевого бюджету і значну суму коштів витрачено також на розробку проектної документації, та інші супутні витрати.

Виступаючий зі звітом з цього питання, заступник міського голови Буркуш А.А., проінформував депутатів, що державна субвенція уже використана в повному, обсязі: для буріння чотирьох свердловин, будівництва трьох приміщень розміром 3 х4 метри,

" приміщення 3х4 "

...купівлю трьох глибинних насосів, прокладання труб і кабелю та деяких інших робіт. Крім цього, на даний час завершена процедура необхідних інституційних погоджень.

Після звіту, депутат Іван Левкулич поцікавився у виступаючого: коли будуть введені у експлуатацію вказані об’єкти ? Також депутат попросив виступаючого оприлюднити в сесійному залі вартість кожного виду робіт, на які фактично витрачено державну субвенцію Уряду.

Як стверджують джерела, депутатський зал отримав несподівану відповідь: доповідач заявив, що він не може назвати дату введення в експлуатацію новозбудованого водозабору, оскільки не вистачило грошей?! Виявляється, що для того, аби остаточно запустити вказані споруди в експлуатацію, необхідно ще не менше двох мільйонів гривень! Зазначені кошти потрібні нібито для того, щоб спорудити так звану станцію очистки води.

Ну, надто великі фінансові апетити, як для будівництва подібних споруд, кажуть фахівці. Звичайно виникає питання: а звідки взяти ці кошти? Ось тут пригодились би, ті 647 тисяч гривень, які свого часу приберіг для реконструкції міського водозабору попередній мер Горинецький, а його наступник - Цар, витратила ці кошти не за призначенням, стверджують у міській раді. Але годі про старе.

Цікаво, що п. Буркуш в сесійному залі так і не захотів назвати вартість кожного виду робіт, на який витрачена державна субвенція. Певна річ, що таке публічне мовчання, викликало у депутатів чимало запитань. Зрозуміло, що дана інформація буде також цікавою і для пересічних чопвівчан, і не тільки...

Поміж тим, з цієї історії можна уже сьогодні зробити деякі висновки. По-перше, величезні кошти витрачені, а поставленої мети–покращення водопостачання в Чопі, так і не досягнуто. По-друге, керівництво міста та спеціалісти, які займались цим питанням безпосередньо, не прорахували варіанти, коли коштів може не вистачити і роботи прийдеться призупинити.

Певна річ, що слід було завчасно подумати про фінансування будівництва міського водозабору, але цього не зроблено. Таке враження, що роботи розпочались, аби тільки розпочатись, а там як буде…

Наступне: чи раціонально використані кошти державного бюджету виділені на покращення водопостачання в Чопі? У сесійному залі, незважаючи на поставлене питання депутата, необхідної інформації міський голова та інші посадовці міської ради не надали, а мовчання, як відомо, породжує сумніви.

Поряд з тим, існує ще одна проблема. Найближчі два – три роки, очікувати на чергову субвенцію з державного бюджету - марна надія, адже в Україні фінансово-економічна криза. І ось тут, є побоювання, що ці споруди протягом цього часу в очікуванні фінансування, не перетворилися в довгобуд, який згодом ще й буде розкрадено, або іншим чином приведено до експлуатаційної непридатності.

Не менш цікавим, видалося наступне питання порядку денного сесії міської ради. Зокрема на затвердження депутатів винесено розпорядження міського голови Галини Цар № 266 від 12.12.2008 року, стосовно передачі на баланс МКП «Тиса», будинку купленого в селі Соломоново по вулиці Жовтнева, 3. Придбання цього будинку обійшлось бюджету в 260 тисяч гривень! Кому і за які заслуги зроблено цей жест щедрості – наразі невідомо.

с. Соломоново, вулиця, Жовтнева, 3


Ось тут самий раз згадати, минулорічну тяжбу, коли для ремонту даху будинку ветерана війни Марії Бадей, мер ніяк “не могла” знайти яких—не будь десять тисяч гривень. Більше того, секретар міськради О. Фелдій на шпальтах “Чопського вісника” слізно переконувала чопівчан, що бюджетні кошти, ну, неможна витрачати для ремонту приватного житла (?!) А ось купувати будинки, виявляється можна, і головне уже гроші є, і не малі. Ну, де тут справедливість?

Звичайно, що тут виникає закономірне питання: а чи не тому не вистачає грошей на завершення будівництва міського водозабору, та інші нагальні потреби в Чопі, що чималі грошові суми необдумано витрачаються на фінансування різних оборудок?

Коли вказана стаття уже готувалась до друку, стало відомо, що в міському бюджеті на 2009 рік, на покращення водопостачання в Чопі виділено, аж ... вісімдесят тисяч гривень і то на оплату розроблення проектно-технічної документації водоочисної станції. А де взяти ще мільйон дев'ятсот двадцять тисяч гривень? Невідомо.

Отже, підтвердились найгірші припущення автора цих рядків висловлені на початку статті, що місцеві будівничі свідомо “запланували” довгобуд з реконструкції водозабору в Чопі, лиш би показати городянам, що там “щось робиться”.

А поки мер чекає на “київські” гроші, чопівчани змушені будуть вживати “питну воду”, яка за своїм складом навіть не дотягує до стандарту “технічної”. Ну, що ж, маємо, то що маємо.

І.Свищо, Мій ЧОП

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
"ЗАПЛАНОВАНИЙ ДОВГОБУД" | Створити Акаунт | 0 Коментарі
Дякуємо за виявлений інтерес

 
Ви не можете відправити коментар анонімно, будьласка зареєтруйтесь.
Created by Mihanich 2008