Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових
16/11/2016
· Державний «піджак» !?
10/11/2016
· В Чопі розпочато впровадження інтерактивної платформи “Відкрите місто”
09/11/2016
· Рівень води в Тисі в районі Чопа 10 листопада досягне максимальних 9,1-9,7 метра
07/11/2016
· Всього 2 очки не хватило чопським футболістам до золота першості Закарпаття

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

ЧАС БУДУВАТИ СОЦІАЛЬНЕ ЖИТЛО (ФОТО)

У попередньому номері МЧ в статті «Запланований довгобуд», автор мимохідь торкнувся «квартирного питання», яке отримало неочікувану реакцію, насамперед з боку місцевої влади. Нагадаємо читачам, мова йшла про те, що за 260 тисяч бюджетних гривень власті купили будинок в селі Соломоново, як згодом з’ясувалося для мешканця Чопа Драбюка Є.Є., з чим власне його і вітаємо.

с. Соломоново

Однак, ця невинна інформація спричинила чомусь неадекватну реакцію з боку міської влади. З'явилися повчальні звернення на адресу редакції та виправдовувальні коментарі очільників мерії. Але навіть і у цьому є позитив, оскільки громадськість міста почула про проблему, вирішенням якої уже давно ніхто не займається. Поміж тим варто проаналізувати: чому так сталося, що в Чопі сьогодні не будується соціальне житло? Звичайно добре, що одна особа, нарешті, покращила свої житлові умови і тепер буде проживати в окремому будинку.

Проте, як бути тим, хто десятиліттями очікує, житла не маючи реальної перспективи його отримати. Сьогодні на квартирному обліку в Чопі за деякими даними перебувають до сімдесяти осіб і чи не всі мешканці гуртожитку на вулиці Пушкіна, 5. Невже вони мають все життя чекати подачки від гарного пана чи такої ж пані? Адже Конституція України гарантує право кожному громадянину на забезпечення житлом за рахунок держави!

Дійсність полягає в тому, що в гуртожитках виростають цілі покоління, які створюють свої сім’ї, народжують і виховують дітей, але житло від держави отримати не можуть. Чому? Не вдаючись до пошуків причин, а їх при бажанні можна знайти чимало, зазначимо тільки, що під лежачий камінь вода не тече. Є очевидним, що будівництвом житла в Чопі не буде займатись обласна, а тим більше центральна влада. Це, насамперед, сфера інтересів і відповідальності міської влади.

Але давайте неупереджено подивимось, що зробила і робить сьогодні місцева влада, щоб соціальне житло в Чопі, таки зводилось? Нічого! Абсолютно. У міській раді навіть не існує продуманої «житлової програми», стверджують проінформовані джерела. Задля об’єктивності зазначу, що не тільки теперішня влада нічого не робить для будівництва соціального житла, цим питанням також не займалася і попередня влада.

Так уже історично склалося, що в минулі роки, Чоп вважався «кузнецею кадрів» для залізничного транспорту, прикордонних військ, митників і саме підприємства та установи з цієї сфери займались будівництвом житла в Чопі. В цілому, понад 99 відсотків, висотного комунального житла, яке сьогодні знаходиться в експлуатації, споруджено завдячуючи саме їм. Отже, виходить, що чопська влада за всю новітню історію не спорудила жодного квадратного метра житла і ця порочна “традиція” продовжується до теперішнього часу.

Як відомо, простір не терпить пустоти, та і у випадку з будівництвом житла в Чопі. Оскільки на початку двохтисячних років з ринку будівництва житла в місті остаточно зійшов самий потужній в минулому забудовник—Львівська залізниця, цю нішу сьогодні впевнено починають займають інші структури. Одні вимушено, інші — переслідуючи комерційну вигоду.

Передусім, мова йде про Державне західне управління прикордонної служби України, яке побудувало за власні кошти і в кінці 2007 року здало в експлуатацію тридцяти п’яти квартирний будинок по вулиці Петефі. Відрадно те, що прикордонники на цьому не зупинились і поруч будують уже другий житловий будинок на 40- квартир. Зрозуміло, що після здачі в експлуатацію будинку, все житло буде розділено виключно між прикордонниками.

Обнадійливим видається той факт, що спорудженням житла в Чопі, зацікавився приватний бізнес. З недавнього часу цим видом діяльності почало займатись ВАТ “Інформ-Центр”. На даний час, вказана комерційна структура завершує будівництво трьох будинків:

два по вул. Щорса


...і один по вул. Грушевського.


Знову таки, все збудоване житло буде реалізоване на комерційній основі. За неперевіреною інформацією один квадратний метр коштуватиме не менше 800 у. о.

Отже, в Чопі існує гостра проблема із житлом, це є очевидний факт, але влада не займається вирішенням цієї проблеми, це по-перше. По-друге, приватний бізнес відчув, що на даній царині можна заробити грошей і розпочав будівництво житла за власні кошти. По-третє, незважаючи на те, що в Чопі найближчі два-три роки буде збудовано до 80 квартир, ця обставина жодним чином не вирішить проблему забезпечення житлом осіб, які перебувають на квартирному обліку в Чопі. Чому? А хоча б тому, що сьогодні придбати квартиру за ринковою вартістю більшість «черговиків» неспроможні.

І останнє: міська влада має, нарешті зрозуміти, що настав час будувати в Чопі соціальне житло. Врешті-решт, це її безпосередній обов’язок. В іншому разі, “без квартирні” чопівчани не мають жодного шансу в найближчі роки отримати власну домівку.

Мій ЧОП

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
"ЧАС БУДУВАТИ СОЦІАЛЬНЕ ЖИТЛО (ФОТО)" | Створити Акаунт | 0 Коментарі
Дякуємо за виявлений інтерес

 
Ви не можете відправити коментар анонімно, будьласка зареєтруйтесь.
Created by Mihanich 2008