Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових
16/11/2016
· Державний «піджак» !?
10/11/2016
· В Чопі розпочато впровадження інтерактивної платформи “Відкрите місто”
09/11/2016
· Рівень води в Тисі в районі Чопа 10 листопада досягне максимальних 9,1-9,7 метра
07/11/2016
· Всього 2 очки не хватило чопським футболістам до золота першості Закарпаття

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

Названо лауреатів премії «Дебют-2008»

Премія «Дебют» була заснована наприкінці 2007 року з ініціативи закарпатських письменників Олександра Гавроша, Михайла Рошка, Василя Кузана та Блоку Юлії Тимошенко в Закарпатській області. Головна мета премії — виявлення, підтримка та заохочення талановитих молодих авторів, які зробили перші кроки в літературі.

10 березня в читальному залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося урочисте нагородження лауреатів літературної премії «Дебют-2008».

Попри те, що, згідно з Положенням про премію «Дебют», переможців може бути тільки двоє — по одному в прозі та поезії — цьогоріч лауреатами премії члени журі обрали аж чотирьох молодих закарпатських літераторів. Переможців в поетичному жанрі виявилося троє, а в прозовому — один.

Отож, лауреатами премії «Дебют-2008» в поетичному жанрі стали: Ольга Федорович за ліричну проникливість і досконалість художньої форми збірки «Незбирані груші»;

Ірина Надворна за майстерне відчуття слова та ігрову манеру письма в збірці «ТекстСтильна проМисльСловість»;

Лесь Белей за меланхолійний і вишуканий настрій та філософську образність збірки «Листи без відповіді».

Лауреатом премії «Дебют-2008» в прозовому жанрі став Вік Коврей за експериментальний самобутній характер прози в творі «Сльоза темряви», а також за організацію літературних фестивалів та пропагування сучасної української літератури серед молоді.

Цього року журі складалося із семи експертів. Головою журі було обрано завідувача кафедри зарубіжної літератури УжНУ Михайла Рошка. До складу журі увійшли: доцент кафедри української літератури УжНУ Евеліна Балла, доцент кафедри російської літератури УжНУ Людмила Бородіна, секретар Закарпатської організації Національної Спілки письменників України Христина Керита, поет, член НСПУ Василь Кузан, письменник Олександр Гаврош, поет Андрій Любка.

Церемонію нагородження провів керівник фракції БЮТ в Закарпатській обласній раді Андрій Сербайло. У своєму вступному слові він зокрема зазначив: «В цьому році вручення премії відбувається в дні, коли ми всі відзначаємо 195-ту річницю з дня народження Тараса Шевченка. Отож ми вирішили щороку саме в ці дні вшановувати лауреатів премії «Дебют». Андрій Андрійович також побажав усім лауреатам після успішного дебюту в літературі продовжувати писати на високому рівні й досягати нових успіхів та визнання в українській літературі.

Голова журі Михайло Рошко відзначив, що рік, який минув з часу попереднього вручення премії засвідчив, що лауреатами стають не випадкові люди, оскільки всі минулорічні «дебютанти» пізніше були відзначені на різних рівнях і міцно закріпилися в літературі.

Зрештою кожен член журі, який представляв якогось з лауреатів, мав змогу висловити свою думку, а всі лауреати прочитали присутнім по одному з власних творів.

Після офіційної частини у неформальному спілкуванні лауреати, члени журі, журналісти та усі присутні скоштували ексклюзивний торт та підняли по келиху шампанського за переможців.

Для довідки. Премія «Дебют» була заснована наприкінці 2007 року з ініціативи закарпатських письменників Олександра Гавроша, Михайла Рошка, Василя Кузана та Блоку Юлії Тимошенко в Закарпатській області. Головна мета премії — виявлення, підтримка та заохочення талановитих молодих авторів, які зробили перші кроки в літературі. Журі обирає переможців в прозовому та поетичному жанрах з-поміж тих молодих авторів, які протягом року дебютували в літературі (видали книжку або мали публікації в альманахах, літературних журналах українською мовою). Лауреатам вручається грошова премія, розмір якої визначається щорічно та пам’ятний диплом. Лауреатами премії «Дебют-2007» стали Андрій Любка – поезія, Тарас Ващук, Ірися Ликович – проза.

byut.org

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
"Названо лауреатів премії «Дебют-2008» " | Створити Акаунт | 0 Коментарі
Дякуємо за виявлений інтерес

 
Ви не можете відправити коментар анонімно, будьласка зареєтруйтесь.
Created by Mihanich 2008