Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
26/03/2016
· Україна переходить на літній час
24/03/2016
· У місті Чоп цілодобово патрулюватиме поліція (Відео)
· 1/8 фіналу Кубка Закарпатської області ФК «Локомотив-Чоп» гратиме вдома
22/03/2016
· Чопська влада запрошує містян на відкриту нараду щодо вирішення проблеми місько
20/03/2016
· В Чопі створено комунальний заклад «Чопська міська лікарня».Відео пленарного за
13/03/2016
· Чергова локшина на вуха довірливих чопських депутатів
11/03/2016
· Чопські рибалки готуйте свої рибацькі приладдя та гайда на Тису (Режим запуску н
· Чопська ЗОШ №1 знаходиться посередині рейтингу шкіл України, а ЗОШ №2 майже йо
07/03/2016
· 18 березня в Чопі відбудеться чергова сесія Чопської міської ради VII скликання
06/03/2016
· Іван Левкулич: Конфлікт навколо Вузлової лікарні на станції Чоп можна було уникн

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

ЯНУКОВИЧ ЗРОБИВ КРОК У ПРІРВУ

У житті кожного політика буває фатальний момент вибору, що кардинально визначає його подальшу долю, - або вгору, до влади і популярності, або у прірву політичного небуття. У житті Віктора Януковича цей момент трапився в день Святої Трійці. І це був помилковий крок. Заява Януковича, що поставила хрест на можливості створення парламентської коаліції, поза сумнівом, спричинить за собою надзвичайно тяжкі наслідки - і перш за все для самого Януковича і очолюваної ним партії.


Зараз багато хто в ПР ламає голови, знову і знову ставлячи собі болісні питання: "Навіщо наш лідер зробив те, що він зробив? Чому, коли все вже практично було домовлено, він у найостанніший момент зрадив не тільки своїх партнерів за переговорами, але і найближчих соратників по партії? Чи був цей хід Януковича елементом заздалегідь продуманої стратегії або ж він зробив цей вчинок спонтанно?"

Люди, близько знайомі з поки що головним "регіоналом", добре знають: Янукович украй непередбачуваний, тому що схильний до чужого впливу. Його рішення - це як правило, думка останньої людини, з якою він поспілкувався. До речі, кажуть, останнім Янукович спілкувався з кимось із представників церкви. Чи не виявилася саме ця розмова причиною фатального та ірраціонального рішення Януковича? Чи не спілкувався напередодні цей представник церкви з кимось із противників коаліції з великою вигодою для себе? Чи не почув Янукович фразу на зразок "Вам волею Бога призначено перемогти на всенародних виборах", що пестить слух?

Адже Віктор Федорович - людина віруюча. І не тільки в Бога. Віра - не важливо в що, а не логічне мислення є визначальним чинником його вчинків. Тому Віктор Федорович спочатку вірив у свою перемогу на президентських виборах 2004-го, потім вірив, що в результаті перевиборів до парламенту 2007-го стане прем'єром, а зараз ось вірить у вигадку ющенківських політтехнологів про те, що здатний перемогти на майбутніх всенародних президентських виборах.

Втім, чи так уже важливо, хто вклав у поки що лідера "регіоналів" цю ідею? Янукович зробив те, що він зробив, і відіграти назад уже неможливо. А тому набагато розумніше поміркувати про ті наслідки, які викличе на політичній арені його шокуючий вчинок. А для цього спочатку потрібно зрозуміти, в чому ж полягала справжня суть планованої коаліції.

Де-факто коаліція була оптимальним для всіх способом м'яко і безболісно провести необхідні в Україні реформи. Шлях, при якому вигравали всі представлені в парламенті великі політичні сили. Показово, що ідея коаліції завойовувала всю більшу кількість прихильників серед депутатів різної партійної приналежності. Динаміка розвитку подій, що передували заяві Януковича, свідчить: чим краще політики розуміли сутність коаліції, тим більше вони усвідомлювали, що це не "ділення країни на двох", як намагався представити Ющенко, а оптимальний в усіх відношеннях шлях виходу з політичної та економічної кризи. Блок Литвина був "за", комуністи, хоча формально не могли вступити в коаліцію, розуміли її необхідність, а частина "НУ-НС" мала намір до неї приєднатися.

Таким чином, заява Януковича завдала шкоди всім. Воднораз він нажив собі купу непримиренних ворогів. І перш за все - серед членів власної партії. Адже велика частина ПР, що представляє великий бізнес, найбільше сьогодні хоче економічної стабільності.

Що б не говорили політики, але економістам очевидно, що уряд Юлії Тимошенко з кризою справляється успішно. Набагато краще, ніж це міг би зробити уряд Януковича. І в кулуарних бесідах самі "регіонали" цей факт визнають.

Бізнес-крило - втім, як і більшість "регіоналів" - жадало коаліції. Тому що вона гарантувала би збереження їх бізнесу від політичних ризиків на декілька років уперед. А зараз, завдяки Януковичу, перед ними відкрилися абсолютно інші перспективи. І справа навіть не в тих шести місяцях хаосу, які залишилися до президентських виборів, - хоча і це небезпечно, особливо в умовах кризи. Просто після виборів вони можуть залишитися без бізнесу взагалі. Отже уявити, які почуття вони зараз відчувають щодо Януковича, в якого вони і так уже вклали неймовірну кількість засобів, нескладно. А тому дуже сумнівно, щоб вони стали фінансувати таку авантюру, як його участь у президентських виборах.

Можна також уявити, що зараз відчувають найбільш зраджені соратники поки що лідера "регіоналів", які щосили ратували за коаліцію і завдяки виступу Януковича опинилися в незавидній ролі блазнів. Фактично, Янукович позбавив Партію регіонів можливості інтегруватися у владу на довгі роки. Причому з гарантією. Цієї втрати соратники йому не пробачать.

Забавно, але не усвідомлюючи цього, Янукович суттєво нашкодив і Ющенкові. Політтехнологи президента вже захоплено використовували створення коаліції як шикарну можливість для PR-позиціонування Ющенка як борця за свободу і демократію в надії підняти його рейтинги. Президент уже роздав купу інтерв'ю, підняв переполох на весь світ серед послів. Тепер, після заяви Януковича, він виглядає, м'яко кажучи, як людина з дивацтвами. І нагадує пастушка з відомої казки, який зловживав криком: "Вовки! Вовки!". Зрозуміло, що тепер довіра до Ющенка впала не тільки в Україні, але й у всьому світі.

Щоправда, є люди, яких заява Януковича дуже потішила. Арсеній Яценюк, наприклад, прямо заявив: "Незважаючи на те, що Янукович - мій політичний опонент і конкурент, але тут я можу чітко сказати, що він ухвалив правильне тверде рішення". Тут би Януковичу замислитися: чи варто радіти цій похвалі? Адже, те що добре для конкурента, для нього якраз навпаки - дуже погано? Але, повторюся, для цього треба замислитися, а це Віктору Федоровичеві так не властиво!

Президентські політтехнологи поспішили заявити, що відмова ПР від коаліції нашкодить БЮТ. Усвідомлено чи ні, але вони колосально помиляються. Щоб зрозуміти це, досить проаналізувати ситуацію. Скажіть, що втратив БЮТ? Та нічого! Він просто повертається до своєї початкової стратегії - перемоги Тимошенко на всенародних виборах президента. Адже коаліція була потрібна не стільки БЮТ, скільки решті політичних сил. Фактично, це був м'який варіант досягнення мети, при якому вигравали всі. Але він мав як позитивні, так і негативні аспекти. До перших належала надійність вирішення проблеми - всі учасники коаліції отримували гарантії, їх ризики зводилися до мінімуму. Плюс до того з політичним хаосом, що добиває Україну, було би покінчено прямо зараз.

Але у ідеї коаліції - і треба це чесно визнати - були і мінуси. Головний із них очевидний: розділення влади між ідеологічно опонентними політичними силами, поза сумнівом, гальмувало би проведення реформ і вирішення проблем, що стоять перед Україною.

Тепер цих недоліків можна буде уникнути. Шлях боротьби на всенародних виборах складніший, але і результати набагато привабливіші. Після перемоги Тимошенко на виборах БЮТ отримає все, а "регіонали" залишаться з носом. І відчуттям "глибокої подяки" до свого поки що лідера.

Отже для Януковича сьогодні існує два варіанти розвитку подій. Перший - обурені його вчинком соратники і спонсори прямо зараз скличуть з'їзд і виженуть його з партійних лідерів. І другий - цей захід відбудеться після президентських виборів. Який із них для Януковича гірше, складно сказати. У першому випадку екзекуція, поза сумнівом, пройде в набагато м'якшій формі. Зате в другому він дістає можливість ще півроку ходити на мітинги, розтягуючи рот в усмішці і накладаючи руки на натовп, і насолоджуватися відчуттям ейфорії. Правда, все це буде не більше, ніж ілюзією. Бо вчорашньою заявою Янукович фактично перетворив себе на політичну примару. І те, що він продовжує поводитися так, ніби все ще живий, вже не має для України ніякого значення.

Андрій Загородній. INTV

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
"ЯНУКОВИЧ ЗРОБИВ КРОК У ПРІРВУ" | Створити Акаунт | 2 Коментарі | Пошук в дискусії
Дякуємо за виявлений інтерес

 
Ви не можете відправити коментар анонімно, будьласка зареєтруйтесь.

 
Re: ЯНУКОВИЧ ЗРОБИВ КРОК У ПРІРВУ (Оцінка: 1)
від maniachok на 08/06/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Федорыч. Ты снова, как в 2004 году промахнулся. С тебя презедента обещали сделать, а ты струсил. Синдром Ивано-Франковского яйца сработал. Автор прав. Януковича, как политика после 2010 года не станет. 
Re: ЯНУКОВИЧ ЗРОБИВ КРОК У ПРІРВУ (Оцінка: 1)
від Штіблет на 08/06/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Янек давно збитий льотчик


Created by Mihanich 2008