Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
24/12/2016
· З Різдвом Христовим !
ÁLDOTT, BÉKÉS KARÁCSONYT !
09/12/2016
· Чопська міська новорічна ялинка запалить свої святкові вогні 19 грудня
08/12/2016
· Чоп зайняв перше місце у перевиконанні бюджету за 11 місяців 2016 року
05/12/2016
· Завтра в Чопі введуть в експлуатацію зведений для військових будинок
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

ЗАЛІЗНИЦЯ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ОПАЛЮВАТИ ЖИТЛО У МІСТІ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ.
Чопська влада зберігає "олімпійський" спокій (ФОТОДОКУМЕНТИ)

Наступна зима в Чопі обіцяє бути холодною, як ніколи. І не тому, що в цю пору прогнозується зміна клімату в цій частині світу. Зовсім ні! Похолодання буде рукотворним, авторами якого хоче стати керівник Будівельного Управління № 5 Львівської залізниці ПАВЛИК С.Е. Чопівчани пам’ятають, що останні три роки проблема з опаленням житла у місті залізничників – Чопі напередодні опалювального сезону завжди вилазить на поверхню. То на місяць пізніше включать опалення, то швидше його виключать. А нещодавно Чоп облетіла взагалі шокуюча звістка…

В останніх числах червня мешканці комунальних квартир, домівки яких опалюються централізовано, отримали попередження за підписом начальника управління будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд № 5 (БУ-5) Павлика С.Е. про відключення їх помешкання від централізованого опалення.

Ось, що пише цей пан:

Отже, БУ-5 в односторонньому порядку відмовляється від виконання суспільно-значимих завдань, це по-перше. По-друге, п. Павлик «люб’язно» пропонує мешканцям самостійно встановити індивідуальне опалення у своїх квартирах.

Прочитавши цього документа декілька разів, зловив себе на думці: ну, що ж це твориться, що якийсь дрібний чиновник одноосібно ставить умови більше, як половині населення Чопа. Однак вгамував своє незадоволення, оскільки в тексті «попередження» авторитетно посилаються на Закон України «Про загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки».

Щоб розібратися в цьому законі, автор цих рядків віднайшов цей нормативний акт і спільно з юристом його проштудіював з олівцем в руці. Проте, скільки не читав, але так і не знайшов тих загадкових підстав, на яких залізничний чиновник грозиться позбавити чопівчан опалення наступної зими. Навпаки, в законі йдеться про необхідність впровадження енергозберігаючих технологій, встановлення обґрунтованих компенсацій підприємствам за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів. Однак, керівник БУ-5 вирішив, що називається, умити руки від цієї проблеми і піти по протореному давно шляху – перекласти її вирішення на людей.

У той час, коли держава законодавчо взяла на себе витрати, пов’язані з впровадженням енергозберігаючих технологій в галузі забезпечення житла теплом, давати поради на кшталт «самостійно встановити в квартирі індивідуальне опалення» є непристойним та недержавницьким. Більше того, своїми непродуманими «попередженнями» п. Павлик добряче збудоражив громаду Чопа, яку зовсім не влаштовує подібна перспектива. Не слід забувати, що надворі гуляє економічна криза, а тому зайвих 7000-8000 гривень на встановлення індивідуального опалення переважна більшість людей не осилить. А що робити пенсіонерам ? Мерзнути? Схоже на те, що п.Павлика це не хвилює.

Певна річ, що відключення Чопа від централізованого опалення неможливо допустити за будь яких обставин. Сподіваюсь, що в мерії здатні спрогнозувати негативні наслідки у цьому разі… Та, зрештою, є громада міста, яка спільними зусиллями зможе поставити на місце «зарвавшихся» чиновників і відстояти свої права.

Відключення котельні тільки тому, що нібито її експлуатація є нерентабельною не може бути виправданим аргументом. Керівники підприємства повинні шукати різні шляхи збалансування інтересів. Тих, які не здатні працювати в умовах економічної кризи, потрібно змінювати, і негайно. Не виключено, що серед них є такі, які діють за принципом: «чим гірше, тим краще», звичайно для них самих, або на користь окремих політичних сил.

В цьому контексті автора цих рядків не покидає думка: а чи не спеціально хтось намагається створити обстановку соціального напруження в Чопі напередодні виборів Президента України. Якщо це так - зрозуміло, проти кого будуть діяти рішення мукачівських павликів.

І останнє. У цій історії чопівчани пожинають непродуману передачу у 2003 році «залізничного» житла на баланс Чопської міської ради. Залізничники житло передали, а супутні йому комунікації: централізоване опалення та водопостачання - залишили собі. Отже, громаду міста, зі згоди місцевої влади тих часів, поставили в постійну залежність від рішень, які відбуваються за межами Чопа. Не буде дивним, якщо завтра мешканці міста отримають чергове попередження, цього разу про відключення води, тому, що її видобуток став нерентабельним.

З цієї історії напрошується однозначний висновок: перед керівництвом Львівської залізниці необхідно ставити питання про передачу на баланс міста усієї системи централізованого опалення та водопостачання. І чим швидше це станеться, тим краще буде для громади. Об’єктивно, рано чи пізно цьому бути.

Звичайно, що знайдуться віртуальні опоненти із числа місцевих урядовців, які будуть доводити неспроможність міста забезпечити автономна від залізниці функціонування котелень. Однак, це зовсім не так.

В цьому контексті визиває здивування «олімпійський» спокій, який зберігає міська влада. Чого вона чекає? Невже настання зими, щоб потім розводячи руками знову заявити: а ми тут не винуваті. Звичайно, що безпорадністю керівництва мерії, яку воно раз у раз демонструє напередодні опалювального сезону, житло чопівчан не обігрієш. Територіальна громада для того собі і вибирала владу, щоб ця влада турбувалася про неї, забезпечувала функціонування комунікацій, які є важливими для життєдіяльності людей. У цій ситуації не може бути половинчатих рішень - централізованому опаленню в місті Чоп бути! І, якщо міська влада не спроможна захистити інтереси чопської громади перед чиновниками від залізниці, постає питання: чи потрібна така влада Чопу?

З цього приводу ми поцікавилися думкою в депутата Чопської міської ради від БЮТ Івана ЛЕВКУЛИЧА, який сказав наступне: «Звичайно, проблема опалення житла в Чопі існує давно. Але, насамперед, це проблема теплопостачальника, який для виробництва тепла використовує енергозатратні технології, котрі десятиліттями не оновлюються. Рішення керівництва Будівельного управління №5 Львівської залізниці про припинення опалення житла в Чопі без врахування думки міської громади, без прорахування його наслідків для малозабезпечених мешканців міста є, як мінімум, безвідповідальним. Керівник державного підприємства не може так зухвало нехтувати інтересами територіальної громади. Зрештою, забезпечення централізованого опалення житла - це одна із основних функцій цього підприємства.

В громадську приймальню БЮТ в м.Чоп звертаються мешканці міста, які висловлюють своє обурення з приводу рішення БУ-5 і пасивності міської влади в цьому питанні. Не можна допустити, щоб з примхи окремих посадових осіб залізниці розвалили і без того «дихаючу на ладан» систему теплопостачання.. Однозначно скажу, що депутатська група БЮТ в Чопській міській раді буде вживати всіх можливих заходів, щоб централізоване опалення в Чопі збереглося. Якщо не вдасться вирішити це питання на місцевому рівні, ми будемо звертатися у Міністерство транспорту, щоб там подумали про заміну керівництва БУ-5. Можливо інший керівник перегляне це абсурдне рішення, - сказав депутат п.ЛЕВКУЛИЧ.

Мій ЧОП

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
"ЗАЛІЗНИЦЯ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ОПАЛЮВАТИ ЖИТЛО У МІСТІ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ. Чопська влада збе" | Створити Акаунт | 3 Коментарі | Пошук в дискусії
Дякуємо за виявлений інтерес

 
Ви не можете відправити коментар анонімно, будьласка зареєтруйтесь.

 
Re: ЗАЛІЗНИЦЯ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ОПАЛЮВАТИ ЖИТЛО У МІСТІ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ. Чопська влада збе (Оцінка: 1)
від Feeron на 05/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Чи потрібне Україні неефективне енергозбереження? КРУ в Закарпатській області проводить ревізію коштів, виділених на заходи з енергозбереження Результати свідчать, що кошти субвенції виділялися без будь-якого економічного обґрунтування, тому й витрачені неефективно З огляду на важливість проблеми заощадження енергії в глобальному масштабі, практично у всіх країнах світу проводяться різні заходи, покликані зменшити кількість споживаної енергії як у промислової, так і в соціальної сферах. У багатьох країнах світу тривають пошуки нових джерел енергозабезпечення та розробляються заходи щодо енергозбереження, прийняті відповідні національні програми. Така програма розроблена й у нашій країні. Проте досвід розвинутих країн і власний досвід України вказує на необхідність державного регулювання процесами енергозбереження та проведення цілеспрямованої державної політики. Тільки держава шляхом виваженої законодавчої, гнучкої цінової, тарифної та податкової політики має можливості забезпечити дієздатність фінансового механізму енергозбереження. Такі механізми вже діють, і одним з них є цілеспрямоване виділення коштів на здійснення обліку паливно-енергетичних ресурсів, що виробляються та споживаються. Саме з цією метою протягом 2007-2008 років з Державного бюджету України було виділено 1,3 млрд. грн. коштів субвенції на заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії, ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень, будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів. У всій державі таким чином кошти бути витрачені на 3 тисячах об’єктів, і практично всі ці роботи перевіряє наразі контрольно-ревізійна служба. У Закарпатті також тривала аналогічна робота. Протягом 2008 року та І півріччя 2009 року працівники контрольно-ревізійного управління в Закарпатській області завершено ревізії на 8-ми об’єктах контролю, в тому числі в поточному році на 4 об´єктах : в управлінні міського господарства Мукачівського міськвиконкому, управлінні міського господарства Ужгородської міської ради, відділі капітального будівництва Ужгородської райдержадміністрації та відділі капітального будівництва Мукачівського міськвиконкому. Загалом за рахунок коштів субвенції з державного бюджету за 2007- 2008 роки було передбачено профінансувати Закарпатську область для 11 розпорядників бюджетних коштів по 38 об’єктах будівництва (реконструкції). На будівництво цих об’єктів планувалося спрямувати в 2007 та 2008 роках всього 36,6 млн. грн. (в тому числі сума співфінансування з місцевих бюджетів – 5,2 млн. грн.). Фактично виділено і профінансовано всі 11 розпорядників бюджетних коштів по 38 об`єктах на загальну суму 35,9 млн. грн., (в тому числі сума співфінансування з місцевих бюджетів – 4,5 млн. грн.). Наразі ревізіями вже охоплено практично 28 мільйонів гривень, або 75 % від виділеного обсягу фінансування. Здійснено видатків на виконання робіт на загальну суму 29,5 млн. грн. За матеріалами ревізії, загальна сума бюджетних коштів, які не освоєні та не використані складає 6,5 млн. грн., які перераховано до державного бюджету. Причиною не освоєння коштів є те, що з боку окремих підрядних організацій не дотримувалися умови договору, в частині дотримання строків будівництва по ряду причин, в тому числі : відсутності належної виробничої бази для виконання робіт у стислі терміни. Якщо ж повернутися власне до результатів ревізії, то слідує відмітити, що наразі вже проведені 8 контрольних заходів, за результатами яких виявлено фінансових порушень на 4 об’єктах контролю на загальну суму 3,6 млн. грн. З них незаконні витрати бюджетних коштів складають 1 млн. 53 тис. грн., непродуктивні витрати фінансових ресурсів унаслідок неефективних управлінських дій на суму 2,6 млн. грн. Із загальної суми виявлених порушень найбільшу питому вагу порушень виявлено в Головному управлінні міського господарства Ужгородської міської ради. Тут, зокрема, проведено зайві виплати бюджетних коштів, внаслідок завищення обсягів і вартості виконаних ремонт

Прочитати інші коментарі... 
Re: ЗАЛІЗНИЦЯ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ОПАЛЮВАТИ ЖИТЛО У МІСТІ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ. Чопська влада збе (Оцінка: 1)
від valer_a на 29/06/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Це зовсім не шокуюча звістка!!! 
Re: ЗАЛІЗНИЦЯ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ОПАЛЮВАТИ ЖИТЛО У МІСТІ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ. Чопська влада збе (Оцінка: 1)
від NatCHiL на 28/06/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Такого не може бути. Ви там в Чопі з розуму зійшли


Created by Mihanich 2008