Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових
16/11/2016
· Державний «піджак» !?
10/11/2016
· В Чопі розпочато впровадження інтерактивної платформи “Відкрите місто”
09/11/2016
· Рівень води в Тисі в районі Чопа 10 листопада досягне максимальних 9,1-9,7 метра
07/11/2016
· Всього 2 очки не хватило чопським футболістам до золота першості Закарпаття

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре?

У прикордонному Чопі, як і в будь-якому іншому місті, вистачає проблем. Деякі з них реальні, а деякі - просто надумані. Ми звернулися до міського голови Галини ЦАР, аби вона розвіяла чопські міфи або ж, навпаки, - підтвердила їхню правдивість.


— Галино Василівно, жителі приватного сектору "Царське село" вже не перший рік живуть без централізованої каналізації. Немає тут і каналізаційно-насосних станцій (КНС). Коли планується вирішити цю проблему?

— Справді, у цьому районі нема каналізації. Тут користуються так званими "вигрібними ямами". Для того, щоб відкачати їх, потрібно замовляти спеціальну машину. Разовий виклик коштує 169 гривень за годину, а таку відкачку необхідно робити приблизно два рази на місяць.

Стосовно проектів побудови КНС та під'єднання людей до центральної каналізації, то вони вже розроблені. І допомогли нам у цьому спеціалісти з Рівного. Проте тут виникла інша проблема - немає місця для зведення КНС. Ще попередня влада виділила ділянку на стику вулиць "під потреби міста". Але сьогодні є двоє жителів, які незаконно почали будівництво на цій території, бо вона, бачте, прилягає до їхніх будинків. А іншого місця для побудови каналізаційно-насосної станції у цьому районі просто немає.

Крім того, пішли скарги від людей стосовно шкоди, яку нестиме КНС. Але проект готувався, орієнтуючись на санітарні норми. Була тут з перевіркою і санепідемстанція, після чого ми отримали рішення, що будівництво безпечне.

— Знаю, є у вашому місті й проблеми з централізованим водопостачанням. І якість питної води залишає бажати кращого, і подається вона в домівки вкрай нерегулярно. Зношеність труб — аргумент... Та, на жаль, не новий.

— Згідна, що про це уже було сказано чимало. Але проблему ускладнює.і те, що в окремих будинках як кому заманеться почали встановлювати водні насоси. Найчастіше ставлять їх безпосередньо на труби центрального водопостачання. А відтак страждають інші жителі будинку.

Вода до труб чопівчан потрапляє з Латориці. Але у нас є проект стосовно нового джерела її отримання. У міському парку ми вибурили 4 свердловини. Однак через брак коштів та опір громадян змушені були призупинити цей проект. Але, крім свердловин, потрібно мати ще й очисні споруди.

— Тим часом аварії трапляються дедалі частіше і чи не в кожному житловому кварталі?

— Справді, прориви труб трапляються досить часто. Проблема в тому, що система центрального водопостачання (а саме водонасосної станції) знаходиться у відомстві Львівської залізниці. Тому фактично влада міста не має прав на "латання". Все лягає на плечі залізниці. А люди скаржаться, що у домівках нема води. Відтак, ми пояснюємо факт прориву, а для ліквідації чекаємо спеціалістів із відповідного підприємства Львівської залізниці.

Звичайно, заміна труб давно на часі. Але на це потрібні кошти, яких нема, та час. Навіть колодязь у дворі викопати - довготривалий процес. Що вже говорити про заміну всіх комунікацій.

— У квітні для вирішення долі сумнозвісного заводу з переробки алюмінію мали приїхати його словацькі власники. Коли в цьому питанні нарешті буде поставлено крапку?

— Наразі її ще не поставлено. Наскільки мені відомо, власники заводу звернулись до суду, бо вклали досить велику суму в обладнання та ремонт. Але про їхній приїзд до Чопа я не чула, у мерію вони не обіцяли зайти. Ми їм жодних дозволів не давали, тож і зобов'язань не маємо. Якщо хтось роздавав обіцянки власникам; то хай він перед ними й звітує. Від мерії завод отримав відмову. Позиція влади категорична: ми не дозволимо створити в місті загрозу екологічної катастрофи! .

— У маленькому Чопі земля, що називається, на вагу золота. Тим не менше, часто чую про її нецільове використання, або незаконну "при-хватизацію". Відтак, виходить, що земельний податок не для всіх?

— Кожен, хто є власником землі, має один раз на рік сплачувати земельний податок. Запитаєте, як це позначається на доходах міської казни? Мінімум - це 3%, максимум — 12%. У середньому ж по місту ми виходимо десь на 6 відсотків. Проблема полягає в тому, що нормального обліку зареєстрованих земельних ділянок нема. Тому є спеціальна комісія, яка відшуковує незареєстровані землі і в установленому порядку примушує їхніх власників чи орендарів платити за оренду земель міста. .

— Пам'ятаю, багато було розмов про звільнення стадіону УТБ "Локомотив" від сплати земельного податку. Відповідне рішення, наскільки мені відомо, якраз і було прийняте на березневій сесії міської ради.

— Так, це правда. За зверненням Львівської залізниці (якій стадіон, власне, і належить) сесія міської ради більшістю голосів прийняла . таке рішення. Але за умови, що керівництво не обмежуватиме право місцевих мешканців проводити різні масові заходи на території цієї спортарени. Маю на увазі спортивні тренування, організацію свят, змагань, ігор тощо.

Бюджетна комісія порахувала, що платити Львівській залізниці за оренду стадіону в кожному окремому випадку просто невигідно. Тим більше, що за такого підходу до справи навіть не йдеться про вільний доступ жителів міста до нього. Стадіон був би для городян повністю закритим. А так, фактично ми квити: вони звільнені від земельного податку, а чопів-чани мають вільний доступ до користування стадіоном. .


Олександра Артюхіна, студентка відділення журналістики УжНУ

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
"Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? " | Створити Акаунт | 13 Коментарі | Пошук в дискусії
Дякуємо за виявлений інтерес

 
Ви не можете відправити коментар анонімно, будьласка зареєтруйтесь.

 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від . на 23/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Непоганий початок Олександра, з чим і вітаю Тебе. Заголовок також сподобався, але в статті на нього відповідь не дано. Потрібно було Галині задати це питання ( кому в Чопі жити добре ?, нехай би відповіла, щоб, як казав Петро I: «дурь дурака была видна из далека» 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від valer_a на 23/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Мля, чо за придурковатое интеВРЮ?!! О мифах почему-то ни слова... Особенно мне понравилось "...що нормального обліку зареєстрованих земельних ділянок нема." Чем и пользуются все, кому не лень. а еще "... Тому є спеціальна комісія, яка відшуковує незареєстровані землі ...." - заботливые какие!!! 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від Полонез на 23/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Парада (нач.чоп.СЕС) разрешение дал, а куда ему было деваться - он как не как член Чопского горсовета. Но родная мэру прокуратура Ужгородского района была вынуждена отменить это разрешение. Так, что со строительством КНС все шито белыми ниткам госпожа Царь 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від Натали на 23/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Директор стадіону ЕЦик, звідси і танцюйте. Баба Галя своїх звільнить не тільки від податку, але і від совісті 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від ZS-1800 на 23/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Интересно девки пляшут. Чопськие власти освобождают Льв. Ж.д. от налогов, а они в благодарность нам за это хотят, отключают город от отопления. Раньше такого не могло присниться и в страшном сне. 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від valer_a на 23/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Мля....а вода сегодня из крана аж черная - просто жуть. 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від Нікіта на 23/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
«Проблема полягає в тому, що нормального облеку зареєстрованих земельних ділянок нема» ______________________________________ Дивно, дуже дивно чути такі слова від мера, який має в своєму апараті 70 душ і кучу грошей у бюджеті. Треба було зробити цей реєстр і не бідкатись на саму себе. 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від ВЛАСКОР на 23/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Ну що ж, гарна робота. Дівчинка молодець. Стаття була надрукована у газеті облдержадміністрації "Новини Закарпаття", тому про якісь більш гострі питання йти мова не може. Це зрозуміло. І ще один плюс цього інтерв’ю - це те, що мова йшла не про ті питання, які хотіла чути мер, а те, що болить місту. Олександра - практикантка(наскільки мені відомо, закінчила 1 курс), тому зрозуміло, що коректура "урізала" деякі фрази або питання. Але загалом, хороший старт. І загаловок теж. 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від Саша на 23/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Дякую всім і за критику, і за відзначення позитивних моментів. Це моя перша серйозна робота на Закарпатському рівні. так, пан ВЛАСКОР правий, я закінчила перший курс відділення журналістики УжНУ і була направлена на проходження практики у "Новини Закарпаття". Там була закріплена за відділом "політика". А оскільки чопські проблеми мене цікавлять найбільше, тому і вирішила запитати про найбільш наболіле. Не судіть суворо! Дякую за опублікування матеріалу. Приємно. 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від Нікіта на 23/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
царка каже: «Однак через брак коштів та опір громадян змушені були призупинити цей проект». _____________________________________________________________________ Опір громадян ??? Ну, це щось нове. .Щоб люди противились покращенню води ? Такого бути не може !!!! Повний маразм розрахований на лохів. ===================================================================== А чого вартий інший перл : «Але, крім свердловин, потрібно мати ще й очисні споруди» _____________________________________________________________________________ Потрібно мати совість і не хапати все собі. Тоді і грошей буде вистачати. . 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від valer_a на 23/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Девушка Саша пусть пишет лучше про природу и про любовь. В ее возрасте это менее травмирующее неокрепшее сознание занятие. А всем вам, люди, эта статья показала, что возможности сказать что-то в лицо нашей власти у нас не-ет. Поэтому вам и остается лишь обсасывать косточки царице земель чопских виртуально-кулуарно. Именно для этого на этих страницах вам дается иллюзия выражения мнения. А на самом деле это просто потявкивание из-за прикрытия ником. Потому что власть будет считаться только с организованным мнением, а организоваться нашим людям слабо - слишком все заняты банальным выживанием. И устроила всё это не власть, а мы (вы) сами. На всех предыдущих выборах. Круг замкнулся, господа нищие! Вот и думайте, играть вам в игру "выборы" или пойти и всех нафиг вычеркнуть... 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від Uta на 23/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
valer_a . Согласен, что цариха, это трагическая случайность для Чопа, которая опустила наш город. Посему на предшествующих выборах вычеркивать нужно, прежде всего, ее. 
Re: Міфи одного міста, або Кому в Чопі жити добре? (Оцінка: 1)
від ВЛАСКОР на 24/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Да, valer_a поддерживаю вас в вашем высказывании "Девушка Саша пусть пишет лучше про природу и про любовь. В ее возрасте это менее травмирующее неокрепшее сознание занятие. ". Так будет проще и легче. но и одновременно - не интересно: как ей, так и СМИ. Но с другой стороны, будет она писать "сопливо-смазливые" статейки.. Подумайте, в какой газете на Закарпатье их будут публиковать. В любом случае, Саша - молодец, что пошла на это интервью. И хорошо справилась. Думаю, у неё большое будущее. А от высказываний в сторону мерии - воздержусь. Вот этот момент вашего комментария "Именно для этого на этих страницах вам дается иллюзия выражения мнения. А на самом деле это просто потявкивание из-за прикрытия ником. " - просто поразил. Как же точно и правильно сказано. В век высоких технологий, за никами и логинами с паролями, люди порой забывают о реальной жизни. Жаль.


Created by Mihanich 2008