Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових
16/11/2016
· Державний «піджак» !?
10/11/2016
· В Чопі розпочато впровадження інтерактивної платформи “Відкрите місто”
09/11/2016
· Рівень води в Тисі в районі Чопа 10 листопада досягне максимальних 9,1-9,7 метра
07/11/2016
· Всього 2 очки не хватило чопським футболістам до золота першості Закарпаття

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

На кошти народного депутата Олександра Кеменяша встановили пам’ятник найсильнішому чоловікові XX століття

26 липня в селі Білки Іршавського району відбулося урочисте відкриття пам’ятника найсильнішому чоловікові XX століття Івану Фірцаку Кротону, приурочене до 110-ї річниці з дня його народження. Пам’ятник споруджено на кошти народного депутата України від БЮТ Олександра Кеменяша.

Автор пам’ятника – молодий скульптор із села Кушниця Микола Глеба витесав скульптуру з цільної мармурової брили. Весь процес роботи над монументом тривав близько двох років й супроводжувався деякими складностями. Так, приміром, на жодній із фотокарток Івана Фірцака не видно його спини. Саме тому позувати для скульптора погодився найсильніший чоловік Планети – Василь Вірастюк. Саме його спина тепер увіковічена у мармуровій скульптурі Кротона. Право урочисто відкрити пам’ятник Кротону надали помічнику народного депутата України Олександра Кеменяша Антону Ліврінцу, який відзначив: «Я знаю, що при створенні скульптури позував Василь Ярославович Вірастюк, і саме тому робота вийшла такою живою і динамічною. Я гадаю, це символічно, що у граніті злилися легендарні постаті найсильніших чоловіків ХХ і ХХІ століть. Це підтверджує, що українська земля продовжує народжувати гідних чоловіків».

Сам Василь Вірастюк, як і обіцяв, приїхав на відкриття пам’ятника. В. Вірастюк разом з майстром спорту Іваном Дрогобецьким провели змагання закарпатських богатирів, які відбулися того ж дня. Також участь у святковій програмі взяв чемпіон Світових ігор з бодібилдингу Бейла Балог.

Переможцями змагань стронгменів стали: 3–4 місця посіли спортсмени, які набрали однакову кількість балів – Василь Маєвський з Мукачева та Євген Прозор з Ужгорода, 2 місце посів Іван Григоровський з Ужгорода, а найсильнішим став Євген Жеребак з Мукачева.

В рамках святукувань голова сільської ради Василь Семенович Зейкан оголосив про присвоєння звання «Почесного громадянина села Білки» народному депутату Олександрові Кеменяшу, скульптору Миколі Глебі та Василеві Вірастюку. Закінчилося святкування концертом за участі іншого визначного іршавчанина – Народного артиста України Івана Поповича.

Для довідки. Кротон (Фірцак Іван Федорович) 1899 – 1970. народився 29 липня в с. Білки Іршавського району Закарпаття. Був артистом відомого цирку «Герцферт» (Прага), з яким об’їздив весь світ. В афішах його називали Іван Сила. Під час виступів Кротон рвав ланцюги, гнув пальцями цвяхи, лежав на битому склі, тримаючи на собі 500 кілограм ваги. В 30-х роках минулого століття Кротон повернувся в Білки, де згодом працював в міліції. Він не припиняв свої виступи аж до смерті, виступаючи в містах та селах. У Кротона було 8 дітей, помер Іван Федорович Фірцак у с. Білки 10 листопада 1970 року, де і похований.

Прес-служба БЮТ в Закарпатській області

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
"На кошти народного депутата Олександра Кеменяша. встановили пам’ятник найсильніш" | Створити Акаунт | 5 Коментарі | Пошук в дискусії
Дякуємо за виявлений інтерес

 
Ви не можете відправити коментар анонімно, будьласка зареєтруйтесь.

 
Re: На кошти народного депутата Олександра Кеменяша. встановили пам’ятник найсильніш (Оцінка: 1)
від valer_a на 29/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Похвально не забывать об именитых земляках! А кто из вас слышал о человеке, способном обходиться ВООБЩЕ без пищи 40 дней и из них ВООБЩЕ без воды 14 дней? Его теперь знает весь мир после его знаменитого 40-дневного голодания в пустыне(!) Калахари и перехода через Атлантику с 40 дневным голоданием (14 из них всухую без воды). Все это происходил под прицелом кинокамер западных телекомпаний. Вся медицина в шоке! Далее...Может за всю историю иранских спецслужб ему одному удалось выбраться живым из ее застенков в самом Иране. Только потому, что он нашел слова, возымевшие воздействие на людей, для которых лишить человека жизни - ежедневное занятие. Зовут его Владимир Вукста, Кстати, 1960 года рождения, (новое имя Голтис). Наберите его имена в поисковике и вы много узнаете сногсшибающих и неверояных подробностей о нем самом и о его методах исцеления, разработанных им самим в духовной связи с высшей силой, о его школах-семинарах и....о его простом и скромном образе жизни. Много материалов, интервью и прочего можно найти на http://www.goltis.info/ru/ 
Re: На кошти народного депутата Олександра Кеменяша. встановили пам’ятник найсильніш (Оцінка: 1)
від valer_a на 29/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Похвально не забывать об именитых земляках! А кто из вас слышал о человеке, способном обходиться ВООБЩЕ без пищи 40 дней и из них ВООБЩЕ без воды 14 дней? Его теперь знает весь мир после его знаменитого 40-дневного голодания в пустыне(!) Калахари и перехода через Атлантику с 40 дневным голоданием (14 из них всухую без воды). Все это происходил под прицелом кинокамер западных телекомпаний. Вся медицина в шоке! Далее...Может за всю историю иранских спецслужб ему одному удалось выбраться живым из ее застенков в самом Иране. Только потому, что он нашел слова, возымевшие воздействие на людей, для которых лишить человека жизни - ежедневное занятие. Зовут его Владимир Вукста, Кстати, 1960 года рождения, (новое имя Голтис), уроженец с.ДОМАНИНЦЫ Ужгородского района. Наберите его имена в поисковике и вы много узнаете сногсшибающих и неверояных подробностей о нем самом и о его методах исцеления, разработанных им самим в духовной связи с высшей силой, о его школах-семинарах и....о его простом и скромном образе жизни. Много материалов, интервью и прочего можно найти на http://www.goltis.info/ru/ 
Re: На кошти народного депутата Олександра Кеменяша. встановили пам’ятник найсильніш (Оцінка: 1)
від valer_a на 29/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
А-а-а, забыл добавить, что он уроженец с.ДОМАНИНЦЫ Ужгородского района...(Вот, намусорил я здесь - кошмар) 
Re: На кошти народного депутата Олександра Кеменяша. встановили пам’ятник найсильніш (Оцінка: 1)
від NatCHiL на 30/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
М-д-а. Не слышал, чтобы когда не -будь Балога дал сотню-другую тысяч своих «не ворованих» денег на памятник или нечто подобное. 
Re: На кошти народного депутата Олександра Кеменяша. встановили пам’ятник найсильніш (Оцінка: 1)
від valer_a на 30/07/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
А Балога что, мерило цинизма? Циников в нашем политикуме - каждый (и не второй, и не третий). А мы? Мы святые?. Ни один человек на еимеет НЕ ЗАСЛУЖЕННОЙ судьбы. Ни один народ не имеет НЕ ЗАСЛУЖЕННОЙ судьбы. Як говориться: "Маємо те, що маємо"...Вобщем, люди-лошади, начнем с себя! Каждій! А претензии - потом.


Created by Mihanich 2008