Kárpáti Igaz Szó : «Csapon vége a „cárizmusnak”»
Дата: 13/01/2016
Тема:


Kárpáti Igaz Szó : «Csapon vége a „cárizmusnak”»

Гортаючи сторінки Інтернету, редакція нашого видання натрапила на інтерв’ю Валерія Самардака виданню Kárpáti Igaz Szó, переклад якого ми пропонуємо нашим читачам.

« Мешканці міста були незадоволені в останній час роботою міського голови Цар Галини Василівни та її команди. Тому не дивно, що на місцевих виборах у жовтні минулого року вибрали собі нового міського керманича Самардака Валерія Володиморовича.


Перед виборами ви знали, які проблеми очікують Вас у майбутньому?
– Звісно. Я народився та виріс у цьому місті, це моя мала Батьківщина. Я прекрасно знаю та розумію всі його проблему та біди. У 2011 році ми разом із колишніми міськими головами Товт Юрієм Олександровичем та Сулімою Володимиром Васильовичем намагалися знайти шляхи реконструкції каналізаційної системи. Провели обстеження всієї системи і запропонували Галині Василівні свою допомогу. Вона відхилила нашу пропозицію, не дивлячись на те, що Чоп наближається до екологічної катастрофи. Після того, як стало зрозуміло, що перемогу отримав я, багато людей вітали мене, інші відверто говорили мені про проблеми. Але тоді, відверто кажучи, я не думав, що в нас настільки погана ситуація.

Не злякалися?
– Ні. Я знаю, що буде дуже нелегко. Однак, в мене є компетентна команда однодумців-патріотів, знаючі заступники Оскар Балог Оскар та Ігор Гіжан.

На попередніх виборах угорська громада Чопа отримала не поганий результат. Як вдається Вам з ними співпрацювати?
– Дуже легко, як із більшою частиною депутатського корпусу, для якої на першому місті інтереси громади. Правда є одна не дуже велика група із деяких депутатів від ЄЦ, які діють за принципом: чим гірше, тим краще. Їх навіть і опозицією не можна назвати, бо не внесли жодної конструктивної пропозиції.

Ваша команда більше місяця при владі. Які Ваші досягнення?
– За цей неповний місяць нам вдалося зробити більше, ніж попередній владі за роки. Виготовлена технічна документація каналізаційної системи та водопроводу. Відремонтовано дахи багатоповерхівок по вулиці Миру та провулку Залізничників. На черзі інші будинки.

Чоп розташований між двома річками, а питання водопостачання не вирішено. Чому це так?
– Це дійсно так. Є різні шляхи вирішення. Ще з 90 років 20 століття у міському парку є свердловини, за допомогою яких можливо було би забезпечити частину міста якісною питною водою. Однак вони заходяться у занедбаному стані, попередню владу вони не цікавили, фактично вони довели їх до такого стану.

Чи розраховуєте Ви у цьому питанні на допомогу Захоня? Як нам відомо, вони давно запропонували свою допомогу у забезпеченні громади міста Чоп із якісною питною водою.
– Звісно, вони ще раніше виходили на керівництво міста, однак політичної волі на співпрацю із угорськими партнерами не вистачало. Нещодавно я мав зустріч з цього питання із мером Захоня Ласло Гелмеці, а Палко Василь вже шукає угорських інвесторів. Налагодили зв'язок із іншими організаціями, передусім із залізницею. Ми прагматики та не зацікавлені у ворожнечі.

Угорці кажуть, що при попередній владі вони відчували себе у рідному місті другосортними.
– Я про ці проблеми знаю і можу всіх запевнити, що так надалі не буде. Ми за вільне функціонування угорської мови, шукаємо працівника, який би редагував угорськомовний варіант веб-порталу міста.

А тепер про ваші плани?
– Якісна питна вода, водовідведення та каналізація, реконструкція водоочисної станції, ремонт доріг,тротуарів та багато інших питань, які необхідно першочергово нам вирішити.

Оригінал статті можна прочитати за наступним посиланням.

Ця стаття Мій Чоп
http://chop.in.ua

URL цієї статті:
http://chop.in.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=1785