Коли звітуватимуться чопські депутати?
Дата: 08/03/2017
Тема:


Коли звітуватимуться чопські депутати?

Минуло майже уже півтора року, як у міській раді засідають нові міські обранці. Ми в попередньому номері нашої газети уже оприлюднювали загальний звіт про роботу депутатів у засіданнях комісій та сесій міської ради. Тепер цей звіт оприлюднила міська владна газета «Чопський вісник». Читаючи його можна побачити, що колишні керівники міської влади стали найбільшими прогульниками засідань сесій та комісій міської ради.

Минулого тижня в Чопі вийшов другий номер міської газети «Чопський вісник». Газету міська влада надрукувала у двомовному варіанті, українською та угорськими мовами, причому кількість примірників є однаковою. Тут потрібно віддати належне керівництву міста, адже завжди кількість угорської газети була набагато меншою за українську.
Друк газети бажає бути кращим, але це питання уже до працівників друкарні де вона була надрукована. Не будемо аналізувати зміст інформаційного видання міської ради, але в ньому вперше за роки випуску цього видання було опубліковано звіт за річну роботу міської ради секретаря міської ради Михайла Чолавина.
Тут згадується історія дворічної давності, коли депутат міської ради Любов Карташова разом із секретарем міської ради Оксаною Фелдій засекречували звіти депутатів.
Редакція нашого видання вирішила проаналізувати чи виконують чинне законодавство сьогоднішні міські обранці? Хто, як і коли прозвітувався про свою депутатську роботу.
Згадується передвиборча агітація восени 2015 року, коли всі кандидати в депутати агітуючи голосувати за себе говорили про відкритість, звітування та роботу на благо громади.
Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян.
Отож, як виконують чинне законодавство міські обранці, тобто як звітуються депутати міської ради?
Зрозуміло, що здійснювати опитування серед мешканців міста у нас не було часу, тому ми звернулися до офіційного джерела, сайту Чопської міської ради.
Переглядаючи електронні кабінети депутатів нами було виявлено, що про свою роботу за 2016 рік прозвітувалося лише шестеро депутатів: Адам М.З., Гіжан І.С., Мартинов Г.К., Русин В.І., Чолавин М.В. та Цекус А.О. Звіт про їхню річну діяльність можна прочитати в особистих кабінетах депутатів на офіційному сайті ради. Не будемо аналізувати депутатських звітів, адже вони звітувалися перед виборцями окремих виборчих округів, тому надамо це право мешканцям міста, які обрали собі таких депутатів.
Отож, із 26 депутатів, обраних до Чопської міської ради прозвітувалося лише шестеро, п’ятеро з однієї партії «БПП «Солідарність» та один із партії «НАШ КРАЙ». Оприлюднивши свій звіт, міські обранці повинні ще прозвітувати перед громадою міста або виборцями свого округу. Все одно тут більше позитиву ніж негативу у діяльності цих депутатів.
А де ж звіти інших, владних і опозиційних депутатів, де і коли вони звітуватимуться?
Коли прозвітується Галина Цар, лідер фракції «Єдиний Центр», яка пропустила найбільшу кількість пленарних засідань комісій та є одним із лідерів пропусків засідань сесій.
Коли прозвітується Валерія Лакатош, лідер пропусків засідань сесій міської ради та її однопартієць Михайло Бублик, який пропустив більше засідань комісій та сесій міської ради ніж відвідав.
Коли прозвітуються депутати міської ради, два інших заступники міського голови про свою роботу, адже хто, як не вони повинні виконувати закони України.
Тут можна згадати і депутатів, які не звітувалася при попередній каденції та поки-що не прозвітувалися зараз. Загалом перед виборцями на кінець лютого цього року не прозвітувався 20 депутатів.
Восени позаминулого року міські депутати були обрані за новим виборчим законом, який дозволяє мешканцям міста відкликати їх за пропуски засідань сесій, комісій або за не звітування перед своїми виборцями.
Якщо депутати не хочуть звітуватися перед мешканцями міста, які їх обрали нехай здають свої депутатські мандати. Так буде правильно, і можливо, на їхнє місце прийдуть більш законослухняні мешканці міста, які чесно виконуватимуть закони держави.
Громадська організація «СНК-Чоп» закликає міських обранців в найближчий час прозвітуватися про свою роботу та в подальшому буде ініціювати застосування «імперативної норми депутатського мандату», які нехтують вимогами законів України.За матеріалами газети СНК


Ця стаття Мій Чоп
http://chop.in.ua

URL цієї статті:
http://chop.in.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=1929