Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових
16/11/2016
· Державний «піджак» !?
10/11/2016
· В Чопі розпочато впровадження інтерактивної платформи “Відкрите місто”
09/11/2016
· Рівень води в Тисі в районі Чопа 10 листопада досягне максимальних 9,1-9,7 метра
07/11/2016
· Всього 2 очки не хватило чопським футболістам до золота першості Закарпаття

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

Християни Срібної Землі святкують Преображення Господнього


Православні християни та греко-католики Закарпаття святкують сьогодні, 19 серпня , свято Преображення Господнього, яке також називають Яблуневий Спас або Другий Спас, або, як ще називають це свято — Яблуневий Спас.



Це свято встановлено Церквою приблизно в IV столітті на честь події, що сталася в останній рік земного життя Сина Божого.
Як сказано в Євангеліях від Матвія, Луки та Марка, незадовго до своїх хресних страждань Христос відкрив своїм учням Петру, Якову та Іоану диво Преображення.
Піднявшись з ними на розташовану неподалік від Назарета гору Фавор, він преобразився перед ними: обличчя Спасителя просяяло, як сонце, одяг став білим, як світло.
Тоді ж перед Христом постали старозавітні пророки Мойсей та Ілля, які говорили з ним про те, що його кров спокутує гріхи людські. А з світлої хмари над ними пролунав голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм улюбленим Сином.
У яблуневий Спас існує традиція нести до церкви на освячення яблука та інші фрукти нового врожаю. До Спаса не дозволяється їсти яблука і страви з яблук. А от цього дня, навпаки, заведено зривати та освячувати яблука та інші фрукти нового врожаю.
За народними прикметами, Яблуневий Спас означає настання осені і перетворення природи. Вважають, що ночі після 19 серпня стають набагато холоднішими.
Яблуневий Спас ще називають «першими осінинами», тобто зустріччю осені. Вважається, що цей фестиваль має нагадати людям про необхідність духовного перетворення.
За традицією в цей день спочатку пригощали яблуками рідних, близьких, а також сиріт, незаможних, як спомин про покійних предків, і лише потім самі їли.
Нагадаємо, що 14 серпня православні святкували Медовий Спас. 29 серпня відзначається Хлібний Спас.

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
Вибачте, цю статтю коментувати не можна.
2024