Чопська влада продає міське комунальне майно із закритими очима (фотодокументи)
Депутати Чопської міської ради у липні цього року на закритому (вважайте - таємному) засіданні, відомому з інтернет-роликів всій Україні, прийняли програму приватизації комунального майна. Переліки комунального майна міста Чоп депутати затвердили одноголосно. Такі переліки майна повинні бути обов’язковими додатками до проекту рішення сесії, але чопських депутатів взагалі не турбують ні буква закону, ані майно громади – вони дбають суто про свої інтереси.
В одному з них (переліку) мало би бути перераховано та затверджено все комунальне майно громади, яке є в наявності на даний час, в інших – майно, яке протягом року буде продано на аукціоні з метою поповнення міської казни. Далі - майно, яке не можливо продати ні за яких умов та, нарешті, (ласощі - насамкінець) майно, яке буде продано за безцінь: за методом зниження та без оголошення ціни.
Взагалі, аби навести бодай який лад з комунальним майном міста потрібно було спочатку провести його повну інвентаризацію, виявити всі наявні об’єкти, що належать громаді міста, включаючи такі, що роками прикрашають наше місто руїнами та фундаментами на самозахоплених ділянках. Таких, як зруйнований часом фундамент невідомого забудовника навпроти лижної фабрики на вул. Московській та фундамент вигаданої багатоповерхівки, будівництво якої без рішення сесії, як того вимагає законодавство, почалося на вул. Латорицький 8, на землях громади міста. Фундамент залито, а офіційного власника й дотепер немає.
Це ж стосується також гуртожитку по вул. Молодіжній 16 в якому не має ні вікон, ні дверей, комунікацій,який став притулком бродячих псів та заїжджих бомжів, який є також є власністю громади міста. Його занедбаний стан на руку тим, хто прагне знецінити його балансову вартість та купити за безцінь. В той список майна повинні бути вписані багато так званих «безхозних» об’єктів міста, якими зобов’язано опікуватися керівництво міста та управління комунального майна.
Яке ж то управління комунального майна, якщо з цим самим майном у Чопі суцільний безлад та незрозумілі громадянам афери.
Згідно закону, долю майна громади вирішують міські депутати , яким ми, виборці, делегували на це право. Але насправді це є велика мильна бульбашка, тому що маніпулюють свідомістю депутатів, а виходить і нашим правом, майном, грошима, голосом - декілька осіб-маніпуляторів з міської ради.
Проаналізуємо прийняте 4 липня 2013 року рішення ради з додатками, офіційно завірені копії яких віднедавна з’явилися у мережі Інтернет на сторінці екс-заступника міського голови Ступак Л.В.
Так за що ж насправді проголосували чопські депутати на таємній сесії ?
На перший погляд виключно за добробут громади та чергове покращення. Але це лише на перший погляд.
Перелік майна, яке планується продати протягом року на аукціоні на відкритих торгах за принципом - хто більше запропонує, - взагалі виявився чомусь порожнім.
У перекладі на людську мову це означає, що жодних змагань, жодних аукціонів в місті як не було раніше так не буде і тепер. Всі комунальні будівлі та споруди, міська влада зі своїми ручними депутатами продадуть без конкурсів, тишком-нишком за безцінь.
Про хитруватий план міських керманичів говорить і перелік майна, яке буде продано на аукціоні, але «по зниженим цінам та без оголошення ціни». Адже у такий перелік можуть потрапити лише об’єкти, що не продалися на звичному аукціоні – лише тоді з’являється можливість спробувати його продати за зниженою ціною!
А коли об’єкт не можна продати на аукціоні, тоді є ще одне «ноу-хау» - продати будівлю за будь яку ціну, запропоновану самим покупцем.
Можливо. Враховуючи вже проведений таємний аукціон з продажу будинку побуту на вул. Молодіжній в попередні роки. Об’яву про проведення торгів, кажуть, було опубліковано (десь). Але ніхто не бачив, де саме було опубліковано цю об’яву - у якій саме закарпатський газеті.
Про цей тихий аукціон - лохотрон газета «Мій Чоп» писала у 2009 році.
Скоріше за все, аукціон був влаштований лише на папері, відтак майно не було продано. Тому настав слушний час провести ще один аукціон - так званий «за методом зниження ціни». Якщо і цей аукціон не відбудеться, (щось підказує, що саме так воно і буде) – ось тоді комусь зірка з неба в кишеню і впаде! І це буде здійснено лише у інтересах махінаторів – чи то за грошові відкати чи то за особисту зацікавленість.
Ось тоді і з’явиться покупець, який весь цей час вміло ховається у затінках, перебуваючи у змові із ляльководами з міськради та чекає аукціону БЕЗ ОГОЛОШЕННЯ ЦІНИ. Він прийме участь у торгах, запропонує свою копійчану ціну та законно «купить» будівлю у самому центрі прикордонного міста на затишній вулиці.
Маніпулюючи свідомістю наших депутатів (чи є вона в них?) до якої вдаються міські керманичі, можемо стверджувати, що таким чином наші депутати, затвердили схему розбазарювання комунального майна громади міста. У тому ж самому списку опинилися приміщення будівлі по вул. Берег 18, які також хочуть продати «по зниженій ціні»? Хіба вони перед тим вже виставлялись на торги? Коли ?! Якщо ні, то чому останні 6 років приміщення не здаються в оренду та систематично приносять прибуток у бюджет міста.
Бажаючих оформити в оренду приміщення за адресою вул. Берег, 18 (біля пошти) бажаючих у місті було та є багато. Але чомусь приміщення нікому в оренду не здаються. Багато ходоків з цього приводу було до міської влади. А тепер, коли до кінця її каденції залишилося обмаль часу, влада вийшла з ініціативою продати ці приміщення та ще й по заниженій ціні.
Аналізуючи вищенаведене можна зрозуміти, що прийнята програма приватизації ― це якийсь суцільний ребус. Тому виникає багато запитань до влади міста. Але де брати відповіді, якщо нас зраджують наші ж обранці?
Відповідно до статті 16 закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат міської ради повинен не менше 1 разу на рік звітуватися за свою пророблену депутатську роботу. З 2010 року, коли була обрана Чопська міська рада, пройшло рівно 3 роки і хто з обраних депутатів міської ради публічно звітувався перед виборцями за свою роботу? То ж шановні народні обранці прозвітуйтесь хоча би про широкомасштабну та поспішну приватизацію комунального майна по занижених цінах та аукціонів без оголошення ціни.
Логін
Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.