Чопська міська влада: 1957 рік і сьогодення (Фото)
Як уже неодноразово писало інтернет-видання «Мій Чоп», що ініціативна група містян майже уже протягом року працює в обласному архіві Закарпатської області. Про цікаві матеріали, отримані із архівних джерел редакція сайту публікувала раніше в статтях під назвою «Історія Чопа». Сьогодні продовжимо публікацію архівних документів та попробуємо проаналізувати ситуацію з владою недалекого 1957 року та сьогодення.
Недалекі п’ятдесяті – шістдесяті роки минулого століття - час початку розквіту та масового будівництва багатоповерхівок в нашому місті. Селище Чоп починає розростатися та стає вузловою станцією Радянського Союзу.
Переглядаючи архівні документи можна побачити, що селищна влада складалася лише з дев’яти осіб та сім осіб обслуговували селищне житлово-комунальне підприємство (фотодокументи можна переглянути нижче). На цей період часу в селищі Чоп проживає така ж кількість населення, як і сьогодні, близько дев’яти тисяч.
Аналізуючи сьогодення можна з впевненістю говорити, що протягом останніх шести років наше місто занепадає. Закриття окремих залізничних підприємств чи їхніх структурних підрозділів, перенесення оплати податків у інші міста Закарпаття, а то й України , величезна кількість господарських проблем, які міська влада не вирішує останніми роками – все це чопська реальність. Сьогоднішня міська влада у своєму штаті нараховує близько 100 чоловік, а штат міського ЖКГ близько 50 чоловік.
Так, що змінилося з цього часу, що кількість міських службовців збільшилася більше ніж у 10 разів.
Переглядаючи інтернет-портал Чопської міської ради бачимо, що в структурі виконавчої влади існують такі підрозділи з кількісним складом, які не піддаються обґрунтуванню здорового глузду. В період глобальної комп’ютеризації штати окремих управлінь та відділів є дуже роздутими.
Попробуємо проаналізувати. Почнемо з фінансових структурних підрозділів.
В структурі міської влади існує Фінансове управління в складі якого 11 чоловік. Одинадцять міських чиновників перекладають паперові стоси з одного стола на інший, коли сьогодні в нашому місті існує фінансова криза, коштів на вирішення глобальних міських проблем немає. В цьому ж управлінні існує свій бухгалтерський відділ, який справно нараховує заробітну плату, за такі непотрібні містянам послуги.
Другим за кількісним складом є Фінансово - господарський відділ міської влади в складі якого також 11 службовців.
Ще однією фінансовою структурою є Відділ економіки в складі якого є двоє службовців.
Як бачимо фінансовими проблемами міста займається більше двадцяти міських урядників. Що корисного вони зробили для нас, простих мешканців міста? Тут, шановні мешканці міста, думайте самі.
Крім фінансових структурних підрозділів існують ще 14 інших структурних підрозділів. Давайте подумаємо, чи потрібно нам, Відділ ведення державного реєстру виборців, в штаті якого двоє службовців, що в робочий час займаються розповсюдження міської газети.
Вибори в державі, та і в Чопі відбуваються раз на 5 років, але на оплату таких послуг службовцям напевно протягом тих років йде немаленька сума.
Чи потрібно нам, Відділ архітектури і містобудування, який практично нічим в місті не займається, але ж зарплату працівники отримують вчасно.
Крім того в структурі міської влади працює: Організаційний відділ, Загальний відділ, Юридичний та Відділ внутрішньої політики і контролю. Чим займаються службовці в тих відділах, коли у місті існує проблема із отриманням публічної інформації. Грубо порушуючи права простих містян, відповіді на різноманітні запити чи звернення можна отримати лише завдячуючи органам прокуратури, а інколи навіть і вони є безсилими. Дуже цікавими виглядають факти, коли отримується зовсім різні відповіді на одне й те ж звернення.
Інші структурні управління та відділи міської влади ви можете побачити за цим посиланням .
Сьогодні ми не будемо аналізувати структуру міського комунального підприємства «Тиса». Редакція займається вивченням питанням діяльності цього міського комунального підприємства і в найближчому майбутньому чекайте на цікаву публікацію.
І майже на останок. У виконавчій структурі влади працюють цілими сім’ями та родинами, наближені друзі та їхні діти, кумов’я, особисті перукарі та родини лояльних міських депутатів.
Чи дбають вони про наш добробут, тут шановні мешканці міста, аналізуйте самі.
Сім років нас, містян, обкрадали. За цей період часу із кишень містян комунальне підприємство «Тиса» незаконно витягло понад 800 тисяч гривень. Це кошти, які так необхідні для відновлення водопостачання у міському парку.
Адже вічна проблема «питної води», яку влада обіцяла усунути ще у своїй першій каденції, погане вуличне освітлення або його зовсім відсутність, розбите вуличне покриття або його відсутність, незаконне вирубування міських зелених насаджень, продаж за безцінь залишків комунального майна та багато інших питань – це сьогодення міської влади. Основний аргумент міських чиновників - відсутність коштів.
І на завершення пропонуємо Вам переглянути фотокопію архівних матеріалів 1957 року і сьогодення. Напевно цікавий факт сьогодення, адже касові видатки на оплату праці вищеперерахованих міських чиновників протягом останніх років 8 років складає близько 11 млн. гривень. А можливо це ті кошти, які так шукає міська влада? Чому міська влада тримає такий великий штат?
А відповідь тут дуже банально проста: це потенційні виборці міського голови.
Зважаючи, що наступною весною нас чекатимуть місцеві вибори, то хотілося, щоб ми обрали нову владу, яка буде на ділі, а не на словах дбати про свою громаду.
Мій Чоп