У ЧОПІ НЕМАЄ ЗЕМЛІ ЧИ НЕМАЄ... СОВІСТІ У ВЛАДИ ?
Хто займається саботажем “земельних” рішень сесії міської ради ? Питання на перший погляд дивне, але це тільки на перший погляд. Насправді така проблема існує з усією очевидністю.
Уже минув четвертий рік (!), як міська рада з надуманих мотивів перестала виділяти земельні ділянки мешканцям Чопа під будівництво індивідуального житла. Цьому факту не можна знайти жодних розумних пояснень. Незважаючи на зусилля окремих депутатів, місцеві можновладці ніяк не хочуть виконувати своїх прямих функцій прописаних їм законодавством України. Спочатку місцеві депутати спільно з керівництвом мерії морочили людям голову тим, що вЧопі немає Генерального плану міста, а тому, нібито, не можна виділяти землю. Однак, уже давно можна справляти річний ювілей, як Генплан прийняли, а землю все одно не виділяють.
Потім постало питання про проведення інвентаризації землі в Чопі, адже дожилися до того, що сьогодні ніхто із депутатів не має будь-якої інформації про наявність вільної землі в нашому місті. Щоб розібратися в цьому хаосі, сесія міської ради ще в минулому році прийняла аж два рішення, якими зобов’язала виконавчий комітет організувати проведення інвентаризації всіх земель, що належать Чопу.
І що ви думаєте ? Жодне з цих рішень до теперішнього часу не виконане ! Це при тому, що їх ніхто не відміняв і вони є діючими до теперішнього часу. Але міський голова Галина Цар їх просто ігнорує і не виконує.
Отже, стає зрозуміло, кому вигідно, щоб депутати не мали достовірної інформації про наявність вільних земель у нашому місті. Виникає питання: в чому ж причина такого небажання місцевих чиновників навести лад у регулюванні земельних відносин ?
Виявляється, що залишити ситуацію в теперішньому стані зацікавлені немало впливових осіб в Чопі! Як стверджують проінформовані джерела у міській раді у разі проведення інвентаризації землі, чопівчани зможуть довідатися багато цікавих речей. Наприклад, що деякі родини отримали по декілька земельних ділянок, що дехто володіє земельною ділянкою, за яку депутати не голосували (!) в сесійному залі, стане відомо, що в межах Чопа у житловій частині міста виділяють землю для ведення фермерського господарства(!), що саме по собі є нонсенсом, але там чомусь не вирощують пшеницю, а будують комплекси відпочинку та інші об’єкти бізнесу… і ще багато інших цікавих речей.
Зрозуміло, що при існуючому дефіциті земельних ресурсів в Чопі, земля у нашому місті з кожним роком стає дуже дорогою. Певна річ, що у цій ситуації кожен городянин хоче отримати свій клаптик землі. Але парадокс полягає в тому, що депутати, які обрані щоб по-справедливості вирішувати подібні питання, якраз роблять все навпаки. Уже не є таємницею, що деякі місцеві обранці стали такими не тому, що жадали служити чопівчанам, а тому, щоб отримати чергову земельну ділянку. Звичайно, що подібна споживацька психологія торкається не всіх місцевих обранців. Наприклад, в кінці березня цього року депутати БЮТівці: Іван Левкулич, Михайло Чолавин та Василь Бирчак виступили із заявою, яка не втратила своєї актуальності і сьогодні , а тому наведемо її основні тезиси.
„Зокрема БЮТівці наголошують на стурбованості, яка викликана небажанням міської влади навести лад у питанні справедливого і прозорого виділення землі жителям міста Чоп під індивідуальне житлове будівництво. Так, протягом чотирьох років понад 300 мешканців Чопа очікують на отримання земельних ділянок для цих потреб. Це при тому, що згідно з Земельним Кодексом України, подібні питання місцева рада зобов’язана вирішувати протягом місяця. Щоб припинити це беззаконня, депутати БЮТ в Чопській міській раді неодноразово звертались до керівництва міської ради, скеровуючи відповідні депутатські запити. Проте вимоги депутатів БЮТ до теперішнього часу залишилися не почутими. Більше того, нещодавно сесія міської ради з ініціативи міського голови ухвалила безпрецедентне за своїми наслідками рішення, згідно з яким заяви мешканців Чопа з питань виділення землі навіть не будуть розглядатись.
Отже, міська рада фактично перетворюється на орган, який замість вирішення актуальних проблем міської громади консервує ці проблеми, грубо і цинічно порушує Конституцію і закони України.
З огляду на те, що контрольована міським головою більшість ігнорує законні вимоги депутатів Блоку Юлії Тимошенко щодо наведення порядку в сфері земельних відносин, ми заявляємо про відмежування від цієї антигромадської позиції чинної влади і вимагаємо негайно розпочати розгляд всіх поданих в попередні роки і нерозглянутих по суті заяв на виділення мешканцям Чопа земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво…” – йдеться у заяві.
Але, як виявилося, подібними заявами нашого мера не візьмеш. Правда, після заяви зробленої бютівцями, Галина Цар у присутності телевізійних камер і кореспондентів газет, нею же організованих, заявила, що протягом місяця усі земельні проблеми будуть вирішено. Проте, після гучних обіцянок міський голова почала робити все навпаки і реального розгляду заяв чопівчан не відбулося. Не вдалося налагодити роботу земельної комісії міськради і після того, як депутат І.Левкулич розробив “План заходів”, схвалений сесією міської ради. Серед заходів були такі, як проведення інвентаризації всіх заяв поданих чопівчанами у різні роки на виділення землі і не розглянутих по суті. Також планувалося, що кожен претендент на земельну ділянку буде проінформований про повторний розгляд його заяви, як це обіцяла міська рада у своїх відписках, коли з надуманих причин не виділяла земельну ділянку під будівництво житла.
Проте ці заходи чомусь не виконуються. Постає питання: чому? Сьогодні однозначно можна сказати, що керівництво міської ради не зацікавлено в тому, щоб інформація стосовно теперішніх власників землі у нашому місті та інформація про залишки ще вільної землі в Чопі стала доступною для громадськості міста. Ось тому йде звичайний саботаж!
Одночасно, щоб збити з пантелику довірливих чопівчан, з владних інстанцій різними голосами лунає інформація, що нібито у Чопі уже немає землі. Про це, неодноразово заявляла міський голова Галина Цар. Виникає питання: а куди ж вона поділась ця земля? Кому, наприклад, належать землі на околиці міста? Подібні заяви є принаймні безвідповідальними до того часу, поки не буде проведена інвентаризація землі. Але саме цього і не хоче наш мер. Виходить, що міського голову влаштовує теперішній хаос у земельних відносинах. Невже це той випадок, коли кажуть, що «в мутній воді легше ловити рибку» ? Такого ще не було в історії Чопа, щоб керівництво міста так відверто ігнорувало інтереси громади у їх бажанні отримати земельну ділянку та не виконувало рішення сесії міської ради. І знову виникає питання: раз рішення депутатів для мера нічого не варті, а депутати не вміють, або не хочуть захистити свої ж рішення, то можливо у Чопі не потрібно вибирати аж тридцять депутатів, витрачати на виборчі процедури державні кошти, а вибрати одного - двох місцевих “вождів” і нехай керують ? А можливо проблема в тому, що потрібно вибирати не тих депутатів і не таких мерів ?
|