Звідки береться інтернет-залежність?
Залежність від Інтернет-спілкування стала для багатьох серйозною проблемою. А причин її появи може бути скільки завгодно.
Варіант перший.
Коли проспідковується гострий дефіцит живого спілкування. Без нього нормальній людині нелегко функціонувати, а в Мережі все порівняно простіше, ніж наживо. Хто потрапляє у залежність? Зазвичай, тихі і дуже сором’язливі люди.
Варіант другий.
Коли хочеться гри. Коли хочеться показати себе не тим, хто ти є насправді. Отримати без пластичних операцій і дієт фігури богині, грецький носик і коханця або коханку, близьких до бїзнес-еліти. Хто потрапляє у таку залежність? Той, хто страждає на комплекс неповноцінності і бажає виглядати краще, ніж є насправді.
Залежність від ресурсів
Сайт улюбленого журналу, сайт про вишивку, сайт про хвороби, про романтичні історії, про серіали, про... Тут річ, власне, у тому, що “підсідають” не на один ресурс, а на велику їхню кількість. Що потребує поновлення десятків сторінок мінімум чотири рази протягом дня, причому поновлення це, м’яко кажучи, нав’язливе. Хто потрапляє у таку залежність? Той, хто не може знайти по-справжньому цікаву для себе справу і розмінюється на дрібниці.
Зайві знайомства
Основна відмінність полягає в тому, що на цих сайтах ніхто більше не спілкується. Гонитва за рейтингом,перегляд анкет, їх порівняння і надія на успіх. Хто потрапляє у таку залежність? Той, хто боїться ходити в казино, але має азартну вдачу.
Що нам "дарує" Інтернет?
Дуже легко відчути себе володарем всесвіту, коли спокійно сидиш удома або в офісі перед монітором, і ніщо тобі не загрожує. Ой, як багато всього можна? У залежність від ілюзій, безкарності потрапляють слабкі і боягузливі люди, які в реальному житті бояться навіть собачок-болонок. Це вони влаштовують у Мережі бокс за листуванням. Сюди потрапляють також і ті, хто нині має проблеми з особистим простором, інші люди, які живуть у сорока квадратних метрах разом з п’ятьма або шістьма родичами. Їм, звісно, хочеться простору. А ось щодо всемогутності: є люди, обмежені в можливостях. Зазвичай, це інваліди, які не мають засобів, аби здійснити свої мрії. Вони шукають сурогат в “аналоговому” світі. Це, цілком зрозуміло.