Що слід знати закарпатському абітурієнту?
Вже розпочато реєстрацію абітурієнтів та випускників закарпатських шкіл для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Процес реєстрації триватиме впродовж 7 тижнів і завершиться 20 лютого 2015 року.
«У 2015 році, у зв’язку із проведенням загального тестування з української мови, що відбудеться 24 квітня, реєстрація учасників відбуватиметься за дещо зміненою процедурою, - повідомила заступник директора департаменту освіти та науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Ганна Сопкова.
- Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА».
«Водночас, вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови», - відзначила Ганна Іванівна. Крім цього, за її словами, цьогоріч тести з української мови і літератури, а також математики матимуть два рівня складності – базовий та поглиблений, обрати який слід вже під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначається Правилами прийому до вищого навчального закладу.
«Загалом учасники ЗНО матимуть можливість скласти не більше чотирьох тестів з переліку предметів ЗНО, до якого включено 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.
Також для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ.
Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право взяти участь в конкурсному відборі при вступі на навчання», - повідомила Ганна Сопкова. Для реєстрації на проходження ЗНО закарпатські випускники повинні самостійно заповнити на сайті Українського центру оцінювання якості освіти заяву. В ній, зокрема, необхідно вказати перелік предметів, з яких абітурієнт бажає пройти тестування, рівень складності з української мови і літератури та математики, а також обрати мову, якою мають бути надруковані тести. Також необхідно увести усі дані, роздрукувати та заповнити реєстраційну картку.
«Особи, які не мають змоги зробити це самостійно, можуть звернутися до класного керівника» - наголосила посадовець. За її словами, у 2015 році дійсний тільки сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання за поточний рік. Тож випускники минулих років для реєстрації на проходження ЗНО можуть звернутися за допомогою в обласний пункт реєстрації, який розташований в методичному кабінеті управління освіти Мукачівського міськвиконкому.
Реєстраційні документи цьогорічних випускників кожним загальноосвітнім навчальним закладом надсилаються організовано до регіонального центру оцінювання якості освіти. Випускники ж минулих років мають зробити це самостійно. Зміни до реєстраційних даних можна вносити до 1 квітня, а у разі зміни рівня складності завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури та математики лише до 6 березня.
Основна сесія ЗНО 2015 року розпочнеться 24 квітня тестуванням з української мови і літератури і триватиме до 26 червня. Додаткова – з 9 червня до 9 липня.
«Будь-яку консультацію закарпатські абітурієнти можуть знайти на веб-сайтах Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти» - підкреслила Ганна Сопкова.
Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА