Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових
16/11/2016
· Державний «піджак» !?
10/11/2016
· В Чопі розпочато впровадження інтерактивної платформи “Відкрите місто”
09/11/2016
· Рівень води в Тисі в районі Чопа 10 листопада досягне максимальних 9,1-9,7 метра
07/11/2016
· Всього 2 очки не хватило чопським футболістам до золота першості Закарпаття

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

Місту, що межує з ЄС, потрібні європейські комунікації (Фото)

Минуло тижня мережа інтернету Закарпаття та сусідньої Угорщини розмістила відеоматеріали катастрофічно-аварійної чопської системи каналізаційно-очисних споруд з інтенсивним обговоренням даної ситуації.
Сьогодні угорські інтернет-ресурси розмістили інформацію про те, що за результатами цих відеоматеріалів екологічними службами Угорщини буде здійснюватися постійний системний контроль води та частини річки Тиса, що межує в районі розміщення чопської КОС.
Зрозуміло, що європейська держава дбає про своє навколишнє середовище.

Протягом останнього тижня на адресу нашого видання надійшло багато електронних листів та приватних повідомлень від мешканців міста, що говорить про актуальність ще однієї чопської комунальної проблеми. Значна кількість користувачів дуже занеспокоєна такою ситуацією, що склалася в комунальному секторі нашого міста.
Заслуговує уваги лист одного із активних міських діячів та потенційного кандидата на посаду міського голови Валерія Самардака, який ми публікуємо мовою оригіналу:
«Минулого тижня, в мережі Інетернет було викладено декілька відеоматеріалів про стан каналізаційно-очисних споруд нашого міста, з приводу яких би хотів поділитися декількома думками. Відеоролики вражають. Для недосвідченої людини картина жахлива, для фахівця - абсолютно зрозуміла: технічний стан очисних споруд катастрофічний, рівень ефективності наближений до мінімуму. Але тут нема чому дивуватися – до цього все йшло останніх 10-15 років !
Приблизно в 2011 році група людей (фахівців) спробувала донести інформацію про реальний стан на очисних спорудах до керівництва нашого міста.
На жаль, марно !
Не дочекавшись розуміння в необхідності прийняття певних дій, я прийняв рішення самостійно вивчити цю проблему, а саме головне - знайти вихід з цього складного становища.

Що ж мені вдалося протягом цього часу.

Для забезпечення водовідведення та очищення господарсько - побутових стоків на південній околиці нашого міста знаходяться центральні очисні споруди. Стоки від цих споруд скидаються в річку Тиса. Для транспортування стоків в місті наявна мережа каналізаційних колекторів та шести каналізаційних насосних станцій (КНС). На сьогодні дві КНС не працюють, а інші знаходяться в аварійному стані та доволі часто ламаються. Обладнання на очисних спорудах практично не працює, стоки, що потрапляють на очищення проходять тільки первинну очистку (відстоюються) і далі скидаються в річку, крім того, у зв’язку з аварійним станом центральних колекторів та зливової каналізації, на очищення потрапляють і ливневі стоки. Обладнання очисних працює в аварійному режимі та перевантажене.

Що потрібно зробити для вирішення цієї комунальної проблеми водовідведення?

Першим етапом пропоную на території очисних споруд будівництво нової станції глибокої біологічної очистки, потужністю із розрахунку на 10 тисяч жителів. До складу станції входитиме операторська, станція механічної очистки, станція біологічної очистки та станція з висушення мулу. Очисна споруда європейського виробництва.
Будівництво такої очисної дасть змогу вирішити декілька питань:
- в річку Тиса скидатиметься вода, що відповідатиме всім екологічним вимогам, як українським так і європейським;
- очищений та висушений мул можна використовувати, як добриво на полях, присадибних ділянках та дачах (для мешканців нашого міста - безкоштовно);
- досягається значна економія витрат на енергопостачання; - мінімізується кількість обслуговуючого персоналу, що дасть значну економію коштів;
- вирішується питання екологічної безпеки в прикордонній смузі.

Після будівництва очисної споруди, старе обладнання можна буде повністю демонтувати, а забруднену територію рекультивувати.
Другим етапом необхідно виконати заміну технічно застарілого обладнання на всіх шести КНС на європейські сучасні насосні системи, якіі споживають набагато менше електроенергії та забезпечуватимуть ефективну роботу КНС.
Третім етапом необхідно провести модернізацію та заміну мереж каналізації: технологічні рішення та вартісні показники на цьому етапі можливо визначити тільки після детального обстеження трубопроводів та розробки проектних рішень.
Що далі? За цей час разом із фахівцями, що спеціалізуються в цій галузу було детально проаналізовано стан чопської системи КОС, внесено корективи та зроблено попередній техніко-економічний розрахунок щодо модернізації системи водовідведення. А так, як водовідведення на пряму зв’язано з водопостачанням, зроблено аналіз ситуації міського водопостачання і також виконано техніко-економічні розрахунки.
Але проблема питної води, це зовсім інша історія, ще більш цікава, і я обіцяю про неї розповісти іншим разом... Все це добре, скажете ви! Але хто зробить цю модернізацію? А головне де взяти гроші? Питання дуже влучні! Не потрібно падати духом і опускати руки, а впевнено рухатись вперед.
Сьогодні, у країнах ЄС працює безліч організацій та фірм, які спеціалізуються в обладнанні сучасних систем КОС. На моє звернення одна з таких фірм готова провадженняя та модернізації очисної споруди в місті Чоп. Це відома фірма в Східній Європі, що знаходиться в Словаччині. Дана організація не тільки розробляє проекти та адаптує їх на конкретній місцевості, але і виготовляє основні вузли для очисних споруд, але наголовніше, вона допомагає будувати очисні споруди і подальшому контролює та відслідковує роботу КОС.
На сьогоднішній день цією організацією вже зроблено частину технічної документації, а саме опис технології очистки, що передбачає очищення стічних вод та каналізаційних стоків на аеробному біологічному очищенні в біологічних реакторах єдиним гетерогенним біологічним мулом, що утримується на підйомі напірним повітрям слабо газованої аерації.
Весь процес очищення вирішений у напівавтоматичному керуванні та відслідковується на панелі керування у диспетчерській. Тому для експлуатації очисної споруди замовнику немає потреби створювати спеціальні бригади працівників та розширювати штати. Компанія в свою чергу також самостійно проводить онлайн контроль за роботою обладнання та підтримує онлайн консультації працівників.
На початку цього року, я відвідав декілька таких очисних споруд, що розміщені в містах як Словаччини так і Польщі, де мав змогу особисто побачити їх роботу.
На сьогоднішній день уже є декілька потенційних інвесторів, які мають бажання долучитися до цього проекту, але це подальші наші спільні плани… »

Зрозуміло, що стан обладнання, яке було встановлено на КОС у минулому столітті катастрофічно-аварійний через значне перевантаження системи, але чому настільки занедбано будівлі та приміщення, чому такі нелюдські умови праці операторів КОС, чому територія КОС заросла бур’янами, кущами та травами?

Дуже хотілося, щоб в скорому майбутньому Чоп був не тільки містом розміщеним на кордоні з ЄС, а став справжнім європейським містом.

PS. Як стало відомо нашій редакції на території чопської КОС за клопотанням угоської сторони уже другий день працюють закарпатські обласні екологи. Про результати даної перевірки ми повідомимо Вам пізніше.





























Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
Вибачте, цю статтю коментувати не можна.
2024