Демократія по-чопськи: одні депутати засекречуюють свої звіти, а інші звітуються перед міським головою
В Україні розпочато процес адміністративно-територіальної реформи та реформування органів місцевого самоврядування. В кінці жовтня цього року на нас чекають чергові місцеві вибори, де ми знову обиратимо депутатів міської ради. Попередні вибори у 2010 році привели до чопської влади більшість депутатів від кишенькової політичної сили Закарпаття «Єдиний центр».
Завершується п’ять років їхньої депутатської діяльності і багатьом містянам хотілося б знати, що було зроблено ними, місцевими обранцями, для блага простих мешканців міста. Останні події, які відбуваються в місті стають з кожним днем все цікавішими, а інколи навіть і абсурдними.
Хто з нас простих мешканців міста чув чи бачив звітування міських обранців перед своїми виборцями?
Відповіь напрочуд дуже банально проста: ніхто, адже, ні один міський обранець не прозвітувався перед виборцями. Ситуація із звітуванням абсурдна, окремі депутати від міської провладної більшості засекречуюють свої звіти, а інші звітуються перед міським головою - керівником чопського осередку «Єдиного центру». Оце демократія, по-чопськи.
Щоб не бути голослівними переглядаємо закон України «Про статус депутатів місцевих рад».
Статті 10,11,16 вищенаведеного закону зобов’язують звітуватися місцевого обранця не рідше одного разу на рік перед своїми виборцями, а не перед такими ж депутатами та міським головою. Про своє звітування депутат попередньо повідомляє виборців про час та місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб.
Стаття 18 цього ж закону говорить, що у своїй діяльності міський обранець повинен додержуватися Конституції України та відповідного чинного законодавства.
Отже, тут можна з впевненістю аргументувати, що для чопських єцовських депутатів в місті діють інші закони?
Чому так чопські депутати бояться звітуватися перед своїми виборцями, а керівництво міської ради в компетенцію яких входить організаційно-правовий процес депутатської діяльності не реагує на такі правопорушення?
І нарешті, можна задати останнє запитання, так чи потрібні містянам та виборцям такі депутати?
Дійсно у вимогах цього ж закону можна здійснити відкликання виборцями свого обранця. Але враховуючи, яку бюрократичну тяганину потрібно подолати, щоб добитися своїх законних прав майже ніхто із виборців тим займатися не буде.
Редакція інтернет - видання «Мій Чоп» надає можливість безкоштовного розміщення інформації про проведення звітування міських обранців чи публічного оприлюднення їхніх звітів. Шановні міські обранці, зобов’язуємо вас виконувати чинне українське законодавство.
А ви, шановні наші виборці, уже 25 жовтня 2015 року, добре подумайте вкидаючи свій бюлетень у виборчу урну та віддаючм свій голос майбутньому депутату, чи потрібні вам такі депутати, які будуть ховати від вас публічну інформацію про свою діяльність та чи довіряти в майбутньому такій політичній силі, яка має таких депутатів.