Хто змагатиметься за чопську міську булаву ?
На дворі початок жовтня і через три тижні ми повинні обрати нову міську раду та майбутнього міського голову.
В цьому році за чопську міську булаву змагатимуться 6 кандидатів, один з яких служитиме громаді міста протягом наступного періоду до нових виборчих перегонів.
Отож, чопська міська виборча комісія зареєструвала 6 кандидатів, список яких ми публікуємо за алфавітним порядком:
1.Афтанас Ярослав Дмитрович, (партія «Відродження»);
2.Балог Оскар Оскарович, («КМКС» Партія угорців України);
3.Кравченко Тетяна Миколаївна, (Радикальна партія);
4.Самардак Валерій Володимирович,(партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність»);
5.Скакодуб Анатолій Іванович, (партія «Свобода»);
6.Цар Галина Василівна, ( партія «Єдиний центр»).
Зрозуміло, що потрібно вибрати такого міського голову, який не буде цуратися важкої наполегливої праці для вирішення чисельної кількості комунальних міських проблем, а засукавши рукава відразу стане до роботи. Адже наше місто наразі у занепаді і потребує негайних активних дій з боку влади, щоб без зволікань, врятувати те, що недалекоглядні депутати ще не встигли розпродати за безцінь, та те, що остаточно не перетворилось на руїни.
Можна стверджувати, що на сьогоднішній день, лише один кандидат на посаду Чопського міського голови Самардак В.В. оприлюднив свою передвиборчу програму. Всі інші кандидати або не мають жодних програм та планів, або тримають їх у секреті від нас, виборців.
Спробуємо, з точки зору простого мешканця міста, проаналізувати хто саме націлився зайняти посаду Чопського міського голови.
Афтанас Ярослав Дмитрович, – керівник профспілкової організації Ужгородського відділення Львівської залізниці, мешканець міста Ужгород. Балотуючись у 2010 році в депутати Закарпатської обласної ради від міста Чоп отримав лише 250 голосів підтримки жителів міста. У цій виборчій компанії Ярослав Дмитрович змагається одразу за два мандати: за посаду чопського міського голови та депутата Закарпатської обласної ради. Чи буде мешканець міста Ужгород належно перейматись проблемами Чопа? Думається, що ні. Та й партія «Відродження», яка висунула його кандидатом уже не партія залізничників, а клон партії Регіонів. Схоже Афтанас Я.Д.- технічний кандидат сьогоднішньої міської влади, яка так боїться втратити голоси виборців та нагріте бюджетне кріселечко.
Балог Оскар Оскарович, – приватний підприємець, мешканець Чопа. Оскар Оскарович у 2010 році вже змагався за посаду Чопського міського голови, але посів лише третє місце. Згадуючи передвиборчі перегони 2010 року багато угорців, мешканців Чопа, дивувалися чому саме Оскар Оскарович став кандидатом на посаду Чопського міського голови. Тоді він забрав у потенційного претендента Палко Василя 450 голосів.
Яскравий факт: починаючи з 2006 року Оскар Оскарович постійно очолює планово-бюджетну комісію Чопської ради, без погодження якої, неможливі будь-які фінансові та бюджетні операції. На жаль, будучи у владі він не зумів, разом з іншими депутатами, знайти кошти для вирішення болючих комунальних проблем при майже 36-мільйонному щорічному бюджеті. Він спокійно споглядав, як розпорошувались кошти міського бюджету на так звану охорону міста, міліції, СБУ, прокуратурі, як упливали бюджетні гроші на фірму, засновану близькою родичкою заступника міського голови Хижняка В.В. та на інші схеми, які проштовхували через рішення сесій, спритні чиновники.
Навіть більше, Оскар Балог погоджував та особисто контролював виконання майже всіх сумнівних бюджетних рішень ради. Подивиться будь-яке рішення ради стосовно бюджетних коштів, і ви побачите, що особисто на Оскара Балога було покладено контроль за використанням наших з вами грошей. Саме він повинен був контролювати ефективність використання кожної копійки міського бюджету. Відтак, бюджетні порушення, які виявлені у Чопській міській раді, зокрема під час фінансової ревізії, завжди відбувалися під пильним «контролем» Оскара Балога. Отже, Балог О.О., не зміг встановити справжній жорсткий контроль над витратами кожної копійки громади і знову рветься до влади.
Кравченко Тетяна Миколаївна, - представник Радикальної партії, пенсіонер, колишній працівник прокуратури. Тетяна Миколаївна також балотувалася в 2010 році на посаду Чопського міського голови, але з результатом 130 голосів замкнула виборчі перегони на останньому місці. Зважаючи на сьогоднішню катастрофічну ситуацію, яка склалася в чопському комунальному господарстві, ще одні жіночі експерименти недопустимі. Місто Чоп більше не витримає таких владних експериментів.
Цікаво, що список кандидатів в депутати Чопської міської ради від Радикальної партії, яка підтримує Тетяну Миколаївну, складається майже із усіх безробітних жителів різних міст Закарпаття, тільки не Чопа. Схоже, що Кравченко Т.М., як і три вище перераховані кандидати є також технічним кандидатом сьогоднішньої влади.
Четвертим у виборчому бюлетені йде Самардак Валерій Володимирович. Його кандидатуру висунула президентська партія, яка бере на себе всю повноту відповідальності за справи цього кандидата. Валерія Володимировича в місті знають, як активного приватного підприємця та громадського діяча, спортсмена та ініціатора багатьох благодійних акцій. Корінний мешканець міста, який з болем спостерігає за сьогоднішнім критичним станом комунального господарства у місті, завдяки бездарного хазяйнування сьогоднішнього чопського міського голови Цар Г.В.
Валерій Володимирович є єдиним кандидатом, який балотується не по різним спискам депутатів, а тільки на посаду Чопського міського голови. Це свідчить про те, що він впевнений у своїй перемозі на виборах та не готує собі запасних варіантів, будь-якими засобами утриматись у владі.
Враховуючи, що місту необхідні зміни, потрібен реальний господар, який не на словах виконуватиме покладені на нього обов’язки, кандидатура Самардака В.В. є найбільш реальною.
Скакодуб Анатолій Іванович - директор чопського фотоательє «PhotoChop studio», висококласний фотограф та відеооператор. Анатолій Іванович націлився на цих виборах відразу на три депутатські мандати: кандидат в депутати Закарпатської обласної ради, кандидат на посаду Чопського міського голови, кандидат у депутати Чопської міської ради. Отже, Скакодуб А.І. відразу взявся покорити три олімпи органів місцевого самоврядування.
Чи може ефективно керувати містом фотограф, це питання риторичне. Політична партія «Свобода», яка висунула Анатолія Івановича кандидатом на посаду Чопського міського голови відразу висунула кандидатами на чопські депутатські мандати ще 3 членів його сім’ї: дружину, дочку та зятя. Тут слід відмітити, що другий зять Анатолія Івановича, мешканець міста Ужгорода очолює чопську Радикальну партію. Отже, Анатолій Іванович є також технічним кандидатом сьогоднішньої чопської влади.
Загальний виборчий список замикає, діючий міський голова Цар Галина Василівна, яка уже двічі обиралася Чопським міським головою, але передвиборчі обіцянки дані і в 2006 році, і 2010 році не виконані до сьогоднішнього дня. Не вистачило людині на покращення добробуту містян якихось 10 років. Чого вартує лише обіцянка забезпечити місто питною водою. В кінці своєї каденції у 2006 році, тодішній міський голова Горинецький В.Й. залишив на втілення програми «Питна вода» майже мільйон гривень.
Скоро буде вже 10 років, як ці кошти бездарно поховані на території міського парку, а обіцяної води як не було так і не має. Але за «вирішення» проблеми водопостачання, Галина Василівна отримала від президента України орден «За заслуги ІІІ ступеня». Можна з впевненістю говорити, що містяни вже набридли бездарні експерименти, які періодично здійснюють міські чиновники під керівництвом Галини Цар.
Галина Василівна націлилася відразу на три мандати довіри. Вона є кандидатом в депутати Закарпатської обласної ради, кандидатом на посаду Чопського міського голови, кандидатом у депутати Чопської міської ради.
Отже, Цар Г.В. відразу взялася покорити три владні олімпи, а це свідчить про її невпевненість у перемозі на міських виборах.
Отож, шановні мешканці, добре подумайте перед тим, як вкинути бюлетень у виборчу скриньку, чи вартий цей чи інший кандидат, щоб знову ми, через передвиборчі підкупи, страждали ще декілька років.
Впевнений, що чопський виборець мудрий і 25 жовтня на місцевих виборах обере справжнього господаря міста, людину яка з дитинства любить своє місто та має на меті зробити його найкращим.