ВАЛЕРІЙ САМАРДАК: “ЗАНЕДБАНІСТЬ ЧОПА — ТИМЧАСОВА. СКОРО МИ ЗРОБИМО ЙОГО НАЙКРАЩИМ МІСТОМ ОБЛАСТІ”
До виборів залишається кілька днів, а це значить — кожний свідомий громадянин прийде на дільницю, щоб обрати депутатів сільських чи міських, районних та обласної рад, а також, в залежності від типів населених пунктів, сільських чи міських голів. Для Чопа 25 жовтня — визначний день. Це шанс припинити безлад та розруху і натомість розпочати процеси, що сприятимуть розвитку міста. Валерій Самардак, кандидат на посаду міського голови, переконаний, що новому меру працювати доведеться багато і важко. Але стверджує, що результати того варті.
– Валерій Самардак у Чопі — людина не нова. Та все ж коротко розкажіть про себе.
– Я тут народився. В цьому місті пройшло моє дитинство та юнацькі роки. І саме тут живу досі. Після закінчення школи відслужив у армії, потім вступив до Львівського політехнічного інституту на механічний факультет. Працював майстром на Севастопольському морському заводі, головним інженером МЧ-5 Львівської залізниці, тобто «на перевалці». Працюючи на залізниці, виконував не лише основні обов’язки, а будував багатоповерхівки для залізничників. У 1992 році почав займатися підприємницькою діяльністю, а через 8 років став директором ТОВ «Пролісок». На сьогодні очолюю три громадські організації.
– Чому вирішили йти у мери?
– У 2010 році я особисто агітував за представників сьогоднішньої влади в Чопі, адже думав, що у другій своїй каденції ними нарешті буде зроблено те, що не встигли впродовж 5 перших років. Нажаль, помилився. Ні міський голова, ні депутати не зробили нічого для мешканців. Подивіться, вирішення комунальних проблем — на нульовій позначці! Я особисто неодноразово звертався до міської влади з пропозиціями вирішення тих чи інших питань, але завжди отримував відмову. В Чопі потрібно наводити лад. Зробити його затишним і комфортним. Тому я йду на вибори в якості кандидата.
– Що повинен зробити новий міський голова, аби Чоп називався європейським не за географічним принципом, а за своєю суттю і стилем життя?
– Звісно, міський голова одноосібно нічого зробити не зможе. Тому зі мною йде команда однодумців, яким боляче дивитися, як колись прекрасне місто занепадає. Я оприлюднив свою передвиборчу програму з 11 пунктів, які зобов’язуюся виконати. В першу чергу, це — забезпечення міста якісною питною водою. Впродовж двох років я цілеспрямовано займаюся цим питанням. Розробив конкретний проект. Маю на руках попередні технічні та економічні розрахунки. Домовився з потужними вітчизняними компаніями, які спеціалізуються на цих питаннях. Зрозуміло, що виключно за кошти міського бюджету миттєво таке питання вирішити не можна, тому потрібна підтримка обласної влади та, можливо, залучення іноземних інвестицій. До речі, в нашій команді є фахівець, якому питання залучення інвестицій, як кажуть, “по зубам”. Володимир Фленько, кандидат в депутати облради, більше 18 років працює в цій сфері.
А ще Чоп потрібно “відремонтувати”: прибрати вулиці, відреставрувати фасади будівель, облагородити тротуари і клумби, заасфальтувати дороги... Це — програма-мінімум. І щоб все це можна було здійснити, чиновники повинні перестати красти. В голові не вкладається, як можна витрачати сотні тисяч гривень благоустрій та озеленення, а місто заростає бур’янами та розвалюється? Або чому в Чопі не введено у експлуатацію водозабір, на реконструкцію якого у 2008 році витрачено більше одного мільйона гривень? Сьогодні я маю підтримку багатьох людей, тому впевнений, що занедбаність Чопа — тимчасова. Скоро ми зробимо його найкращим містом області.
– Ви йдете від “Солідарності”. Чому саме ця політична сила?
– Тому, що наші завдання та цілі співпадають. Сьогодні це єдина політична сила, яка хоче навести порядок в державі та бере всю відповідальність за країну на себе. А конкретно я хочу навести лад у своєму місті. Особисто знаю Володимира Гройсмана, Геннадія Москаля, Валерія Пацкана, Роберта Горвата. Всі вони — люди слова. Знаю, що все у нас вийде!
– Після Революції Гідності українці сподіваються, що до управління різного рівня рад нарешті прийдуть люди іншої якості. Як не помилитися? На що орієнтуватися, роблячи свій вибір 25 жовтня?
– Як і в державі, так і в Чопі потрібні зміни. А це означає, що потрібно голосувати за нових, молодих, незаангажованих людей, які дійсно прагнуть змінити наше місто. Більшість політичних сил знову ведуть у міськраду старих депутатів. Окремі політичні сили зареєстрували кандидатами мешканців Закарпаття і аж ніяк не Чопа. А дехто силоміць пхав людей у списки кандидатів (хіба такі працюватимуть завзято на благо громади?). Голосуючи за стару бюрократичну номенклатуру, виборці надають черговий шанс тим, хто впродовж тривалого часу відсижувався у міськраді, збагачуючись і доводячи місто до занепаду.
– Що б Ви сказали тим, хто готовий продати свій голос за 300-400 грн?
– Я б сказав, якщо вони хочуть змінити владу в місті і тим самим дати Чопу шанс на оновлення, нехай не зраджують своїм бажанням, спокушаючись “легким” заробітком. Повірте, ці гроші того не вартують. Бо потім доведеться розплачуватися у сотні (а то й тисячі!) разів більшою сумою. До речі, нехай пам’ятають, що тепер за підкуп виборців (в тому числі за отримання коштів за голос) законом передбачений суттєвий штраф і навіть позбавлення волі! Хто все ж продасть голос і знову проведе у владу нечесних на руку, нехай потім не жаліється, що в Чопі — занепад, комунальний безлад та безгосподарна влада. Тепер нам всім випала унікальна нагода розпочати новий етап в житті Чопа. Для міста, для нас, для наших дітей та онуків.
Ольга Різак