Чопський комунальний «гуртожитський вузол»
Місто Чоп – вузлова станція нам межі двох європейських держав можна вважати містом залізничників. Для забезпечення житлом своїх молодих спеціалісті залізниця завжди будувала гуртожитки.
Сьогодні у нашій статті піде саме мова про проблеми єдиного залізничного гуртожитку, який протягом останнього півроку «завис у повітрі».
Керівництво Чопської міської ради запрошуємо усіх мешканців міста долучитися до цього заходу, адже кожен з нас повинен пам’ятати трагічні сторінки історії українського народу.
Львівська залізниця давним-давно мріяла позбутися гуртожитку по вул. Пушкіна 5, правда міська влада пручалася і не хотіла брати його у своє комунальне господарство. Навчені гірким досвідом передачі на міський баланс багатоквартирних будинків, на ремонт яких у міській казні немає грошей чиновники не дуже спішили приймати гуртожиток у свою власність.
Правда, Львівська залізниця знайшла вихід, вона домовилася про передачу гуртожитку по вул. Пушкіна 5 та будівлі старого гуртожитку по вул. Головна 12 в центрі міста. Побачивши зиск, який могли отримати міські чиновники, попередньою міською владою було вирішено прийняти на баланс ці обидва гуртожитки. Правда, голосуючи депутати попереднього скликання один гуртожиток взяли на баланс, а інший чомусь лише передали. За це міські обранці проголосували у липні цього року.
Після цього у міських керманичів не було часу займатися проблемами гуртожитку, адже на носі були вибори, які потрібно було виграти, щоб не втратити нагріті теплі бюджетні місця.
Пройшла осінь, відбулися вибори, наступає зима, а з нею комунальні проблеми гуртожитку «вилізли» назовні.
Сьогодні у суботу 28 листопада мешканці гуртожитку по вул. Пушкіна 5 прийшли у міську раду для того щоб нова міська влада допомогла вирішити їхні проблеми, адже їх дуже багато:відсутня вода, проблеми з каналізацією, освітленням та електропроводкою та найголовніша проблема – немає опалення.
Львівська залізниця передавши гуртожиток не передала на баланс котельню, а Мукачівське БУ-5 виставила такі ціни на опалення, що частина мешканців самостійно написали заву про їхню відмову. Розпочавши обігрів своїх кімнат за допомогою електрообігрівачів розпочалися проблеми з електропроводкою, адже вона не була розрахована на таке навантаження. Крім того, попередній власник, Мукачівське БУ-5 не передало весь пакет документів на цей гуртожиток.
Вислухавши мешканців гуртожитку про їхні проблеми, міський голова та його заступник запевнили, що міська влада не залишить містян наодинці з їхніми комунальними проблемами.
Не чекаючи на такі масові зустрічі міською владою цього тижня уже розпочато вирішення питання реєстрації гуртожитку, як міського комунального майна та укладено угоду з ВОДЧ-5 щодо водопостачання. Після реєстрації можна говорити про подальші кроки у вирішенні комунальних проблем: виготовлення проектної документації на переведення гуртожитку на електричне опалення, вирішення питання приватизації та створення ОСББ.
Протягом наступного тижня міське керівництво зустрінеться з керівником Мукачівського БУ-5 .
Вислухавши один одного було домовлено про наступну зустріч з мешканцями гуртожитку по вул. Пушкіна 5 наступної суботи в приміщенні самого гуртожитку.