Передвиборчі обіцянки та реалії сьогодення чопських депутатів
На дворі початок листопада 2016 року, а отже, рік діяльності нової чопської влади. Восени минулого року у місті йшли виборчі війни, в результаті яких мешканці міста обрали міських депутатів із різних 5 політичних партій, тобто майже на 80 % оновили депутатський корпус. Сьогодні після річної каденції діяльності міських обранців, наше видання вирішило проаналізувати їхню роботу, тим паче, що такий аналіз відвідування депутатами сесій та постійних комісій зроблено на офіційному сайті міської ради. Про недосконалість виборчого закону сьогодні ми говорити нічого не будемо, адже у місті є такі виборчі округи де немає депутата, а є виборчі округи де їх є аж два. Уже пройшов рік, як наше місто немає свого обласного депутата.
Хто з міських обранців дотримується своїх перевиборчих обіцянок та як вони дбають про добробут громади міста? Отже, сьогодні мова піде про відвідування міськими депутатами засідань сесій та постійних комісій Чопської міської ради.
Переглядаючи звіт на офіційному сайті міської ради за рік своєї діяльності чопські депутати провели 16 сесій, причому дві сесії мали по 2 пленарних засідання та було проведено аж 5 позачергових засідань. В середньому на кожному засіданні сесії розглядалося близько 20-25 питань, тобто за цей час міські обранці обговорили та затвердили 333 рішення. Протягом цього часу міські обранці провели 72 (у тому числі 4 спільних) засідань постійних депутатських комісій.
Аналізуючи попередню каденцію депутатського корпусу 6 скликання під керівництвом Галини Цар, вони за 5 років своєї діяльності провели лише 40 засідань сесій міської ради.
Звідси випливає, що протягом останніх років у місті дійсно накопичилося безліч різноманітних проблем, які теперішня міська влада почала рухати з місця. Також за належне можна відмітити, відкритість роботи депутатського корпусу. Сьогодні засідання сесій будь-який мешканець міста, України чи світу може спокійно дивитися в онлайн –режимі в мережі Інтернет. Крім того всі відео сесій є вільному доступі на сайті Чопської міської ради.
Тут згадується дворічної давнини закрите засідання сесії, які проводила колишній міський голова, затверджуючи ній секретні списки «прихватизації» залишків міського комунального майна.
Переглядаючи аналіз, оприлюднений Чопською міською радою можна з впевненістю відмітити, що одні депутати переймаються проблемами містами та їхніми способами вирішення, а інші спокійненько стають прогульниками. Їм байдуже все, головне, що довірливі мешканці повірили їм восени 2015 року, а зараз якось начхати на місто, на його мешканців, на їхні проблеми. До виборів ще дуже далеченько, а говорити красиві слова та гарно обіцяти вони вміють дуже добре.
Отже, лідером прогульником у кількісному відношенні виявився колишній чопський міський голова, депутат міської ради від політичної сили Єдиний Центр, керівник депутатської фракції ЄЦ Галина Цар , яка пропустила 24 засідань постійних комісій.
У відсотковому відношенні лідером прогульником є молодий депутат міської ради, тієї ж самої політичної сили Єдиний центр, соратник керівника фракції Валерія Лакатош , яка пропустила 81% всіх засідань депутатських комісій.
У трійку лідерів – прогульників у відсотковому відношенні попали відразу троє депутатів чопської команди Єдиного Центру: Валерія Лакатош - 81 % пропущених засідань, Галина Цар - 75 % пропущених засідань та Михайло Бублик - 64 % пропущених засідань постійних комісій.
Тут можна констатувати, що лідер чопського ЄЦу разом із своїми однодумцями, яка на виборах обіцяла працювати на благо громади міста, прості прогульники, яким байдуже проблеми містян та міста.
А може мешканцям міста потрібно застосувати норму «імперативного мандату» та відкликати горе-депутатів прогульників, які красиво вішали їм «локшину на вуха» перед виборами та в майбутньому більш розсудливо обирати депутатів вкидаючи бюлетень у виборчу скриньку.
Депутати Чопської міської ради Русин Віталій, Голубка Василь та Гурик Олена стали лідерами відвідуваності, адже вони не пропустили жодного засідання депутатських комісій.
Трійку лідерства з пропусків засідань сесій міської ради очолюють депутати Ігор Островський та Цекус Аттіла, які пропустили рівно половину пленарних засідань сесій.
«Срібло з прогулювання сесій» поділять відразу двоє депутатів Галина Цар та Валерія Лакатош , які пропустили по 8 засідань із загальних 18 пленарних засідань сесій.
Третє, «бронзове місце з прогулювання сесій» посідає депутат Барна Балог, який пропустив 7 засідань із загальних 18 пленарних засідань сесій.
Найбільш дисциплінованими виявилися депутати ті ж самі депутати: Русин Віталій та Голубка Василь , які не пропустили жодного пленарного засідання сесії міської ради.
Отже, рік діяльності міської ради минув. У місті помітні маленькі, але все-таки зміни. Зрозуміло, що для того щоб вирішити всі накопичені проблеми потрібно набагато більше часу, зусиль та напевно фінансування. Чи зуміє нова міська влада повністю виконати свої передвиборчі обіцянки ми будемо знати через декілька років, коли знову йтимо до виборчих скриньок.