Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових
16/11/2016
· Державний «піджак» !?
10/11/2016
· В Чопі розпочато впровадження інтерактивної платформи “Відкрите місто”
09/11/2016
· Рівень води в Тисі в районі Чопа 10 листопада досягне максимальних 9,1-9,7 метра
07/11/2016
· Всього 2 очки не хватило чопським футболістам до золота першості Закарпаття

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

Коаліція без Ющенка – що далі?

Віктор Ющенко і його оточення зазнали нищівної поразки, результатом якої стало створення коаліції. Президент втратив вплив на власну фракцію, і все, що він тепер може – накладати вето або не підписувати ухвалені Радою закони.

Такий спільний висновок політологів. Тема експертного зібрання: "Коаліція без Ющенка – що далі?".

Хто тоне - хапається за Партію регіонів…


Директор Київського інституту управління ім. Горшеніна Кость Бондаренко вважає, що кардинально нічого в українській політиці не змінилось. Ющенко - в нокауті, але боротьба продовжується. Кабмін отримав серйозну підтримку в особі, хоч і ситуативної, але все ж більшості. На його думку, перед Ющенком і Балогою зараз стоїть задача перегрупуватись й випрацювати нову тактику. "Нічого нового їм не світить, крім зближення з Партією регіонів, точніше із групою Ахметова. Свою партію він втратив, але тепер у Ющенка з'явилась нова пропрезидентська сила. Що стосується народних виступів, які Віктор Янукович обіцяв на весну, то, якщо таке бажання в нього не зникне, президентська вертикаль активно в цьому допомагатиме", - вважає експерт.

Стосовно прогнозу на найближчі тижні, то протягом свят буде значне політичне затишшя. "Зараз буде пауза на всі свята. Після 19 – того, коли Ющенко скупається в ополонці, і цим завершить річний цикл свят, настане нове пожвавлення", - каже Бондаренко, і зауважує, що зараз президент почне активно імітувати антикризову діяльність.

Дострокові вибори наразі відміняються. "Немає приводу для них зараз. Секретаріат буде все робити, щоб розмивати більшість. На нас чекає нова юридична казуїстика. Президент навряд чи змириться з тим, що в парламенті в нього нема підтримки. Стосовно виборів він намагатиметься, але гроші тепер йому на це ніхто не дасть", - зауважив Кость Бондаренко.

До сильного та прибуде…


"У Президента немає стратегії й у цьому його біда. Згадайте, на останній зустрічі він переконував фракцію в тому, що виборів не буде, а через 20 хв. на сайті - вимога Балоги стосовно стрічки в бюджеті на перевибори. Це роздвоєння політичної голови, тобто, шизофренія", - зауважив керівник аналітичного центру "Відкрита політика" Ігор Жданов:

На думку експерта, вибори можливі навесні, у час, коли суспільні настрої, у результаті кризи, будуть у точці кипіння. У такому випадку урядова команда істотно пограватиме. Опозиція може набрати, але теж не факт. "На сьогодні критична маса політиків і олігархів, яка б могла стати на позицію Ющенка щодо перевиборів – відсутня",- вважає політолог.

Ігор Жданов прогнозує, що після втрати впливу на власну фракцію, президент втратить вплив і в середині власної партії "Народний Союз Наша Україна". Тобто, ще будуть антипрезидентські випади партійців проти свого ж голови.

Що стосується, власне, фракції, то до існуючої антипрезидентської більшості "37" у "НУ-НС", можуть приєднатись приблизно 18 чоловік, які донині вагались. "У нас люблять приєднуватись до сильного, до переможця", - зауважив політолог.

Стосовно заробляння політиків на кризі, то Жданов заявив: "Це не припустимо, що НБУ закрив дані, які саме банки він рефінансував за рахунок міжнародного кредиту. Кредит нам і дітям виплачувати. От ми маємо це знати. Така поведінка НБУ обурила експертне середовище", - заявив він.

Чи існує "Орбіт – лісовий горіх"?


Доктор політичних наук, професор Ірина Онищенко переконана, що коаліції не існує. А Володимир Литвин, оголосивши її, ледь не злочинець і узурпатор: "Коли я побачу в "Голосі України" список із 226 –ти депутатів, тоді почну говорити про цю коаліцію як про факт." Оголошення більшості Литвиним і підписання коаліційної угоди для професора політології чомусь зовсім не показник існування коаліції.

Ми радимо вам готувати подання до КС від імені "Регіонів"


Категорично не погодився з пані Онищенко Володимир Фесенко (Директор Центру політичного аналізу "Пента"). "Сьогодні до юридичного оформлення коаліції підкопатись надзвичайно важко. На руку коаліції грає напівлегітимний регламент, який приведений у такий стан, я нагадаю, з ініціативи президента. Та й у суді БЮТівці вміють наводити аргументи, їхня команда юристів дає фору всім іншим". Партії регіонів експерт порадив готувати звернення до Конституційного Суду із приводу існування чи не існування коаліції. Цікаво, але ще перед цими словами професор Ірина Онищенко залишила експертне зібрання. "Пішла писати звернення", - жартома вирішили ті, хто залишились.

Стосовно Партії регіонів, то не так вона вже й програла. У такій економічній ситуації ситуації бути в опозиції зовсім досить вигідно. "Тим паче, що вони там єдині", - каже Фесенко. Комуністам, хоч вони й допомагають владі, теж добре. Рейтинг у них не падає, а навпаки має тенденції до росту.

Разом із тим експерт зауважив, що розриву між рейтингами БЮТ і ПР немає. Він підтвердив попередню тезу стосовно приросту в коаліції: "Найближчим часом коаліція приростатиме, бо йдуть на сторону сильного. Однак, після переформатування уряду можуть з'явитись незадоволені". На думку Фесенка, коаліція існуватиме мінімум до лютого-березня.

Більшовики й меншовики "НУ-НС"


Володимир Фесенко й Кость Бондаренко знайшли паралелі в ситуації, яка склалась у "НУ-НС" із становищем у РСДРП у час її поділу на більшовиків і меншовиків. Вони запропонували називати частини фракції аналогічно.

Тимошенко упіймала момент істини


Дмитро Видрін: "Чому відбулась така коаліція? – просто момент настав. Ющенко був у Латвії, Балога у Швейцарії катався на лижах, а Янукович - на похоронах патріарха. Більше такого шансу могло не бути".

Говорячи про коаліцію, її існування, перспективи і майбутні розклади, чомусь ніхто із експертів не зауважив, що з її появою ситуація в парламенті змінилась. Попри істерію Партії регіонів, там усе ж зникла напруженість. Люди президента в "НУ-НС" голосують лише тоді, коли закон їм вигідний. У інших ситуаціях допомагають комуністи. Але ті теж голосують лише за соціальні законопроекти, і які не йдуть у розріз інтересам ленінців. Як результат: не всі рішення приймаються, але все ж більшість голосувань таки набирає необхідну кількість "за". Тобто, баланс інтересів зберігається, а парламент працює. І найголовніше: постійно приймаються закони, один (зміни до бюджету) уже навіть президент підписав.

Після такої репліки, висловленої до експертів, усі вони закивали головами і в один голос почали повторювати, що обрання спікера парламенту і прийняття законів, - це беззаперечний плюс. Після години розмов про реальність і якість коаліції, усі зійшлись на думці, що не важливо якого кольору кішка – головне, аби мишей ловила.

INTV

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
"Коаліція без Ющенка – що далі?" | Створити Акаунт | 0 Коментарі
Дякуємо за виявлений інтерес

 
Ви не можете відправити коментар анонімно, будьласка зареєтруйтесь.
2024