Влада Закарпаття дбає тільки про себе?
«Деребан» коштів місцевого бюджету уже став нормою в окремих місцевих радах Закарпаття. З подачі тамтешніх керівників, бюджетні кошти розподіляються за принципом: лиш би себе не обділити. Поряд з тим не вирішуються проблеми, які торкаються усіх краян.
Саме в такому ріслі пройшло спільне засідання п’яти депутатських комісії Виноградівської райради, яке відбулося 13 січня ц.р. Варто відмітити, що на зібранні було присутні 23 депутати (всього 90), виходить, що переважна більшість депутатів взагалі не бажає перейматися справами району, навіть такими важливими як районний бюджет. Проте це вже звично. І навіть ті депутати, які чесно відвідують всі комісії та сесії, щохвилини споглядають свої годинники, щоб не дай того Боже відсидіти більше ніж 20 хвилин.
За традицією на початку року САМ голова Виноградівської районної ради Олег Вікторович Любімов відвідує засідання комісії. Цьогоріч від традиції не відмовилися, адже розглядали дуже «делікатне» питання – розподіл коштів райбюджету. Тому засідання пройшло під лозунгом «Я себя не обделил?» та «Это все время мне!» .
Так, до прикладу, на утримання адмінбудинку ради запропновано виділити майже 500 тис. грн., з яких лише на паливо для службового транспорту – 80 тис., не кажучи вже про зарплати працівників апарату. Як і завжди, були проігноровані заклики депутата-бютівця Еміла Токача скоротити ці витрати, бо в нинішній складній ситуації, в умовах економічної кризи, є інші сфери, куди б доцільніше було переадресувати кошти.
Не забув Олег Вікторович і про своїх колег, «любих друзів» - Агенцію регіонального розвитку, якій цьогоріч планують виділити 185 тис. грн. (минулого року було виділено «всього» 150 тис. грн.) Виникає питання: за які заслуги виділяються кошти комунальному підприємству, яке жодної користі для району за декілька років свого існування не принесло?
Близько трьох років тому, коли лише починали свою роботу новоспечені депутати та шановний голова районний ради, останній мав на меті «проштовхнути» сьогоднішнього керівника Агенції регіонального розвитку п. Шевчука на свого заступника. Проте силами депутатського корпусу його задум не вдалося втілити в життя. Та згодом йому вдалося посадовити Шевчука в крісло керівника комунального підприємства і кожного року виділяються чималі кошти на його утримання, навіть, не зважаючи на відсутність будь-яких результатів його діяльності.
Розмір заробітної платні самого керівника ради Олега Вікторовича й досі залишається загадкою, як і заробітні плати інших працівників апарату ради. Хоча вже неодноразово депутатами-бютівцями піднімалося питання про озвучення на сесії даної інформації. Але, окрім депутатів від БЮТ, здається, нікого такі проблеми не переймають, бо кожен, сидячи на сесії, думками занурений в свої проблеми, а доля району може й почекати.
Тепер залишається чекати чергову сесію районної ради та сподіватися на бодай якусь активність депутатського корпусу, щоб хоча б з питанням районного бюджету розібратися як слід.
Не забуваючи про себе любимих, в той же час чиновники напрочуд забули про закарпатців. Красномовним прикладом , цьому може бути небажання компетентних структур понизити тарифи на пасажирські перевезення на території Закарпаття.
З цього приводу, ще 4 грудня, 2008 року депутати обласної ради від БЮТ зверталися із депутатським запитом до Закарпатської ОДА стосовно необхідності перегляду в бік зниження тарифи на перевезення пасажирів автобусами, які працюють в звичайному режимі, оскільки знизилися ціни на паливно-мастильні матеріали.
У листі-відповіді на звернення заступник голови Закарпатської ОДА Володимир Гоблик повідомив, що перегляд тарифів на перевезення пасажирів автобусами ОДА вважає недоцільним. Недоцільність зниження тарифів В. Гоблик аргументує тим, що з часу, коли діючі тарифи були встановлені (03.06.2008) відбувалися сезонні коливання вартості паливно-мастильних матеріалів, зріс рівень мінімальної зарплатні з 525 до 605 грн., зросла вартість шин та запасних частин й амортизаційні відрахування. Як мотивацію для відмови знижувати тарифи В. Гоблик також назвав фактичну відсутність механізму відшкодування збитків перевізникам за перевезення пільговиків.
На сесії обласної ради, яка відбулася 14 січня 2009 року, Євген Ластівка прокоментував відповідь ОДА так: «Відповідь, надана Закарпатською ОДА на мій депутатський запит є свідченням бездіяльності облдержадміністрації щодо захисту інтересів громадян в період економічної кризи». Євген Ластівка звернувся до колег-депутатів з проханням підтримати його звернення до Уряду та Антимонопольного комітету України з пропозицією перевірити порядок формування цін та тарифів в Закарпатській області не тільки в автоперевезеннях а й взагалі. Однак депутати не підтримали ініціативу БЮТівця, за звернення проголосували тільки 39 депутатів.
За словами Євгена Ластівки, подібна позиція ОДА та обласної ради є антинародною й закарпатці мають про це знати.
МЧ, за матеріалами byut.org