У ЧОПІ ЗАТОПЛЕНО КВАРТИРИ. ХТО ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ ВІДШКОДУВАТИ ЗБИТКИ ? (ФОТО)
Комунікації в Чопі старі. Більше того вони починають нагадувати про себе, що пора подбати про їх ремонт. І відбувається це, як правило у самий непідходящий момент. Наприклад, перед самим новим роком 31 грудня у Чопі прорвало систему централізованого водопостачання. Зрозуміло, що ця обставина спричинила чимало незручностей міським господиням.
А уже на самий Старий-Новий рік, дала про себе знати система центрального опалення міста. Внаслідок прориву води залито не менше, як шість квартир. Потерпілі городяни бідкаються, що внаслідок затоплення , у них пошкоджено меблі, стіни, стелі, ламіновані підлоги, одним словом збитки чималі.
Сталася, ця біда, як стверджують джерела через те, що чопські котельні вирішили підвищити тиск в тепломережі. Зрозуміло, що старенькі труби не витримали такого знущання. Адже відомо, де тонко там і рветься.
Звичайно, що не зайвим буде знати, як діяти у разі, якщо вашу квартиру не дай Боже залило водою. Насамперед, необхідно подзвонити в МКП “Тиса” і викликати до вас додому комунальників, аби вони в обов'язковому порядку задокументували аварію, що сталася у вас.
Буде просто відмінно, якщо ви зможете сфотографувати всі «руйнування», заподіяні потопом. І буде ще краще, якщо користуючись при цьому цифровим фотоапаратом, ви поклопочетеся про те, аби на всіх знімках, зроблених вами, стояла дата і час зафіксованих «руйнувань».
Коли представники комунального підприємства прибудуть до вас у квартиру, наполегливо вимагайте складання письмового акту про пошкодження, в якому б було максимально перераховано все зіпсоване ваше майно (включаючи меблі, килими, світильники, електропобутову техніку, одяг, взуття і так далі).
Якщо в тому, що сталося винен ваш сусід, то бажано, аби огляд квартири був зроблений в його присутності. Акт підписується вами (відповідальним квартиронаймачем), посадовими особами “Тиси” і сусідом. Якщо винен в потопі сусід відмовляється підписувати акт, то в документі так і слід вказати: «Такий-то від підписання акту відмовився». Одну копію акту слід передати представникам “Тиси”, а другу залишити у себе. І, нарешті, домогтися підписів під актом від співробітників “Тиси”.
Після фіксування наслідків затоплення, вам слід скласти письмову заяву в “Тису” про затоплення вашої квартири. У заяві слід детально описати обставини затоплення квартири (час, місця в квартирі, які піддалися псуванню – коридор, ванна кімната і так далі), а також викласти ваші вимоги: ремонт за рахунок “Тиси”, ремонт за рахунок сусіда, ремонт, або компенсація збитків силами “Тиси” і сусіда. До заяви слід прикласти ксерокс-пію екземпляра акту, що є у вас. Один екземпляр заяви повинен залишитися у вас з відміткою “Тиси” про те, що дана заява від вас прийнята.
Може трапитися, що комунальне підприємство всіляко затягуватиме вирішення вашого питання. Не зневіряйтеся і не «ведіться» на умовляння комунальників почекати, не скандалити і так далі – беріть ініціативу в свої руки! Для цього вам необхідно так би мовити, легалізувати об'єм своїх збитків. Зробити це можна звернувшись до незалежних експертів.
Роздобувши офіційний експертний висновок, вам буде простіше, а головне – більш аргументовано розмовлятиме з комунальниками. Досвід показує, що сусід, частково винний в затопленні, погодиться компенсувати частину збитку відразу ж, як тільки побачить акт, підписаний співробітниками комунального підприємства, а згодом – і офіційну експертизу.
З “Тисою” може статися складніше. Не виключено, що там будуть затягувати, але коли побачать копію позовної заяви до суду про відшкодування збитку, підкріплене відповідним актом, експертизою і так далі—погодяться на ваші вимоги.
Ну, звичайно не слід також забувати, що потерпілі можуть отримати матеріальну допомогу від мерії, а тому доречно звернутися з відповідною письмовою заявою до міського голови долучивши до неї акт про розміри заподіяної вам шкоди.
Мій ЧОП
|