ЧОГО ВАРТЕ СЛОВО МЕРА ?
У жовтневому номері минулого року МЧ писала, що внаслідок бездіяльності місцевих комунальників та не реагуванні влади, будинок по вулиці Туряниці, 2, перетворився в джерело розповсюдження інфекцій. Туди уже давно не ступала нога працівника санепідемстанції. Більше того, чиновники з СЕС навіть не відповідають на письмові звернення мешканців будинку.
Звичайно, що була єдина надія на міського голову Галину Цар, за яку, чимало тамтешніх постояльців голосували на попередніх виборах чопського мера. Правда, після того, як міська влада показала, як насправді “уважно” вона ставиться до вирішення проблем мешканців цього будинку — на наступних виборах жильці, напевне змінять свої електоральні уподобання.
Проте, повернемося до суті проблеми. Щоб привести до ладу підвал свого будинку, стурбовані мешканці зверталися до різних інстанцій Закарпаття, але жодна із них не прислухалась до їх проблеми. В кінцевому результаті це питання знову повернулось до міської ради, де, власне, і мають розглядатися подібні питання.
На одному із минулорічних пленарних засідань сесії, депутати запропонували доручити комунальним службам міста встановити причину постійного підтоплення будинку по вулиці Туряниці, 2, а у разі потреби, виділити фінансування для проведення необхідного ремонту. І, що цікаво, фактично усі місцеві обранці погодилися з цією пропозицією, а міський голова навіть пообіцяла, що після обстеження підвалу будинку вона запропонує планово-бюджетній комісії розглянути питання фінансування ремонтних робіт в згаданому будинку.
Правду кажучи, зразу після цієї сесії зажевріла надія, оскільки підвал будинку, нарешті відвідала представницька комісія комунальників та виконавчого комітету Чопської міської ради. Але, як виявилось, це було не що інше, як “випускання пару", щоб понизити градус людського незадоволення місцевою владою. І, цього разу міська влада “кинула” усіх мешканців багатостраждального будинку, обмежившись уже звичною для неї відпискою. Правда, після того виникає закономірне питання: чого варте слово мера? Нічого? Схоже, що саме так воно і є!
За браком газетної площі, редакція не має можливості опублікувати весь текст листа міського голови, а тому процитую тільки деякі знакові, на мій погляд, витяги. Отже, в листі за № 03-9/Ко—587 від 28.10.08., міська влада офіційно визнала, що в будинку по вулиці Туряниці, 2, існують серйозні проблеми в системі водопостачання, що і приводить до постійного підтоплення підвального приміщення.
Зокрема в листі сказано, що “проблеми з водопостачанням в будинку виникли після несанкціонованого підключення мешканців до централізованої мережі водопостачання без погодження технік-них умов". За цією логікою виходить, що кожен із теперішніх власників квартири, кустарно (окремо) встановлював систему водопостачання у своєму помешканні.
Звичайно, що такого не може бути за визначенням. Напевне, цю роботу у свій час виконували відповідні фахівці–комунальники, а місцева влада ще й давала згоду на введення її в експлуатацію. Однак, сьогодні їм вигідно говорити про несанкціоновані підключення.
Зрозуміло, що це тільки “відмазки”, щоб не займатись ремонтом системи водопостачання та каналізаційної системи будинку. Проте, найгіршим видається те, що міський голова ставлять під сумнів обов'язок міських комунальників ремонтувати підвал згаданого будинку.
Ось тут, доцільно згадати “Правила користування системами централізованого водопостачання та водовідведення в населених пунктах України”, які чітко вказують, що за стан водопровідних мереж відповідальними є підприємства у яких вони перебувають на балансі.
Отже, стає зрозумілим - це сфера відповідальності міських комунальників. Ну, а на завершення міський голова пише, що:“ в цілому вимоги жильців стосовно комфортного проживання в будинку підтримується міською радою, тому “створена комісія з питань аналізу виникнення проблем та їх подальшого вирішення, яка вивчає можливість забезпечення мешканців будинку якісними послугами”.
Прочитавши цю частину листа, зрозумів: міські чиновники готові знайти немислимі словесні формулювання, лише би їх “відмазкам” повірили. Ну, яку ще треба створювати комісію для “аналізу” чи “вивчення”, коли проблема є очевидною. Потрібно не аналізувати, а працювати.
З іншого боку, цей будинок знаходиться не в пустелі Сахара, а в центрі Європейського міста Чоп, де давним – давно прокладені відповідні комунікації, які дозволяють надавати людям якісні комунальні послуги. Потрібно тільки ці комунікації відремонтувати і мешканці будинку будуть вдячні. Адже вони не вимагають чогось надзвичайного, вони хочуть тільки елементарних умов життя.
А тим часом ситуація залишилась такою, як була два роки тому – підвал залитий водою в перемішку з фекаліями.
М.Черніховський, Мій ЧОП
|