Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових
16/11/2016
· Державний «піджак» !?
10/11/2016
· В Чопі розпочато впровадження інтерактивної платформи “Відкрите місто”
09/11/2016
· Рівень води в Тисі в районі Чопа 10 листопада досягне максимальних 9,1-9,7 метра
07/11/2016
· Всього 2 очки не хватило чопським футболістам до золота першості Закарпаття

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

Міністр юстиції Оніщук демонструє свою юридичну некомпетентність (Фотодокумент)

Від МЧ: У інтернет - мережі зявився фрагмент листа за підписом міністра юстиції України Миколи Оніщука. Цікавість до згаданого документа полягає в тому, що він демонструє рівень фаховості некомпетентності «головного юриста» України.
У листі-роз’ясненні зокрема йдеться про майнову суперечку між Ужгородським ТОВ та добросовісним набувачем. Оскільки справа вже кілька років поспіль перебуває в судовому розгляді, за роз’ясненнями окремих юридичних тонкощів суб’єкти суперечки звернулися до Міністерства юстиції України.



Наразі мова йде про можливість звернення до суду інших осіб, окрім власника, з позовом про витребування майна господарського товариства від добросовісного набувача.

Найбільше вражає висновок листа-роз’яснення, який абсолютно суперечить здоровому глузду: "Законодавство не виключає можливості звернення учасника господарського товариства, в тому числі товариства з обмеженою відповідальністю, до суду за захистом прал та інтересів товариства, учасником якого він є, але лише за належно оформленим уповноваженням цього товариства або якщо таке право надасться йому статутом останнього. За відсутності відповідних повноважень учасник господарського товариства не може звертатися до суду з позовом за захистом прав та інтересів товариства учасником якого він є, в тому числі з позовом про повернення майна у власність товариства від добросовісного набувача".

Шановний Михайла Михайловичу!


Міністерством юстиції розглянуто Наше звернення від 13 листопада 2008 р, про роз’яснення законодавства щодо можливості звернення до суду Інших осіб, крім власника, з позовом про витребування майна господарського товариства від добросовісного набувача та повідомляється таке.

Відповідно до статті 115 Цивільного кодексу України господарське товариство є власником майна, переданого йому учасниками товариства у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу; продукції, виробленої товариством у результаті господарської діяльності; одержаних доходів; іншого майна, набутого па підставах, шо не заборонені законом. Аналогічну норму містить і стаття 85 Господарського кодекс) України.

Стаття 116 Цивільного кодексу України містить перелік прав учасників господарського товариства, крім яких вони можуть мати й інші права, визначені установчим документом товариства та законом.

Конституція та законодавство України не перешкоджають учаснику господарського товариства - фізичній та/або юридичній особі - захищати свої безпосередні права та інтереси шляхом звернення до суду на підставі статей 8, 55 Конституції України, статті 1 Господарського процесуального кодексу України, статті 3 Цивільного процесуального кодексу України, статті 6 Закону України „Про судоустрій України" та інших норм законодавства.

Так, наприклад, згідно зі статтею 3 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа мас прано в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх безпосередніх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Як правило, позов до суду подається учасником господарського товариства у випадку порушення його прая та інтересів самим товариством, учасником якого пін є, або органами чи іншими учасниками цього товариства.

Інтереси окремого учасника товариства можуть суперечити як інтересам учасників, так і інтересам усього товариства.

Саме через це захист прав та інтересів господарського товариства законодавством покладено на вищий орган його управління чи спеціально уповноважений виконавчий орган, а не на окремого учасника цього товариства. Зокрема, частиною третьою статті 38 Цивільного процесуального кодекс) України встановлено, що юридичних осіб представляють їхні органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законом, статутом чи положенням, або їх представники.

Положеннями статей 145 Цивільного кфдежсу України та 58 Закону „Пре господарські товариства" визначено, що виішш органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників, які діють у межах повноважень визначених відповідно Кодексом та законом.

Згідно з положеннями стаггі 62 Закону України „Про господарські товариства’* законними представниками товариства з обмежений відповідальністю с його дирекція або директор, які діють від імені товариства і межах, встановлених цим Законом та установчими документами. Генеральний директор має право без довіреності виконувати дії від імені товариства. Інш чледш дирекції також можуть бути наділені цим правом.

Відповідно до частини п’ятої статті 39 Цивільного процесуальне кодексу України законні представники можуть доручати ведення справи в суд іншим особам.

Таким чином законодавство не виключає можливості звернення учасника господарського товариства, в тому числі товариства з обмеженою відповідальністю, до суду за захистом прал та інтересів товариства, учасником якого він є, але лише за належно оформленим уповноваженням цього товариства або якщо таке право надасться йому статутом останнього. За відсутності відповідних повноважень учасник господарського товариства не може звертатися до суду з позовом за захистом прав та інтересів товариства учасником якого він є, в тому числі з позовом про повернення майна у власність товариства від добросовісного набувача.

uzhgorod.net.ua

Микола ОНИЩУК

Довідково: Згідно ст.55 Конституції України Кожному гарантується право на скарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Крапка.

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
"Міністр юстиції Оніщук демонструє свою юридичну некомпетентність " | Створити Акаунт | 0 Коментарі
Дякуємо за виявлений інтерес

 
Ви не можете відправити коментар анонімно, будьласка зареєтруйтесь.
2024