|
ЦІНА ЛЬОДОВОЇ КОВЗАНКИ ВІД МЕРА (ФОТО)
Міський парк у Чопі залишається єдиним клаптиком землі без “господаря”. Але, скоріш за все, так довго продовжуватися не буде...
Загальновідомо, що усе «тайне» рано чи пізно стає «явним». Це дійсно так. З плином часу, ми дізнаємось про нові деталі, по іншому розуміємо нюанси, які дають можливість оцінити попередні події уже під іншим ракурсом.
Нещодавно, нагода переконатись у вірності цього твердження і подивитись по новому на старе, видалась у автора цих рядків. А об’єктом оглядин стала історія з будівництвом бетонної огорожі навколо міського парку в Чопі, яка відбувалася в листопаді минулого року. Цей інцидент у той час, широко висвітлювався у друкованих ЗМІ, Інтернеті та навіть на телебаченні. Як відомо проти огорожі парку різко виступили місцеві депутати від БЮТу.
Цікаво, що після їх заяви огорожа при загадкових обставинах зникла. Звичайно, що доля міського парку не залишила байдужою більшість городян і вони уважно спостерігали за суперечкою між чопськими урядовцями. Проте, до теперішнього часу для багатьох чопівчан залишилося нез’ясованим питання: в чому власне полягала потреба споруджувати незграбну бетонну огорожу в центрі маленького міста? Яка від неї функціональна чи естетична користь? Очевидно, що ніякої. Так чому ж все таки була спроба це зробити?
Щоб дати відповідь на дане питання і «таємне», нарешті, стало «явним», пропоную читачам подумки зробити екскурс у весну 2006 року, коли в Чопі відбувалися вибори міського голови. Не повірите, але з того часу зберігся цікавий документ, який називається “передвиборча програма кандидата на посаду Чопського міського голови ..” . Взявши в руки непомітно пожовтілий з часом клаптик паперу, читаю: “створити сприятливий інвестиційний клімат для будівництва в міському парку льодової ковзанки”. А тепер вгадайте: у програмі якого із кандидатів на посаду мера були написані ці багатообіцяючі слова? Правильно, це передвиборча програма сьогоднішнього міського голови Цар Галини Василівни. Так ось, де собака зарита! Ось, нарешті стало зрозуміло, чому насправді зводилась бетонна огорожа —” створювався сприятливий інвестиційний клімат ”…?
На цьому можна було би поставити крапку з приводу того була огорожа чи ні. Зрозуміло, що була. І, як будь-яка огорожа вона тільки могла обмежити можливості чопівчан. Згадаймо про «чопський» ліс, який після здачі в оренду, огородили і він фактично став недоступним для вільного відвідування.
Очевидно, що ймовірне будівництво льодової ковзанки в міському парку, це реалізація приватного бізнес - проекту. Чи потрібний він Чопу, в якому впродовж зими температура практично плюсова, а звідси без будівництва потужних морозильних установок льодова ковзанка існувати не може. В цьому можна було переконатись від невдалого намагання зробити ковзанку на автомобільній стоянці в центрі Чопа в січні цього року. Що з того вийшло усім відомо—ковзанка на один вечір, яка до обіду перетворилася у велику калюжу.
Чопське "ноу-хау"- льодова ковзанка на автомобільній стоянці
Цікаво, що коли вода ще не встигла замерзнути на площадці, як рядом появились бізнесмени, котрі жваво почали пропонували послуги з прокату ковзанів, але зовсім не безплатно – 20 гривень за пару ковзанів. Зрозуміло, що без цього приладдя не покатаєшся, і бізнес обіцяв бути вдалим, але підвела тепла погода. І ось після цього думай: ковзанка на автомобільній стоянці в центрі Чопа, це була добра справа влади, щоб якось зайняти шкільну молодь на час канікулів, чи це був звичайний, тонко прорахований бізнес-проект.
Отже, ковзанка, це не тільки майданчик залитий водою в очікуванні морозів. Інші варіанти ковзанок, потребують коштів і немалих. Де їх взяти? Великий сумнів, що знайдеться серйозний інвестор, який ризикне інвестувати свої мільйони в проект у місті з десятитисячним населенням. Це ж коли вони окупляться? Зрозуміло, що нескоро. А ось, бізнесмени місцевого масштабу, особливо із середовища наближеного до місцевої влади, можливо і “ризикнуть” збудувати будь-що, лиш би отримати доступ до земель міського парку. А там, якось воно буде, час покаже. Однак, така ковзанка, буде надто високою ціною для Чопа—втратою міського парку.
Не є таємницею, що не одні “світлі голови” уже давно виношують плани побудови в парку розважальних закладів. Залишається тільки землею заволодіти. Як це зробити? Правильно, спочатку обнести її огорожею (та й ще бажано за бюджетні кошти), щоб туди ніхто не сував свого цікавого носа. Після цього можна подумати і про юридичне оформлення. Тим більше, що в юристах немає дефіциту. Скоріш за все не виникло би проблем і з міською радою, там, кажуть, давно все «одобрямс». Отже, теоретично дорога до “перепрофілювання” міського парку була відкритою. Проте, знайшлись декілька депутатів, які спутали усі карти.
Ось, приблизно така версія подій на думку автора цих рядків, може пояснювати інцидент з огорожею парку в Чопі. Врешті, висновки робити вам шановні читачі.
І останнє. Наразі залишається невиясненою думка чопівчан з цього приводу. Але смію припустити, що городяни хочуть бачити на цій землі не приватні заклади бізнесу, а загальнодоступний міський парк з прибраною територією, збудованими бесідками, встановленими лавками та іншими елементарними спорудами для приємного відпочинку людей.
Інші публікації на цю тему читайте за адресою:
http://chop.in.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=398
http://chop.in.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=176
О.Стеців, Мій ЧОП
|
|
|
|
|
|
|
Логін |
|
|
|
Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
|
|
|
|