МЕР “ДОЇТЬ” ПІДПРИЄМЦІВ
Приклад «Льоні Космоса» виявився заразливим і життєздатним. Київський мер, наприклад, окрилений невідомими силами, встановив плату за вхід на кладовище. Захотів хто-небудь іногородній в'їхати у Київ на вантажній автомашині —плати. Маєш засклений балкон – плати. Правда, київська прокуратура, поки що не працює за сімейним підрядом і скасувала космічні податки «народного мера» . Але з'ясувалося, що лаври «Льоні Космоса» не дають спокою іншому меру — чопському, Галині Цар, і є така підозра, що вона також стала на «космічну стезю».
Річ у тім, що мер із своєю челяддю люблять гроші, а хто їх не любить, особливо в період світової економічної кризи. Ось ця гіпертрофована любов чопських урядовців і зіштовхнула їх на збочений шлях... Щоб поповнити міську казну, яка завжди чомусь порожня, адміністрація мера придумала своє чергове «ноу-хау» - плату за землю, яка ще юридично не надана в користування! Це ж треба таке придумати!
Наприклад, ви звернулися в мерію, щоб вам надали в оренду який-небудь шматок землі. Звичайно, там скажуть, що землі у Чопі уже давно немає і т.д. і т. п., але, як для вас, на певних умовах знайдеться. Ви шановний читачу розумієте… Але на цьому нав'язливий сервіс мера не завершується. Процес оформлення оренди землі потребує розробки технічної документації, а це, як з'ясувалося, в теперішніх умахах може затягнутися на роки. Звичайно, якщо ви не знайдете необхідну кількість «переконливих аргументів». Ну, такі сьогодні порядки на Закарпатті, нічого не вдієш. І ось після цього, починається саме цікаве. З майбутнім орендарем землі розпочинається роз'яснювальна бесіда, суть якої зводиться до наступного: поки йде виготовлення технічної документації, йому необхідно укласти угоду з чопським мером і щомісячно сплачувати в міську казну один відсоток від майбутньої вартості оренди. За що платити ? У мерії дадуть зрозуміти, що платити прийдеться за користування... землею. Ну, а для чого ж тоді укладати угоди ?
Але як же бути із законом, який встановлює інший порядок користування землею. Здається чопським чиновникам закон уже давно не писаний. Щоб не бути голослівним, наведу витримку з цього закону: «Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється» - йдеться у статті 125 Земельного Кодексу України. Більше того, ст.19 Конституції гласить, що ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Усе чітко і зрозуміло. Проте у мерії придумали свій закон - «Тимчасове положення про впорядкування плати за користування земельними ділянками до укладення договору оренди земельної ділянки...», яке тикають кожному потенційному орендарю землі, щоб не задавав зайвих незручних питань і звичайно платив.
Прикриваючись значимістю цього «авторитетного» рішення, чиновники в кінці-кінців отримують «добровільну» згоду від майбутнього орендаря землі на укладання цієї злощасної угоди. Краще від гріха подалі, міркує дехто з них. Звідки їм непоінформованим знати, що згадане «Положення» - це не що інше, а «фількіна грамота» за авторством «фахівців» мерії. Цікаво, що до такого абсурду не додумався навіть мер усіх киян «Льоня Космос». А ось у маленькому Чопі знайшлися «безпридельщики», які зважились на подібні речі. Зрозуміло, що мета цього «документа» єдина — черговий раз «подоїти» підприємців Чопа. Але ж скільки можна, треба і міру знати ?
Донедавна це задоволення потенційному орендатору коштувало один відсоток від мінімальної орендної ставки. Однак меру цього виявилося замало і кажуть, що на березневій сесії будуть збільшені розміри «доїльного апарату» уже до трьох відсотків. Ну, що тут вдієш, люблять вони гроші у чужій кишені...
Слід сказати, що на цьому поприщі мер досягла значних успіхів —уже укладено понад п'ятнадцять таких шахрайських угод.
Окрема розмова про депутатів, які прийняли це “Положення”. Якщо ви поцікавитесь у них, чому вони голосували за цей «шедевр» місцевого законодавства, то відповідь буле приблизно наступною: «нехай платять у міський бюджет» (!?) Отже, все криється в грошах, чужих грошах…а закон та інтереси окремих городян можна топтати ?
Якщо так справи йтимуть і далі, міркують деякі городяни, то незабаром чопська влада піклуючись про наповнення міської казни, може встановити плату, наприклад, за користування вулицями або зробить платним вхід на міський ринок чи придумає ще яку-небудь безглуздість. І все це буде прикрито благими намірами та упаковано в обгортку громадських потреб.
Але , якщо серйозно, то ми черговий раз маємо нагоду переконатися, що інтереси конкретних городян не варті нічого, а інтереси чиновників понад усе! Саме це є сутністю сьогоднішньої влади в Чопі, і її не прикриєш жодним «фіговим листком» на кшталт згаданого «Положення».
Мій ЧОП
|