ЯК ЖИТИ ПОРЯД З БУЙНИМИ ?
Напевне кожен із нас у своєму житті с попробував що таке скандальна сусідка, чи дебошир і п'яничка сусід. Але це ще півбіди. Весь страх проживання в комунальній квартирі в повній мірі ви відчуєте, коли ваші сусіди справжні буйні і їм ніхто не може дати ради, або не хоче цим займатися. Правди нікуди діти, ми часто є свідками або учасниками з'ясувань стосунків. Одні хочуть веселого і легкого життя на пару зі зеленим змієм, а інші домашнього спокою і відпочинку після важкої праці. А тут ще неповнолітні діти, або престарілі і хворіючі батьки…
Як засвідчує теперішній побут, практично кожен комунальний будинок “обзавівся” своїм власним подразником громадського спокою. У Чопі, наприклад, по вул. Молодіжна, є цілий будинок мешканці якого живуть своїм “буйним” життям. І нікому до цього немає справи, ні владі, ні міліції…, а потерпають сусіди. Ну, в цьому разі любителі гострих відчуттів живуть хоча б в окремій віддаленій будівлі і там вони всі “рівні”. А що робити, коли подібна сімейка завелася в багатоповерхівці і з завидною ритмічністю “п'є кров” у мешканців всього під'їзду, як це, має місце в будинку на проспекті Залізничників? Чи можливо захиститись від цих руйнівників нашої нервової системи? Теоретично так, але практично дуже важко. Однак, можливо.
Якщо ваш сусід уже “безнадійний” і його проживання перетворилось в суцільну муку для всіх мешканців під'їзду чи будинку, потрібно ретельно і заздалегідь готуватись до його виселення. Доведеться не один раз звернутися до місцевої влади, і обов'язково письмово із збереженням копій звернень (пригодиться потім для суду), щоб вона “вжила заходів виховного характеру”. Про міліцію взагалі не йдеться, її слід полюбити, як рідну і викликати при кожному безчинстві буйного сусіда. При цьому у правоохоронців слід вимагати складання протоколів. Не слід також забувати, що є така наглядова за виконанням законів інстанція, як прокуратура, котра також зобов'язана подбати, щоб усі мешканці будинку, в тому числі і ваш сусід дотримувався встановлених правил спільного проживання. І тільки, коли ваша папка зі скаргами уже стане товстою, слід подумати про звернення до суду. Звичайно, це ви можете зробити особисто, а краще, якщо цим займеться ЖЕК, як власник комунального будинку.
|