Мій Чоп

Чопський Вокзал

Вітаємо Вас на сайті «Мій ЧОП» • Шановні відвідувачі сайту ! • Рекомендуємо Вам також ознайомитись з ТОП- 30 попередніх публікацій в рубриці «НАЙКРАЩЕ» • Бажаємо приємного перебування на сайті «Мій ЧОП» •
Навігація
· Головна
· Найкраще
· Архів новин
· Особистий кабінет
· Голосування
· Випуски
Архів публікацій
30/11/2016
· Чопський бюджет поповниться майже на 200 тис. грн. від збитків самовільного зай
· Регіональний екологічний форум ''Чоп-ЕКО 2016'' зібрав на Закарпатті представник
28/11/2016
· У Чопі відбудеться екологічний форум
26/11/2016
· ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933 років
25/11/2016
· Аналіз річної діяльності чопської влади
24/11/2016
· Учні Чопської ЗОШ №2 ім. І.Сечені влаштували концерт для військових
16/11/2016
· Державний «піджак» !?
10/11/2016
· В Чопі розпочато впровадження інтерактивної платформи “Відкрите місто”
09/11/2016
· Рівень води в Тисі в районі Чопа 10 листопада досягне максимальних 9,1-9,7 метра
07/11/2016
· Всього 2 очки не хватило чопським футболістам до золота першості Закарпаття

Старі статті
Пошук


Лічильники

Счетчик посещений сайта chop.in.ua

У «ЦАРСЬКОМУ СЕЛІ» НАЗРІВАЄ БУДІВЕЛЬНИЙ СКАНДАЛ З НЕПРИЄМНИМ ЗАПАХОМ (ФОТОДОКУМЕНТИ)

"Мій ЧОП" неодноразово публікував матеріали стосовно непродуманої містобудівної політики в Чопі. Проте, місцеві урядовці не роблять з цього належних висновків і продовжують демонструвати свою некомпетентність, невміння знаходити баланс громадських інтересів, що приводить до порушення прав окремих чопівчан.

У Чопі є маленький, із кількох вулиць, мікрорайон, який колись місцеві гострослови влучно охрестили «царським селом». Це, насамперед, вулиці Берегівська, Сечені, Міксата, Б.Хмельницького… І ось, нещодавно, в цій елітній частині міста дав про себе знати конфлікт, коріння якого закладено в минулих роках.

В період «дикого» розвитку капіталізму в Чопі тодішні «нові українці» свої «чесно» зароблені капітали охоче вкладали в будівництво елітного житла. У 90-ті роки, стверджують очевидці, теперішня територія «царського села» була суцільною будівельною площадкою. Кожен, хто зважився на будівництво, норовив звести свій будинок хоч трохи вищим або ширшим, ніж це уже зробив сусід. Певна річ, що у цій гонитві ніхто - ні влада, ні забудовники - не подбали про паралельне спорудження необхідних комунікацій. Сьогодні це видається дивним ще й тому, що в тій частині Чопа завели свій житловий куток відомі в місті городяни, які впродовж тривалого часу були дотичними до міської влади, а дехто ще й сьогодні знаходиться на службі у міської громади.

Незважаючи на цю обставину, в «царському селі» до теперішнього часу понад сорок будинків не підключені до системи централізованої каналізації ! Більше того, там взагалі відсутні каналізаційно-насосні станції (КНС), які мали б відкачувати продукти людської життєдіяльності, і тамтешнім мешканцям фекалії приходиться прибирати вручну.

Зрозуміло, що відсутність централізованої каналізації створює численні незручності для мешканців «елітної» частини Чопа. Усі розуміли, що рано чи пізно цю проблему потрібно було вирішувати, однак не наважувалися цього зробити. І ось в цьому році настав момент істини: влада вирішила розрубати «гордіїв вузол» раз і на завжди, збудувавши каналізаційно-насосну станцію. Щоб досягти поставленої мети, депутати одноголосно виділили необхідну суму коштів із міського бюджету для фінансування будівельних робіт.

Проте, неочікувано виникла проблема, яка сьогодні обіцяє перетворитися в гучний конфлікт із неприємним запахом. З’ясувалося, що для будівництва КНС немає необхідного місця. Відомо, що каналізаційно–насосна станція буде відкачувати не мінеральну воду, а людські фекалії, тому навколо неї завжди буде стояти усім відомий неприємний запах. По цій причині ніхто із тамтешніх мешканців не хоче бути в сусідах з цим об’єктом. Більше того, той, хто має вплив на місцеву владу або владні повноваження, старається неприємно пахучу споруду віддалити як можна подалі від свого помешкання чи ,принаймні, ощасливити її присутністю свого сусіда.

Згодом чопські урядовці все ж таки віднайшли місце ( цей вибір пов’язують з персоною секретаря міськради О.Фелдій) для будівництва КНС. Вибір припав на земельну ділянку, яка розташована на узбіччі перехрестя вулиць Берегівської і Перемоги. Однак, проти будівництва КНСки в згаданому місці категорично виступили мешканці, які в цьому разі змушені бути найближчими сусідами дурнопахущої станції. Цікаво, що прибічники будівництва вдало зіпхнули розташування КНС подалі від своїх обійсть до тих чопівчан, будинки яких уже давно включені в централізовану каналізаційну систему.

Зрозуміло, що подібна несправедливість викликала супротив у людей, яким хочуть на все життя підсунути цю «вонючку». Після цього, як міська влада частково привідкрила свої карти про будівництво, прогнозовано почалась тривала і неприємна тяжба написання скарг у різні інстанції, якій немає ні кінця , ні краю. Однак там не спішать перейматися людськими проблемами, а відсилають скаржникам пустопорожні відписки, і це в кращому разі.

У цій ситуації визиває здивування позиції керівника Ужгородської райСЕС Івана Паради, який порушуючи вимоги наказу Міністерства охорони здоров’я України № 173 від 19.06.1996 року, уже дав (станом на 28.04.2009 року дозвіл був відсутнім) погодження на будівництво КНСки на узбіччі перехрестя вулиць Берегівської і Перемогиу. Та, зрештою, чого тут дивуватися, адже коли в минулому вирішувалося питання будівництва алюмінієвого металургійного заводу по вул. Ужородська, 2, в м. Чоп, пан Парада також попереду всіх інстанцій встиг видати дозвіл на його розташування. Тільки втручання депутатів міської ради та громадськості міста звели нанівець поспішну "добродушність" головного СЕСівця Чопа, а іншими словами - його безвідповідальність...


Сьогодні з прикрістю можна констатувати, що автором цього конфлікту, є… міська влада, яка непродумано, недалекоглядно віднеслась до вибору місця розташування КНСки. Напевне, не потрібно бути фахівцем в галузі екології чи санітарії, аби зрозуміти помилковість будівництва цього специфічного об’єкту в самій гущі житлового масиву Чопа. Певна річ, що каналізаційно-насосну станцію потрібно будувати, але не в цьому місці. Подібні об'єкти зазвичай виносять за межі проживання людей. Не можна задля комфортного проживання одних мешканців, створювати нестерпні житлові умови іншим. Але ж кому це сьогодні поясниш у міській раді ? Щоб прийняти оптимальне рішення, потрібно хоча б вміти вислухати людей. Однак, цими чеснотами в мерії не страждають.

Щоб не переказувати суть цього конфлікту в деталях, пропонуємо увазі читачів текст колективної скарги мешканців Чопа ( Мартан О.М., Тернавчук М.Ф., Музика Е.З., Луговий Г.Г., Чомак Е.Л., Уманець Г.В., Шебер С.Ю., Собко М.Ю., Пиреу М.М., Тимошенко В.С.) на ім’я голови Закарпатської облдержадміністрації Олега Гаваші :

Також за відсутності в складі комісії представників державного пожежного нагляду, відповідність даного будівництва вимогам державних будівельних норм, комісією не розглядалось.

Земельна ділянка на якій планується будівництво КНС і яку планується використовувати під об'єкт комунального господарства, розташована на розі вулиць Берегівська та Перемоги, має розміри 20x21м. Дана земельна ділянка, що раніше була відведена під індивідуальну забудову, безпосередньо межує з земельними ділянками житлової садибної забудови. Частину даної земельної ділянки від вул. Берегівська займає трансформаторна підстанція з опорами повітряних ліній електропередач. Відстань від трансформаторної підстанції з опорами повітряних ліній електропередач по протилежних споруди житлової забудови, становить 17м. Також на цій земельній ділянці від вул. Перемоги споруджено шафовий газорозподільчий пункт (далі ШРП). Відстань від ШРП до паркану протилежної садиби становить 18,5м і відповідно 20,5 м до вікна жилої кімнати протилежного індивідуального житлового будинку.

Виходячи з Протоколу засідання комісії від 07.02.2008, розмір будівлі запланованої КНС становитиме 8,70x14.60м, а розмір земельної ділянки необхідний для будівництва станції - 16х20м.

Будівництво даного об'єкта, що є джерелом шкідливості, безпосередньо біля наших садиб та під нашими вікнами, завдасть шкоди нашому здоров'ю та здоров'ю наших дітей. Зробить неможливим та небезпечним наше життя.

Даними рішеннями та діями орган місцевого самоврядування м. Чоп порушує наші конституційні права.

Зокрема в ст. 50. Конституції України зазначено, що кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Крім цього своїми рішеннями та діями орган місцевого самоврядування м. Чоп порушено низку законодавчих нормативних актів.

Так, відповідно до п.5.4. „Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів" Затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 червня 1996 р. МІ73 - Промислові, сільськогоспо¬дарські та інші об'єкти, що є джерелами забруднення навколишнього середовища хімічними, фізичними та біологічними факторами, при неможливості створення безвідходних технологій повинні відокремлюва¬тись від житлової забудови санітарно-захисними зонами.

Санітарно-захисну зону слід встановлювати від джерел шкідливості до межі житлової забудови, в тому числі: - для санітарно-технічних споруд та установок комунального призначення, а також сільськогосподарських підприємств та об'єктів - від межі об'єкта.

В додатку №12 до „Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів" вказано, що розмір санітарно-захисних зон для насосних станцій, які є складовою очисних споруд господарсько-побутової каналізації повинні становити від 15 до 30м в залежності від продуктивності споруд.

Відповідно до п.8.23, таблиці 8.5а* ДБН 360-92** „Містобудування. Планування і забудова сільських і міських поселень" - Для повітряних і кабельних ліній електропередачі, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв всіх напруг встановлюються охоронні і санітарно-захисні зони. Охоронна зона трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів, пристроїв становить З м від огорожі, охоронна зона повітряних ліній електропередач - від 10м до 40м, в залежності від напруги.

З урахуванням вимог вищезазначених санітарних правил і державних будівельних норм , та виходячи із характеристик КНС зазначених в Протоколі від 07.02.2008, створити санітарно - захисну зону 15м до меж житлової забудови, для об'єкта КНС розмірами 16х20м на земельній ділянці розмірами 17x18,5 м, що безпосередньо межує з садибами житлової забудови, по вул. Берегівська - є неможливим.

Як вимагають:

- ст..1О4 Земельного кодекс України - Власники та землекористувачі земельних ділянок можуть вимагати припинення діяльності на сусідній земельній ділянці, здійснення якої може призвести до шкідливого впливу на здоров'я людей, тварин, на повітря, земельні ділянки та інше.

- ст. 5 Закону України „Про основи містобудування" - При здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені:

- урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва;

- участь громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів окремих об'єктів і внесення відповідних пропозицій до державних органів, органів місцевого самоврядування.

- ст. 23 Закону України „Про планування і забудову територій" - Планування окремої земельної ділянки, будівництво на ній будинків і споруд власниками або користувачами здійснюється з урахуванням інтересів інших власників або користувачів земельних ділянок, будинків і споруд.

Всупереч вищенаведених норм закону, нам не надали можливості брати участь в обговоренні шкідливого впливу на наше здоров'я даного будівництва і орган місцевого самоврядування м. Чоп не врахував наші законні інтереси.

Вбачаючи що Рішенням Чопської міської ради №9 від 14.01.2008, та висновком в Акті комісії за результатами засідання від 07.02.2008 року, порушено вимоги санітарних правил і державних будівельних норм, а також враховуючи те що органом місцевого самоврядування м. Чоп проігноровано вимоги ст. 5 Закону України „Про основи містобудування '' , ст. 23 Закону України „Про планування і забудову територій" , на підставі ст. 40 Конституції України Закону України „Про звернення громадян", 8 серпня 2008 року, ми звернулися до Чопського міського голови з клопотанням надати роз'яснення щодо законності будівництва КНС по вул. Берегівська.

Про те в надісланій нам майже через три місяці відповіді відсутнє правове обґрунтування даного будівництва. В листі відповіді від 30.10.2008 року відсутні посилання на будь які норми і правила та на висновки органів виконавчої влади , які відповідно до діючого законодавства погоджують вибір земельної ділянки для будівництва об'єкта містобудування.

В той же час відповідно до:

- ст. 20 Закону України „Про планування і забудову територій" - Державні будівельні норми та інші нормативно-правові акти з питань планування і забудови територій є обов'язковими для суб'єктів містобудування.

-п.1.5 „Регіональних правила забудови території Закарпатської області" введених в дію розпорядженням № 381 Закарпатської ОДА. від 26.05.2003року - Вибір і надання землі, а також розміщення об'єктів в межах міських рад проводиться з дотриманням державних будівельних, протипожежних, санітарних, екологічних та інших норм.

- п. 2.4. „Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів" - При виборі земельних ділянок під будівництво, потрібен обов'язковий експертний висновок органів та установ санітарно-епідеміологічної служби за встановленою формою.

- п. 4, ч.9 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1994року №508 „Про заходи щодо виконання Закону України „Про пожежну безпеку" - органи державного пожежного нагляду, відповідно до покладених завдань беруть участь у відведенні територій під будівництво.

- п. 8.23 ДБН 360-92** „Містобудування. Планування і забудова сільських і міських поселень" - Використання земельних ділянок в охоронних зонах і санітарно захисних зонах електричних мереж з власниками цих мереж, державними органами пожежної охорони та санітарного нагляду.

Також як зазначено в Наказі МНС України від 06.02.2006 року №59 „Про затвердження Інструкції з організації роботи державного пожежного нагляду" -

Основними функціями територіальних та місцевих органів держпожнагляду є:

- п. 3.4.2.1 Попереднє узгодження можливості розміщення об'єкта будівництва на території, що обслуговується.

- п. 3.4.2.2 Участь у робот комісій з вибору земельних ділянок під будівництво.

Виходячи із змісту листа відповіді Чопської міської ради від 30.10.2008 року, орган місцевого самоврядування м. Чоп, при виборі земельної ділянки під будівництво, проігнорував вимоги „Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів", ДБН 360-92** і у міської ради відсутні висновки органів санітарного та державного пожежного нагляду, щодо будівництва КНС по вул. Берегівська. Це дає підстави вважати рішення та дії органу місцевого самоврядування м. Чоп, щодо будівництва КНС - незаконними.

Однак поряд с цим незважаючи ні на що, окремі посадові особи органу місцевого самоврядування м. Чоп, які є зацікавленими в вищезазначеному будівництві, використовуючи своє службове становище, роблять все можливе щоб „втиснути" КНС між садибами, житловими будинками і об'єктами енерго - газопостачання, та прискорити роботи по будівництву КНС. Так, на даний час проводиться збір коштів громадян, щоб як можливо скоріше розпочати дане незаконне будівництво.

В зв'язку з цим 29.04.2009 року нами направлено клопотання до Ужгородської міжрайонної прокуратури, щодо усунення порушень закону та припинення незаконних дій посадовими особами місцевого самоврядування м. Чоп.

За таких обставин, відповідно до Закону України „Про місцеві державні адміністрації", просимо вас втрутитися в дану справу і забезпечити виконання вимог Конституції, законів України, актів Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня. Забезпечити збір комісії в складі представників Закарпатської обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування м. Чоп, санітарних, пожежних та інших органів виконавчої влади, жителів суміжних і сусідніх земельних ділянок, для прийняття рішень по даній справі у відповідності до закону.

До скарги додаються:

1) Витяги із нормативних документів;
2) Копія Рішення №9 від 14 .01.2008 року п'ятнадцятої сесії п'ятого скликання Чопської міської ради;
3) Копія Протоколу засідання комісії від 07.02.2008 року по вибору земельної ділянки для розміщенню каналізаційно- насосної станції ( далі КНС) по вул. Берегівська в м. Чоп;
4) Копія Акт вибору та обстеження земельної ділянки, наміченої під будівництво автоматизованої каналізаційно- насосної станції.

Мій ЧОП

Логін
Логін

Пароль

Не зареєструвались? Ви можете зробити це, натиснувши тут. Коли Ви зареєструєтеся, Ви отримаєте повний доступ до всіх розділів сайту.
опції

 Надрукувати цю сторінку Надрукувати цю сторінку

 
"У «ЦАРСЬКОМУ СЕЛІ» НАЗРІВАЄ БУДІВЕЛЬНИЙ СКАНДАЛ З НЕПРИЄМНИМ ЗАПАХОМ" | Створити Акаунт | 5 Коментарі | Пошук в дискусії
Дякуємо за виявлений інтерес

 
Ви не можете відправити коментар анонімно, будьласка зареєтруйтесь.

 
Re: У «ЦАРСЬКОМУ СЕЛІ» НАЗРІВАЄ БУДІВЕЛЬНИЙ СКАНДАЛ З НЕПРИЄМНИМ ЗАПАХОМ (Оцінка: 1)
від Бумер на 14/06/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Надо эту станцию передвинуть на улицу Мира, 43 и пускай царица нюхает гавно всего города. Пускай знает, как гадости делать людям.



 
Re: У «ЦАРСЬКОМУ СЕЛІ» НАЗРІВАЄ БУДІВЕЛЬНИЙ СКАНДАЛ З НЕПРИЄМНИМ ЗАПАХОМ (Оцінка: 1)
від Чиновник на 15/06/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Справжня дурниця розміщувати там КНС. З боку с. Тисаашвань достатньо землі куди можна запроектувати вонючку.



 
Re: У «ЦАРСЬКОМУ СЕЛІ» НАЗРІВАЄ БУДІВЕЛЬНИЙ СКАНДАЛ З НЕПРИЄМНИМ ЗАПАХОМ (Оцінка: 1)
від dixidixi на 16/06/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Я не понял. Канализацию хотят, но КНС нет? Это гвозди без молотка...



 
Re: У «ЦАРСЬКОМУ СЕЛІ» НАЗРІВАЄ БУДІВЕЛЬНИЙ СКАНДАЛ З НЕПРИЄМНИМ ЗАПАХОМ (Оцінка: 1)
від valer_a на 17/06/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Хе-хе! Поверьте, лет через десять, в эпоху биотоплива, каждый будет мечтать прибрать гавнокачку к рукам поближе. Это же будут немалые денгьи за дармовой (или дерьмовой?) газ! Ведь там, где пахнет деньгами, дерьмом почему-то вмиг перестает пахнуть. О дерьме в будущем буду говорить уважительно и полушепотом, как сейчас о газовых и нефтяных королях. За дерьмо больших и малых городов начнут убивать. О дерьмовых заговорах и интригах будут написаны газетные статьи и детективы. Телеэфир будет пестреть новостями о рейдерских захватах гавнонасосных станций и рекламой новых пищевых продуктов, делающих наше дерьмо более энергонасыщенным. А потом...потом политики начнут заботиться о своих народах и начнут увеличивать людское поголовье. Ведь именно люди будут источником и потребителем дерьмовой энергии!!!! Нет, вы только вдумайтесь...Рай - он не за горами!



 
Re: У «ЦАРСЬКОМУ СЕЛІ» НАЗРІВАЄ БУДІВЕЛЬНИЙ СКАНДАЛ З НЕПРИЄМНИМ ЗАПАХОМ (Оцінка: 1)
від jack-13 на 18/06/2009
(Інформація про користувача | Відправити повідомлення)
Ребята, вы правильно делаете, отстаивайте свои права и не разрешайте строить КНС. В противном случае вся ваша жизнь превратится в сплошной кошмар. Дело не только в вони, а в том что отходы канализации это вредные биологические факторы от которых постоянные головные боли и рвоты станут регулярным для вас делом. Плюс загрязнение почвы, колодцев и скважин питьевой воды.Человек попадая в канализационный люк умирает в течении 3-5 минут. Я живу на проспекте в доме №2, иногда от КНСки со стадиона как потянет можно с ума сойти. А городские власти должны проявить свою компетенцию, и рассмотреть другие участки для строительства. Ведь нельзя же для создания удобств одним, подвергать опасности здоровье остальных.


2024